• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIAntiky/Bazary/Zastavárny a vše okolo starožitností
    tipy na dobré antiky bazary a zastavárny převážně v Praze ale i zbytku ČR hledáte něco zajímavého? nebo jen máte rádi starožitnosti? podělte se o zajímavé úlovky a tipy kde co mají a kde se obchody nachází
    rozbalit záhlaví
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    SHEALA: Pokud by tam bylo sklo nebo porcelán, poprosím foto do soukromky. Děkuju.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    ZUZKAOU:
    SHEALA: Oba mohu požádat o zaslání fotografií. Mimo jiné se tím živým, tak bych možná koupil nebo alespoň zkusil poradit co s tím.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Nějaký tip na výkup pozůstalosti v Brně? Jsou tam velké komody, židle co by se hodily na zámek, růžový porcelán, černé dřevěné knihovny na placato, jiné knihovny, ještě jiné knihovny i obyč sektorový skříně
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    ZUZKAOU: Aukce na příslušné FB skupině.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dostala jsem za úkol prodat porcelánový servis po dědové milence. Nejspíš meziválečný.

    Jaká cesta nabiuo nejpřijatelnější poměr mezi mírou opruzu a ziskem?

    Když ho odnesu do místního bazaru, dostanu pár stovek. To beru jako etalon málo opruzu, málo peněz. Idioty a scany na fb tržišti beru jako moc opruzu.
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    Zdravim. Poznavate neko prosim tuhle vec? Press na suseni cehosi partikularniho, ale nemuzem se domyslet ceho....

    _KLOBASA_
    _KLOBASA_ --- ---
    Ahoj. Mám doma asi tucet obrazů, které nechtějí v aukční síni a pár retro elektoniky. (žehlička, lux vdobrém stavu)
    Nemáte tip kam s tím na Mělnicku, popř. v Praze? Rád bych za to nějakou kačku utržil.
    Předem dík za tip.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    by oko, umíte někdo říct, kolik může stát na bazaru takovýto lustr?
    neumím určit materiál..

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    MVEK: Zadarmo by jí asi bralo Retro museum v Chebu. ( nechávala jsem jim sedací soupravu z 70 let a byli nadšený :-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    MVEK
    MVEK --- ---
    Omlouvám se za "nestarožitnost" a uvítám tip, kde může mít dotaz větší smysl, že to někdo uvidí, kdo může mít zájem (klidně i FB skupinu ze zkušenosti nebo tak).

    Ale objevil jsem ve skříni na chalupě asi sportovní tašku (z 80. let?), ale protože vypadá naprosto nepoužitá, tak než ji třeba poškodím nějakým používáním, na které asi ani nebyla určená, napadlo mě, zda by se někde nedal najít zájemce, který ocení stav (sběratel, muzejní účely apod.).
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KANAREK1: Slavná souprava soupravu baronky Ulriky von Levetzow z Třebívlic je ve zlatě. V katalogu Český granát ve šperku : Český granát ve špercích ze sbírek Moravské galerie v Brně/1996 jsou uvedeny šperky ve zlatě/stříbře. Běžně se setkáš spíš se šperky v nískoryzostním zlatě...jako třeba tenhle: https://www.antik-v-dlouhe.cz/cs/starozitnosti/2875-prsten-s-ceskymi-granaty-nizkoryzostni-zlato-r531
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    NANTHEI: aha, ok
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    KANAREK1: není to úplně pravda, granáty se i v 19. století zasazovaly taky do stříbra i zlata, ale nebylo to úplně běžné. i tak se to týká spíš prstenů, třeba náramky jsou téměř bezvýhradně v tombaku.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    LUSINDA: mám z nějaké přednášky zafixováno, že granáty se nedávaly do drahých kovů. Je na tom něco pravdy?
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    ASIG: okolo 5 až 10 tisíc, ale vlastně to za to ani nestojí. Když nosíš tombak tak ti časem zezelená a musíš ho přeleštit. Leštěný to vypadá parádně. Dělali se i ze zlata, ale hodně výjimečně. (to bys tam měla značku zlatníka a punc) Pokud to máš po předcích tak to má větší cenu než peníze, když to prodáš tak je z toho noname cetka kterých je spousta a nikdo neví čí byly. Měla bych radost kdyby se něco takovýho dědilo i u nás v rodině.
    ASIG
    ASIG --- ---
    LUSINDA:
    NANTHEI: Díky, tohle je vlastně fajn. Prodat ho zatím nechci - především mi šlo o ten kov a dobu vzniku. Věděli byste, v jakých cenových hladinách se pohybuje?
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    ASIG: Chceš ho prodat? Jestli ti jde jen o info tak tombak/almandiny + granáty je max. co ti kdo může říct. Není to žádný speciální tvar. Tyhle náramky byly modní v 19 stol a vyráběly se i na začátku 20. stol. (takže to samé co ti napsal/a Nanthei)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    ASIG: náramek z tombaku s českými granáty a almandiny (to jsou ty velké granáty), řekla bych přelom 19. a 20. století.
    kdo ti o něm řekne víc v Kolíně, bohužel nevím :)
    ASIG
    ASIG --- ---
    Ahoj, poradíte mi, kdo by mi o tomhle náramku mohl říct víc? Optimálně Kolín, Kutná Hora, Čáslav, Benešov. Když nebude zbití tak Praha. Díky!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam