• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMBIENTIUMBitwig Studio
    OTZ
    OTZ --- ---
    PRAASHEK: monetizovaný až na půdu tzn. nakupy a odemykani dlasich funkci primo v aplikaci? takze zakladni licence nestaci?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: vydali balík obsahující čtyři devices do bitwigu a začali je prodávat za "intro price" která byla sama o sobě přepálená. Hlavně ale nápad nabízet něco "navíc" do bitwigu, který mají sám o sobě monetizovaný až na půdu byl hodně blbej nápad. Nakonec to přehodnotili a balík je automaticky součástí verze 4.4
    OTZ
    OTZ --- ---
    DARKIE: coze co, mi neco uteklo..? :))
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    podle mě to mají monetizovaný snad nejvíc z běžných daws...
    HAMAKA
    HAMAKA --- ---
    Větší flame jsem neviděl. Ale vzali to, omluvili se a vzali zpět. Tak se jede dál. Jestli potřebujou víc monetizovat, tak snad vymyslí lepší způsob.
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    akoze s tymi spectral addomni si pekne zavarili :), ale super ze si dali retrospektivu.. (imho sa bali sudov)
    HAMAKA
    HAMAKA --- ---
    MUNAKI: Mají to takhle kvůli tomu tempu, jakým tam ty věci přidávají. Tzn. koupíš teď a už máš v podstatě komplet vyspělý daw s možnostma jaký nikde jinde nejsou. Dál nemusíš kupovat nic, ale je možný, že tě update bude lákat pro nějakou supr fancy feature, kterou tam přidají.
    MUNAKI
    MUNAKI --- ---
    Taky jsem taky narazil na Splice a nabídku Bitwigu. Akorát se mi to moc nezdá, páč má Bitwig upgade jen na 12 měsíců - takže až to bude moje, tak si budu muset pořídit další upgrade, nebo budu mít rok starou verzi DAW.
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    OTZ: nedokaze, lebo to nie je otazka bitwigu ale toho ako je ASIO dizajnovane. da sa to "hackovat" cez asio4all, co je len wrapper nad WDM drivermi.
    Bitwig ale tusim podporuje JACK a cez to by sa to dalo routovat.
    OTZ
    OTZ --- ---
    STARF: joo Masox, to je jinej vesmir :) nicmene myslim ze Bitwig umi pouzivat zaroven vicero ASIO zvukovek i nejak nativne.
    STARF
    STARF --- ---
    OTZ: jj... mam v racku Expert Sleepers ES-8 pro tyhle ucely - na macOS pak jde pres systemovej Audio MIDI Setup vytvorit tzv. Aggregate Device, kde si sloucis vsechny zvukovky do jednoho virtualniho devicu, takze v DAW pak muzu pouzivat jak kanaly z RME Babyface Pro (do ni mam pres ADAT jeste pripojenej Behringer ADA8200), tak z ES-8

    usb2cv moc nevim, ze by existovalo (takova vec by v zakladu byla stejne v podstate zvukovka), ale jsou bezny midi2cv tooly jako napr. Sixty Four Pixels CV.OCD
    OTZ
    OTZ --- ---
    STARF: k tomu CV ale potrebujes DC ready zvukovku nebo nejakej USB2CV prevodnik, ni?
    STARF
    STARF --- ---
    Splice nove nabizi Bitwig pres rent-to-own subscription. Za poslednich par let jsem takhle pres ne poridil nekolik pluginu, pripadne si nektery jen zkusil a dal neplatil (lze to kdykoliv prerusit a treba po roce se k tomu zpet vratit, kdyz zmenite nazor).
    Bitwig jsem snad 6 let poradne nezkousel, ale vsimam si, ze na nej prechazi cim dal vic zajimavych artistu, co mam v hledacku. Ted to par hodin testuju a jako napada me, ze mozna po 14 letech zmenim DAW. Prijde mi to mene narocny na HW, nez Ableton 11 (kterej mi oproti 10 furt neprijde tak sviznej) a libi se mi mimo jiny integrace s CV gearem.


    Bitwig Studio | Splice
    https://splice.com/daws/39084269-bitwig-studio-by-bitwig
    OTZ
    OTZ --- ---
    KERRAY: ach so, neak jsem to blbe precetl a mel jsem za to, ze prevadis primo ty pluginy :) chapu
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    OTZ: mít co nejvíc presetů nativně v Bitwigu, tam si je moct tagovat, filtrovat a prohledávat nezávisle na tom, z jakého VST jsou

    bohužel ne všechny VST zpřístupňují všechny parametry, takže u některých to stejně nejde, u mnoha dalších by to šlo, jen je dost pruda dělat to ručně
    OTZ
    OTZ --- ---
    KERRAY: a k čemu je to dobrý?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    asi pořád není jiný způsob než manuální, jak dostat z VST presety do nativního Bitwig formátu, co? teď jsem narazil na https://github.com/jhorology/KompletePack4Bitwig, což snad jsou presety pro Komplete 9, ale chtělo by to tenhle proces nějak zautomatizovat...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: Já si v bitwigu otvíral FL Studio a bylo to bez problémů.
    OTZ
    OTZ --- ---
    umi bitwig ReWire? pres bridge 64-32 si ted v Live 10 otviram jako plugin Reason 5 .. :)) neni to uplne stabilni ofc.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    AMBIENTIUM: to je dobrej deal, nemit, beru :)

    Jen doporucuju platit v usd. Jde to, jen si nepamatuju, jestli jsem musel pouzit VPN, nebo jak jsem toho tehda dosahl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam