• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KULHYTRAINSIM (Train Simulator, Railworks, Trainz, BVE, Mechanik a jiné) - forever alone!
    MELOP
    MELOP --- ---
    MICHIGAN: Ano, popravdě, nejvíc mne taky překvapilo, že to přejmenování udělají v podstatě v poločase.

    Ale kdybych si měl tipnout, tak situace, kde má na trhu vedle sebe dvě hry, jednu technologicky modernější (TWS2), ale "se starším datem vydání" a jednu zastaralou (TS2022 a nadále tedy TSC), ale zato s letošním rokem v názvu (a s původním datem v poznámce pod čarou), musela být z marketingového hlediska docela noční můra a podle počtu dotazů na toto téma v diskuzácích soudě, nejspíš opravdu byla/je.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    MELOP: zajimavy. v podstate ale jen zmena nazvu, nejspis. asi se jim uz nechce porad kazdej rok ten sub prejmenovavat.
    zvlastni je to spis z toho pohledu, ze posledni verzi (TS2022) vydali v podstate jen pred pul rokem.
    DTG se jinak v poslednim Epic videu objevilo i v seznamu studii, ktere aktualne pracuji na UE5, tak jsem dost zvedavej, co maji v planu dal.
    bud dalsi dil TSW na novym enginu anebo update TSW2 na UE5 (UE4 a UE5 se v podstate krom tech pridanych Nanite a Lumen modulu v podstate moc nelisi). faktem je, ze ta nova parni lokomotiva by nakonec mohla byt jejich selling pointem tretiho dilu, ke zklamani vsech lidi, co si koupili TSW1 a TSW2.
    MELOP
    MELOP --- ---
    21. dubna se TS2022 změní (nejspíš už natrvalo) na TSC:

    https://live.dovetailgames.com/live/train-simulator/articles/article/announcing-train-simulator-classic

    (a ne, není to apríl, naopak, je to poměrně logický krok)
    MELOP
    MELOP --- ---
    MICHIGAN: Je to tak.

    Já se akorát přiznám, že mi vadí, jak se nad tím všichni rozplývají nadšením - jo, je to fajn, ale je třeba si prostě otevřeně přiznat, že za celý bordel může DTG, či přesněji, RSC svou změnou na DTG, kdy zjednodušeně řečeno, někdo něco někde při té transformaci podělal a DTG následně 7 let předstírala, že problém neexistuje, čímž mmch. poškodila i některé nezávislé tvůrce, kterým se prostě nevyplatilo své věci vydávat pro US-only trh.

    BNSF situaci určitě taky nijak nepomohla, ale je docela zvláštní, že N3V/Auran Trainz a Run8 nikdy neměly podobný problém a BNSF (a spol.) branding používaly celou dobu bez omezení.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    MELOP: no, konecne! zrovna nedavno jsem se rozciloval kvuli tomu ze v tech tratich jsou nejaky dulezity dependence, ktery nektery free trate vyzadujou.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    NANUQ: jsem si prave vsimnul, ze maji i novej trailer :)
    TRAIN LIFE | 1st Major Update
    https://www.youtube.com/watch?v=ELaxf8erEog
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    MICHIGAN: Šmarjá, já si toho nevšiml, no tak to hurá do Londýna :-D
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    NANUQ: ja tam teda vidim navic francii, benelux a londyn :) s tim, ze polsko a cesko budou priste.
    trochu maj buglej amsterdam (je tam memory leak), ale fix uz testujou a bude v pristich dnech. celkove se mi libi jak ten tym otevrene komunikuje s komunitou a snazi se vsechny problemy hned resit.
    skoda tech ICE, maji licenci jen pro Nemecko, ale treba se jim to do budoucna nejak podari vyresit.
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    Na Train Life vyšel větší update, mimo jiné doplnili ICE 3 a 4. Jinak furt stejná mapa německa teda.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    Nekupujte to! Je to hrozná návykovka :-D
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    VACA: ne, to podobne jako v ETS2 zatim nejde a ani nevim, jak by to v tyhle hre fungovalo, tankuje se tam jednoduse zaplacenim poplatku v servisni budove. ona to taky neni zadna hardcore simuluce fyziky jako treba derail valley, radi se to spis na opacnou stranu spektra, kde jde hlavne o ten relax a prevazeni nakladu mezi mesty, s tim ze dalsi mozny fíčury budou dodělávat později podle ohlasu. maji ted dobrej zaklad na kterym se da v budoucnu stavet. spis si tipuju, ze to v budoucnu bude fungovat tak, ze dojedes na nejaky misto, kde aktivujes prislusnou misi (napr. posouvani vlaku) a na to bude vyhrazena specialni instance mapy.
    ale teda ciste teoreticky to samozrejme mozny je, unreal engine to v zasade podporuje, jen to zatim na to neni prizpusobeny.
    VACA
    VACA --- ---
    MICHIGAN: PS: je tam i nějaká možnost volnýho pohybu "po nohou", tankování etc?
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    MICHIGAN: Super recenze, koupeno :)
    VACA
    VACA --- ---
    MICHIGAN: To zni dost dobre sakra
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    KULHY: tak jo, bavi me to zatim hodne a nejlepsi je na tom ta volnost, ze muzu z lokomotivy jednim cudlikem prehodit vyhybku a jet si na mape kam chci - to treba v train simulatoru uplne chybelo. navic do toho zamontovali i vyrobni retezce, takze treba z dolu dovezu rudu do slevarny, tam z toho vyrobi zelezo, ktery je pak potreba spolu s uhlim dovezt do ocelarny, kde se vylisujoui ocelovy platy pro zpracovatelskou tovarnu, ktera pak dodava do mest zbozi. mesta levelujou dovazenim pasazeru a posty. daj se zamestnavat i vlastni strojvedouci. maj tam i denni/nocni cyklus a dynamicky pocasi, takze kdyz vas po ranu prepadne mlha a vidite v podstate jen na krok, tak by se dala ponura atmosfera krajet.

    nejvetsi problem je zatim asi GPS, ktera misty hapruje, ale to se da prezit. zatim tam nemaj moc lokomotiv (tusim jen sest), ale na to jezdeni je to fakt pekny a podobne jako ETS2 takovej prijemnej relax. bugy tam taky nejaky maji, ale na to, ze je to Early Access je to fakt pomerne dobre odladeny (a patche kdyztak vydavaj kazdej patek). spousta veci se jeste nejspis bude upravovat, ale celkem prijemne me prekvapilo, ze uz je to v podstate plne funkcni.

    jako ja tem polakum fandim, doufam, ze to s touhle hrou dotahnou daleko :)

    par screenshotu pro predstavu:

    Train Life - Album on Imgur
    https://imgur.com/a/MEEblhZ





    KULHY
    KULHY --- ---
    MICHIGAN: Tesim se na report
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    co 15e, jenom tri stovky :)

    https://www.greenmangaming.com/games/train-life-a-railway-simulator-pc/

    tady maj kdyztak discord s novinkama, kdyby to nekoho zajimalo:

    Train Life
    https://discord.gg/mKxyHA5W
    https://twitter.com/TrainLifeGame
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    tak planujou i ceskou republiku, cool, asi do toho budu, aktualnich 15e (cena se bude zvysovat) je pakatel v porovnani, co uz jsem nacpal do chrtanu DTG.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam