• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JACKERPolitické hnutí ANO - www.ano2011.cz - Změňme českou politiku! Je to na nás!
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Na co program? Stejně to bývají jen snůšky keců. Prostě se necháme zvolit a budeme prosazovat to co po nás Lid bude chtít !
    CROSS
    CROSS --- ---
    IF_: potenciál voličů, co stejně žádný programy nečtou, je poměrně značný
    IF_
    IF_ --- ---
    Ale je sympaticke ze existuji dva roky,uz maji za sebou jedny volby a to vse bez politickeho programu a presto je nekteri volili.
    BOREC
    BOREC --- ---
    chléb a hry :)
    IF_
    IF_ --- ---
    MAREK_PRCHAL: Spis nez tezema bych to nazvala snuskou populistickych blabolu. Ale zas je fajn,ze jednim z hlavnich bodu je,ze daj lidem praci,to je hezke.
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    IF_: Hnutí na něm pracuje, zatím jsou programové teze: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/par-slov-o-ano/
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    IF_: on totiz neni ...
    IF_
    IF_ --- ---
    Kde je program ANO, nemůžu ho nikde vyhledat?
    FEMUR
    FEMUR --- ---
    tak ja bych mel par napadu pro ANO jak komunikovat smerem ven. ale to by dopadlo spatne, jeste by dostali vic procent:) ale noticka - zacnete prezentovat realny kroky na ministerstvech. na tom se totiz ukaze jaky je povedomi o problematice. je totiz krasny rikat my bysme tohle tamhle ale pak prijde clovek na barak a zjisti ze v pozici ministra pokud nezna fungovani vnitrku tak mu utece rok nez pochopi vnitrni chod mezi resortama..

    dost casto se zapomina na pomerne velkou skupinu volicu a tou jsou statni zamestnanci. / a tim nenarazis na obligatni zvedani platu, ale mluvim o prac podminkach a opet tim nemyslim pracovni dobu nebo novej kancl nabytek.
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    PJGEPR: Tak to nevim nic.
    IF_
    IF_ --- ---
    MAREK_PRCHAL: Neni nahodou Babisz Agrofertu?
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    MAREK_PRCHAL: z kraje kde kraji a okresnim bunkam sefujou lidi z Lovochemie, Masokombinatu Prochazka, La Lorriane...
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    PJGEPR: Z jakýho jsi kraje?
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    MAREK_PRCHAL: no ja kdyz kouknu na lidi v mem kraji, nevypada to, ze by lidi okolo AGF v ANO jiz nefungovali...
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    LOPIK: To bývalo, když v ANO fungovali AGF lidi, oni jiní nebyli dost rychle po ruce. Asi jsme to málo komunikovali, ale měl jsem za to, že o tom psala všechna média. Zřejmě ne.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LOPIK: Houby, kdybys psal dceřinka - OK, ale PR divize? Komu už, probůh, jsou dnes partaje/politici sympatičtí?
    JORIM
    JORIM --- ---
    Jinak k těm transparentním účtům, to je vůbec zajímavá otázka. Základní myšlenka je v tom, že zatímco obchodní společnost nebo běžné občanské sdružení (spolek zahrádkářů) mají právo na soukromí (a proto do jejich financí víceméně nikomu nic není), politická strana má jinou povahu. Ústava jí svěřuje výsadní postavení a podíl na řízení státu. Tohle výsadní postavení má být vyváženo omezením některých práv, třeba práva na soukromí.

    No a protože největší korupční potenciál je u stranických financí, je logické, že zrovna tam by měly strany snést omezení, protože tam získáme největší prospěch z nejmenšího omezení práv. Otázkou je, jak. Ve světě jsou víceméně tři cesty. Zaprvé, můžeme strany od soukromých peněz odstřihnout a financovat je státem (tohle řešení zvolili třeba ve Skandinávii), zadruhé můžeme nastavit přísná pravidla se silným dozorovým aparátem (např. Francie) nebo můžeme jít liberální cestou, tedy zakázat jen nejhorší excesy (např. sponzoring státem vlastněnými podniky, neomezené vlastní podnikání stran) a účetnictví stran otevřít veřejnosti, aby rozhodoval především volič (např. Británie).
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    JORIM: Problém je ten, že Ano není strana, ale PR divize Agrofertu..
    JORIM
    JORIM --- ---
    MAREK_PRCHAL: Není zač. Bylo to v Respektu, číslo si nepamatuju, ale článek se jmenoval "Kolik stojí prezident," v archivu to snadno najdete.

    DEMONOFANARCHY: Tak to bych zase potřeboval vysvětlit já. Co je to s tou oligarchií? Slyšel jsem, že jsou nějaké problémy s vnitřním fungováním strany a obsazováním kandidátek, ale já nejsem právník ani politilog, já jsem ekonom, tak že o co jde?
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    JORIM: To je zajímavý postřeh, děkuju Vám.
    HWLLFFRDD: Tak to se Vám pozeptám se Vám, a taky, jestli neplánují ten transparentní účet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam