• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMBIENTIUMBitwig Studio
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    BURAN: vyvojarom sa budem stazovat ked si ten produkt kupim ;) tj ked si otestujem ako funguje ta modularna architektura ktoru slubuju. zatial na ten ucel pouzivam hollyhock alebo tracktion
    BURAN
    BURAN --- ---
    posteskavate si taky vyvojarum, a nebo jen tady? ;)
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    BENKI: Ono by to šlo vyřešit jednoduše, že v sesion modu by se nastavilo, jak dlouhý má být loop a jen by to místo takes vytvářelo nové paterny/sceny.
    Jinak to můžes taky dělat tak, že si dáš record na scene editoru , nahraješ dlouhej patern a pak zaloopoješ to co se ti líbí.
    BENKI
    BENKI --- ---
    EKEAZE: No, jsme zvědav, jestli se tam tahle funkce někdy objeví, imho je to spíš stejně jako u Abletonu záležitost konceptu, technologicky to přece být problém nemůže... Měl jsem za to, že v nějakém starém propagačním videu to slibovali, ale nechci si vymýšlet. Každopádně mi je jedno co je to za verzi, jakmile tohle DAW nezvládá, nepotřebuju ztrácet čas,... jen na něco jako bitwig/ableton s multitake recordingem čekám jako na spásu, no...
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    BENKI: je to verze 1... Ani neni možný, aby to umělo úpllnê vše.
    BENKI
    BENKI --- ---
    DARKIE: Taky to tam nejde. Proto ho používám jen na live. Já se těšil, že s příchodem BitWigu budu mít konečně vše v jednom, hmm... škoda...
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    za mna asi takto:

    - chyba grupovanie trackov
    - chyba handndlovanie/routovanie viacvystupovych VSTciek (really, v dnesnej dobe???)
    - timestretch/pitchshift tam ableton jednoznacne vyhrava
    + verynajs prepojenie arrangement view a scene view
    + "transienty" si to najde imho lepsie, a ked ich nahadze napikacu, tak sa daju lahko zmazat a nahodit si vlastne
    + stabilita pri pouziti roznych obskurnych a zle napisanych VST
    + stack instrumentov/efektov na stope je pekne vidno v scene view bez nutnosti liezt do stopy ako takej, celkovo krajsi a prehladnejsi interfejs
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    EKEAZE: hej na tu v2 sa tesim prave kvoli tej modularite.. zatial si vystacim na taketo nieco s hollyhockom a tracktionom :)
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    Já si stim dnes zas hrál, a líbí se mi to čím dál víc. Na verzi 1 je to neskutečný co udělali za práci.


    DARKIE: taky jsem to nenašel, ale z části to řeší instrument layer. Bude asi v další verzi.
    http://www.bitwig.com/en/bitwig-studio/forthcoming.html , tam půjde routovat asi úplně vše.
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    nevite nahodou jak se chova s kontrolerama mam PADkontrol ale s nejakym 3rd party emulacnim softwarem pro pousteni klipu atd... v abletonu funguje perfektne, jetli to bude podobne, nebo to s abletonem nema co delat... dik!
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    dalsia vec - routovanie multioutput divajsov da sa? nejako som to nenasiel ani ze poslat iny otuput na iny track
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    AMBIENTIUM: eq sa najlepsie robi s dobrym uchom ;)
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    AMBIENTIUM: mne crashovali nejake pluginy ale to som si tam nehal schvalne natiahnut par takych problematickych co mam, a padol sice ten ich nativny 32/64 bit bridge (kedze islo o 32 bit pluginy) ale samotna aplikacia to ustala bez crashu
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    BENKI: no, ja som napriklad looped recording nenasiel ani v abletone
    NATURALPLAST
    NATURALPLAST --- ---
    EKEAZE: ja momentalne stahuju 1.0.2. chlapci v bitwigu jedou...
    BENKI
    BENKI --- ---
    BENKI
    BENKI --- ---
    jsem debil nebo to neumi "multitake recording"? Jakoze si dam v projektu nejakou smycku, nahravam audio, sklada se mi to pod sebe do jednotlivych taků a pak si to poskladam.... (trebas pro nahravani zpevu, kytar, prakticky vsech zivych vstupu)...?

    (nemam ted bohuzel skoro zadnej cas sedet u Bitwigu ci u netu, tak se ptam nez hodinu googlit... abych vedel, jestli to mam dal zkouset... )
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    Tak jasne verze 1.01, to je normalni. Jediny aby jim to netrvalo dalsi rok, nez to poladej.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    Shit, Bitwig audio engine crashed. Plugin host crashed. To je v normálu stabilní plugin (Alchemy). Fakt špatný. Někdo lepší zkušenost?
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    Tak za mě zatím spousta drobných bugů, je tam spousta nedotažených detailů, který vidím okolo VST pluginů, jejich datových adresářů apod. Několikrát mi padla indexace, atp. Ještě to bude chtít spoustu uživatelskýho feedbacku a čas na dotažení... Zatím nekupuju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam