• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIQUID_SOUNDZvuková postprodukce ve filmu
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    SoundWorks Collection - The Sound of Interstellar from Michael Coleman on Vimeo
    http://player.vimeo.com/video/112098660
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    MARIHAI: Už jsme měli našlápnuto do kina a najednou jsme našli nějakej voucher na burgry. Tak jsme šli na burgry. Ve středu bych šel. Furt teď dělám. :/
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    videl jsem to byl jsem na tom a neni tam nic vylozene spatne. Casto je tam ticho no, ale má to svůj dramaturgickej smysl. Viděli jste to?
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    LIQUID_SOUND: nezbytnost, kolega se vratil s pochybnostmi o svem sluchu :)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    I blockbuster se dá tak nějak posrat. ;)

    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    NOOLY: Taky dobrý. .:) Kajakář na pneumatikách je mocnej. :)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    MARIHAI: Ježiš to je prdel! Fakt super! :)
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    tak vetsinou delam nezajimavy remeslo ;]

    tohle ma mozna nejakej rukopis... https://www.youtube.com/watch?v=8CzkYjiqYaI
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    LIQUID_SOUND: https://www.samosebou.cz/cyklus-tv/mamuti-stopa#video

    tohle je takovy filmovejsi, je tam par veci ktery si prosadila kreativa ale docela se mi to porad libi. Zvuk z placu nebyl zadnej.
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Naházejte sem něco, co ste kuci dělali. Pochlubte se. :)
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    NOOLY: u nas se rika takovy krasny prislovi: nelze cinit dobro proti vuli klientove.
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    PANIKA: presne, na Ocku po mne chtej, at micham do nuly, ze si to jejich krabicka prebere. Uz se nekolikrat stalo, ze mi to ta krabka zprasila ;]
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    PANIKA: jestli nevysilaj realtime tak to asi jde.. taky to moc nechapu ale uz jsem nejakej takovej plugin snad i videl.
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    MARIHAI: fun fact - na ocku na to dost serou a maji jakousi kouzelnou krabici co jim to EBU128 hlida, jen jim teda jednou na pul den vypadla a malem platlili pokutu :)
    (+teda nechapu jak tohle muze udelat dobre kouzelna krabice, ale to uz je na debatu jinam..)
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    PANIKA: presne tak
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    MARIHAI: s -23LUFS souhlas - dodavame do TV docela casto, AFAIK to je dany zakonem/nejakou regulaci,tzn kdo chce do eteru (mimo netu) tak musi -23LUFS, jinac mu hrozi pokuta..
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    DOKKTOR: To je jenom kvůli rozdílnosti používanejch měření. Tady to dá jasnej smysl proč.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    DOKKTOR: přesně tak myslim si že těch -9 BYLO kvůli tomu prostoru. Zároveň to asi nějak byla hodnota která odpovídala dřívější poslechový hladině. Pak se to nejspíš začlo brutálně maximalizovat na tu hodnotu a přestalo to bejt k poslechu. Ale to se domejlším.

    V současnosti to je tak že veškerá televizni produkce ( očividně nepočítaje regionální televizky) jede na hodnotu -23 LUFS (Pripadne 24) což je zas nějaká vytestovaná poslechová hladina.

    + rádia to je asi poslední oáza neregulovaný divočiny. Já tam odevzdávám 0db true peak + cca 7db rms
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MARIHAI: celý soundmix, to už zní jinak. ale dávat ruchy, hudbu a komentář do sterea, narvat to k nule a pak to limiterem shodit na -4,5db .... ehm .... nekdy mám pocit, že se tím řídí v rádiu, když od nich dostanu namluvený komentář s hudbou.
    jinak proč je ten požadavek dodávat hotové video do tv normalizoavné na tech -9, -10dB peak? kvuli vysílacímu softwaru, nebo prostě protože nekde dělají zvuk lajdáci podle podobných TP a tak ať je prostor pro lazení finální fazony? nikdy sem se po tom nepídil, tak jenom ze zajímavosti.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    DOKKTOR: Pisou vsechny zvuky ale myslej celej soundmix k nule. Ten jejich preset nemam tak sem to prehodil dal. Ale tyhle tp jsou dzungle a kolikrat jsem treba volal kvuli ujasneni a zjistilo se ze vubec nevi co chtej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam