• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: No, co jsem si poprvé potěžkal XF80mmF2.8 R LM OIS WR Macro před pár hodinami, tak jsem měl také pocit ručního granátu na dlani. ;-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: je to slusnej granat. Asi hlavne protoze AF.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: Skoro jak "rozpůlený" XF50-140mm. :-))
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIKEKT: jj je fajn čekat na něco, o čem ani nevíme, jestli bude - taky jsem natěšenej na antigravitační skejty :)) Vtipný ale je, že mě díky X-T20 zase začalo bavit takový to street focení na cestách. Já jinak fotím hodně stylizovaný fotky, spíš portréty. Ale tahle malá mrcha přímo vybízí k focení všeho a všude. Je to fakt boží foťák - až na to menu a některý vlastnosti x-trans.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: tak vzdycky je co vylepsovat :) ja jsem s nim taky spokojenej i jsem si rikal, ze mozna vynecham jednu generaci a pockam na xt-40, ale uvidime s cim prijdou :D
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIKEKT: Žádný vylepšení nepotřeboval. Teď je to za ty prachy nejlepší aps-c foťák na trhu. Jediný, co bych třeba já využil, je výklopnej displej do strany a neomezený natáčení bez přerušení. Ale to asi nehrozí :))
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ja jsem zvedavej jestli vydaji nejakej supr novej FW na xt-20. Myslim, ze by mohli. Od zacatku nedostal nic moc vylepseni. Tak treba dostane neco malo z xt-30 :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    //jasne ze se tesim;)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: No praktictejsi by bylo, kdyby tak fungoval starej (treba diky novemu firmwaru), ale co se da delat...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: tak to te ceka krasne obdobi seznamovani se s novym milackem, gratulace :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: pomalu zaostřuje, pomalu ukládá, pomalu bootuje
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fuji Guy Billy: Fujinon XF 33mm f/1.0 Development Challenge, XF 16-80mm f/4 very silent AF, X-H1 Market Misunderstanding and More - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...e-xf-16-80mm-f-4-very-silent-af-x-h1-market-misunderstanding-and-more/
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AOTEAROA: Jaký používáš autofocus? Střílel jsem teď z břicha noční fotky v Číně a bylo to instantní. Máš novej firmware?

    Já po tý xt3 pokukoval, ale all i need je 35mm do kapsy a s tím limitem se učit fotit. Klidně bych bral i 30mm 0.95 nebo 1.4.. Ale jsem rád, že nemám nutkání kupovat skla.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DRAGON: u mirrorless/fuji asi prakticky hlavne ostreni, zalezi na tele a konkretnim objektivu, dokud si to clovek poradne neosaha, tak je to takove hit or miss...

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: co u fotaku znamena "je to pomaly" ? :) jako ze sekvencni foceni? boot? ukladani dat na kartu?
    EGGH
    EGGH --- ---
    AETHER: Osobně bych teď teda bral X-T20. Ta cena je teď super - na 50% původní ceny.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    RUDOLF: MNOHEM. Ve skupině se často řeší, že některý objektiv je pomalejší a tak, například o té mojí 35 se to tam říká, ale já si ničeho nevšimla, myslím že ten posun je tam fakt velký, i proto nejspíš má X-T3 tak nadšená hodnocení napříč internetem.

    Fotila jsem rodinky předtím chvíli se 100f a zábava to moc nebyla, na ty děti to občas bylo fakt pomalé.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AOTEAROA: xt-3 má rychlejší autofocus než x100f? // četl jsem před pár měsícema, že má novější střeva, ale nečekal jsem, že to bude tak znát..
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AETHER: no slibuju si od něj, že bude hlavně na interiér a občas nějaké památky, město, výjimečně krajiny. ale nezkoušela jsem ho osobně, jen jsem ho měla v ruce.

    já mám většinou nasazenou tu 56, ale občas už i tu 35, fotím převážně venku. s tou 56 musím být od lidí docela daleko a občas s tím nejde stíhat obíhat ty děti nebo padám někde ze srázu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam