• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Tak kromě středoformátu GFX100SII bude 16. května na X-sumitu v Sydney uveden i nový X-T50 s XF 16-50mm F2.8-4.8. Zajímavé je, že dle šuškand X-T50 bude mít IBIS i nový 40mpix snímač. A onen zoom prý bude uzavřené konstrukce (nebude se vysouvat ven). Má být náhradou za XF 18-55mm a narozdíl od předchůdce nebude mít OIS, což značí, že Fujifilm osadí nová těla IBISem jako standardní výbavu fotoaparátů.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    PLUTO: Nedávno jsem tam koupil X100V i s parádním koženým full pouzdrem za 27k. Ale byla to spíš náhoda.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    FUZZSTORTION: co je MPB? 😀
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Ono i na MPB se to zase začne "normalizovat" a ceny půjdou pod € 2k. Jako kdybych fakt chtěl teď hned se něčeho zbavit přes ně, tak hledím na ty kusy okolo € 1800 a níž. S tím, že na jejich náklady mi přijede DHL kurýr a odveze věci k výkupu - zbytek bych doplatil. Třeba "dvacku" v Kč.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Jasný, jasný, to já jen taky konstatoval. To nebylo nic proti.
    Já mám zatím s prodejem víceméně dobré zkušenosti, teda když nepočítám, že na každý inzerát se mi napřed ozve 5 podvodníků.
    Jinak třeba na Bazoši, skoro nový X100V vidím za 33 000 Kč, nacvakáno 3600 snímků.
    Občas to chce trpělivost, nebo i náhodu :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: PLUTO: Jen konstatuju. Sice 6 měsíců záruka a 14 dnů na vrácení bez udání důvodu je "slabota", ale zase na druhou stranu, pokud se chci zbavit nějakých foťáků i objektivů, tak mi to příjde jako zajímavé řešení. Ono dnes na bazaru něco prodat je také už docela boj s trpělivostí.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Cena 2030 euro při dnešním kurzu je cca 51 200 Kč. To je fest cena za bazarovou x100V. I ta spodní částka atakuje při český koruně novou X100VI.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Na MPB je aktuálně okolo 40+ kusů X100V za ceny € 2030-1730.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    NEVILL: Bohužel je to fakt problém, ale to je prostě přístup Fuji. Ono se to táhne od minulého modelu X100 V, kde jen u nás v 4R desítky zákazníků marně čekali kdy ji dostanou, načež Fuji místo dodávek představilo novinku..kterou taky nemají.

    Zároveň to má vliv i na bazarovy starší verze který dost rychle mizej z nabídky
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Fotoaparát Fujifilm X100 VI je vyprodán na roky dopředu navzdory 2násobné produkci | Digimanie
    https://www.digimanie.cz/fotoaparat-fujifilm-x100-vi-je-vyprodan-na-roky-dopredu-navzdory-2nasobne-produkci/9984

    Já si říkal že to nikde nevidím na skladě...
    AETHER
    AETHER --- ---
    Z ruky clovek na te sestce opravdu v pohode udrzi vodopadky.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    The Fujifilm X100VI - Review - Peter Poete Photography
    https://peterpoete.de/the-fujifilm-x100vi/

    Kdyby se někdo nudil a chtěl si číst...
    COYOT
    COYOT --- ---
    FUZZSTORTION: Tak to ovládání se dá kousnout , ale právě u X-T4-5 se mi líbí, ty přímý voliče .. na 200 sem si iso taky nastavil tam kde jej maj 4ka a 5tka .. foceni nějakých těch závodu bude spíše okrajová věc .. nehledě na to, že X-H bude dražší , k tomu dražší rychlý karty .. půjdu cestou X-T5tky a jak říkáš .. navíc je hezčí , zvlášť ta stříbrná
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    COYOT: Tak je to kategorie foťáků pro rekreační dovolenkové focení. Model X-A7 tuším vychází z X-T200 (nebo v opačném pořadí) - rozdíl je jen v hledáčku navíc u X-T200. Střeva stejná.

    X-H2s je high-end, vyloženě už cílený na WL, BIF a náročný sport.
    X-H2 bych bral v případě, že PASM styl ovládání a větší grip jsou podstatnější než mustr X-T řady. PASM má i X-T200, tak možná by ti vyhovoval více z hlediska ovládání.
    X-T5 je zase pro změnu takový všestranný, menší (i oproti X-T4). A vypadá prostě dobře i na pohled.
    Snímač, střeva a výkon mají X-H2 a X-T5 totožný.
    COYOT
    COYOT --- ---
    FUZZSTORTION: Hmm tak rozdíl je vidět na první dobrou . S 70-300 sem spokojenej i na x-t200 .. jen ten pohyb uostrit trvá moc dlouho a tady evidetne pomáhá o několik řad lepší x-t4 .. tak teď už si jen tu 5tku zapůjčit na ostestováni .. jen s tím asi počkám do doby , než na ni budu mít , abych ji pak hned nechtěl 😅
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    COYOT: Ukázky, jak si předchozí X-T4 s 70-300 docela dobře vede při focení ptáků (je to rozsáhlé, s tabulkami statistik...), je to srovnání s 100-400, ale to není tak podstatné.

    Fujifilm 70-300mm vs 100-400mm - The Full Comparison - Mirrorless Comparison
    https://mirrorlesscomparison.com/x-mount-lenses/fuji-70-300mm-vs-100-400mm/
    COYOT
    COYOT --- ---
    Ahoj, když se tady vede diskuse ohledně rychlosti ostření ve spojitosti s upgradem fotaku , tak se taky poptám na zkusenosti , po roce a půl používání x-t200 začínám narazet na nějaký technicky limity daný nejnižší řadou.. zvláště u fotek kdy fotim pohyb .. nejvíc se při foceni věnuju krajině , city scape, občas street, někdy zvířata , kytičky .. proste tak nějak život kolem sebe .. ale jezdím taky na závody horských kol , kdy po dojezdu mám třeba 2-3 hodiny čas na to dojit na zajímavý misto a udělat par fotek závodníků .. a pokud chci zůstat u Fuji, a ja chci .. dává mi smysl si chvíli počkat a pak vzít na bazaru X-T5tku .. X-H2S mi přijde zbytečná .. a k současný 70-300 vzít 50-140 když to bude s rychlosti ostření bída u ty 70-300 .. Máte někdo z vás zkusenosti s kombem x-t5 a 70-300 na sport ?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X100 VI for PHOTOGRAPHY review IN-DEPTH
    https://www.youtube.com/watch?v=K5eFlEPYpq4
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    NOISEGATE: Možná budeš z X-S10 zklamaný, pokud jde o rychlost AF při focení batolete, poměr správně a nesprávně zaostřených fotek může být diskutabilní. X-S20 sice není na focení vrabců za letu, ale poskutuje už slušnou výkonostní rezervu při AF.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam