• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAPPIField Recordings
    Hudba tvořená naším okolím a nami samými. Světová tvorba i vlastní nahrávky vítány.

    rozbalit záhlaví
    VACA
    VACA --- ---
    Kdyby to umelo dve stopy tak bych to bral okamzite, hned. 32bit floating point v krabicce od sirek je hodne velka vychytavka….

    VACA
    VACA --- ---
    KAPPI: Jeste jsem nejakej cas patral, ale nakonec vzal olympus ls-p4, vypada to uplne stejne jako ten na obrazku jen to navic umi flac. (Coz ale stejme moc nevyuzivam.)
    Pro me ta kompaktnost byla vazne stezejni faktor.
    Zejmena kdyz jdu treba fotit na stredoformat, vsechno je tezky a objemny, clovek bere do ruky kazdou vec dvakrat a rozmejsli co necha doma.
    Vetsi recorder bych tak v 99,5% pripadu vynechal. Je to vec kterou pouziju spis vyjmecne, ale hodi se kdyz chci nahrat ambient kterej se mi libi v navaznosti nejaky fotce.

    Bezi to na jeden aaa aku, ma to v sobe vysouvaci usb-A takze i kdyz se o to clovek x tydnu vunestara, staci to na par minut pichnout do usbcka a hned je tam na par desitek minut zaznamu..

    Nejakej gig na to zaznamenam taky spis vyjmecne. Vetsinou spis prez linkovej vstup, tam by se ale hodily 4stopy (mic + line), to je pro me jedina citelna nevyhoda v dany situaci.

    Ale vazne je to v praxi tak, ze za tri mesice to pouziju 2x, proto je miniaturni form faktor a vaha pro me prednosti..

    —-
    Hodne me zaujal Zoom F2 kvuli 32bit floating technologii v miniaturnim baleni.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Stream South Korea Sound Diary by Zuunzug Field Recording | Listen online for free on SoundCloud
    https://on.soundcloud.com/xUiB1
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VACA: Ahoj, tak jsem sem zabrousil po delsi dobe a zajima me, co jsi nakonec vybral?
    MUDAKI
    MUDAKI --- ---
    Zdravicko, sdilim pozvanku na koncert prostorove hudby, ambient, sound art, elektroakusticka hudba.
    [MELUSINES]

    Hrat se bude na multikanalovy DIY open source soundsystem z Rakouska (OTTOsonics, 31.1)
    OTTOsonics – immersive audio formats
    OTTOsonics – immersive audio formats
    OTTOsonics – immersive audio formats
    https://www.alterbauhof.at/ottosonics/

    Udalost je prezentaci projektu residentu Letni skoly Ambisonics, celkem se uvede 11 performanci.
    Vice info, treba o listkach, a dale - na strance udalosti a treba tu:
    Imerzivní meluzíny na severu - HISvoice
    Imerzivní meluzíny na severu - HISvoice
    Imerzivní meluzíny na severu - HISvoice
    https://www.hisvoice.cz/imerzivni-meluziny-na-severu/

    Pekne dny,

    Polina aka mʊdʌki.

    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VACA: Tak zrovna se starsima Olympama mam jenom spatny zkusenosti, kvalita nahravky velky spatny…

    Btw, ten muj Tascam jsem pouzival v dobach me zvukariny presne jak pises - ambient + pult a tam se sakra hodily ty XLRka.

    Na zacatku jsem taky resil velikost, ale tech kompromisu bylo fakt neunosne. A treba ta DR40 neni v batohu s notasem vubec poznat. Ono kdyz pak dojde na neplanovane loveni zvuku, tak pak ocenis, ze mas po ruce poradnou masinku 😁
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *z kategorie “maličkatý” na casual field mi padlo do oka toto.
    Někdo zkušenosti nebo názor?

    VACA
    VACA --- ---
    KAPPI: děkuji za odpověď.
    Jj, to už je přesně ta velikostní kategorie který bych se rád vyhnul, protože to bych ve finále neměl u sebe když by se mi to zrovna hodilo:D
    Jde mi spíš o to mít stroj kterej člověk může mít full time v batohu a používat neplánovaně na zvuky venku.
    Ale 4 stopy by se mi občas hodily když bych chtěl zaznamenat koncert ambientně z mikrofonů +stereo z pultu.. Což je situace která se naopak plánovat dá...
    Vypadá to že asi nakonec skončím u toho mít zařízení dvě, jedno maličkatý na casual field. A jedno víc seriozní který umí four track..
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VACA: No tezko rict, ale ja mam treba Tascam DR40 a ten to myslim umi presne jak chces. Akorat je to velikosti stejny jak ten Zoom. Uz dlouho jsem nekoukal po novych hrackach, ale pochybuju, ze najdes neco mensiho, pac vsichni chtej XLR :D
    VACA
    VACA --- ---
    Ahoj, mel by nekdo tip na nejakej co nejmensi recorder kterej by mel onboard stereo pár mikrofony + stereo vstup, aby umel nahravat 4stopy, resp. 2x stereo file..
    Nepotrebuju ale xlr vstupy, stacil by mi 3,5mm stereo jack line in, bez fantomu..

    Co jsem zatim nasel a prochazel manualy, tak ty kompaktni stroje umej jen 1x stereo file a kdyz se zastrci line-in tak odepne vlastni mikrofony.
    A nebo jsou to stroje s combo xlr, tipu zoom h4n, ale to je velké..

    Tusim ze asi hledam neco nejspis neni. Ale zkousim se zeptat, treba neco prehlizim..
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    Zdravím, mám jeden lame dotaz - stavěli jste si někdo vlastní pre-amp? navinul jsem teď Priezor od Jonáše Grusky a na atmosferický poslech má můj rekordér moc slabý zesák. Koupil jsem pár INA217, ale bojuji se zapojením
    ART_OF_CAN
    ART_OF_CAN --- ---
    KAPPI: Sorry, že mi odpověď trvala tak dlouho. Přes svátky jsem to nějak vypustila. Když si to po sobě znova čtu, dochází mi, jak nejasně jsem to všechno napsala, takže budu konkrétnější. S dovolením se okopíruju popis mojí představy o těch zvucích, kterou jsem poslala kamarádovi. Snad už bude pak jasnější, co myslím tou citlivostí zvuku :)

    " U každé z fotografií pak bude přítomný vytvořený zvuk – představuju si to teda tak, že u každé fotografie budou sluchátka, aby si lidi mohli ten zvuk a obraz přímo spojit.

    Tématem série je tinnitus auris. Basically jde o chronické pískání v uších. Tinnitus má mnoho příčin a není sám o sobě považovaný za nemoc, ale za syndrom. Někteří lidé trpí tinnitem z důvodu vážného úrazu hlavy, někdo to má od zablokované krční páteře. Za vznikem tinnitu můžou stát třeba i problémy se srdcem, trávením, záněty uší, a existují i případy, kdy se tinnitus objevil jako reakce na psychickou disbalanci. Každý člověk to vnímá jinak – někdo slyší kontinuální zvuk, někdo slyší rytmickou protomelodii, někdo slyší zvuky vysoké, jiný nízké apod. Sama tinnitem trpím od ranného dětství, takže vím, že jestli se lidem s takovými problémy po něčem skutečně stýská, tak je to ticho. I když jsou v běžných situacích ty zvuky tiché, vždycky tam jsou. Je to něco jako vignetta na obraze, takový ty tmavý růžky, který tě vlastně normálně neruší, ale kvůli nim nikdy nevidíš všechno. Jednou z cest, jak ale pocítit ticho je, když se ti podaří vytvořit zvuk, který je „identický“ jako ten, který slyší tvoje uši. Svým způsobem se ti tím způsobem vynegujou ty zvuky a ty máš pocit, že neslyšíš nic."

    No, a já hledám člověka, který mi ve spolupráci s modely pomůže vytvořit ty zvuky. Na internetu jsou samozřejmě dohledatelný nějaký ukázky, ale po dlouhém hledání "svého" zvuku, jsem došla k závěru, že takhle paušální ty zvuky nejsou. Proto bych chtěla pracovat na vytvoření úplně originálních zvuků. Je to víc clear?
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    ART_OF_CAN: Zni to zajimave, muzes nam prosim vysvetlit, co si mame predstavit pod pojmem citlivy zvuk? Nas vetsinou zajima predevsim citlivost mikrofonu :)
    ART_OF_CAN
    ART_OF_CAN --- ---
    Ahoj, měla bych na vás otázku. V následujícím roce bych chtěla začít pracovat na foto projektu, který by zahrnoval citlivou práci se zvukem. Nechci do toho zatím moc zabrušovat, protože jsem úplně na začátku, ale už teď hledám někoho, kdo má skills ve vytváření vysokých tichých zvuků, ruchů, elektro acoustic apod. Psala jsem i do dalších auditek, tak se případně nezlobte, když na můj post narazíte i jinde.

    Budu potřebovat vytvořit sérii subjektivních zvuků, který musí být hodně citlivý a hlavně odpovídat představě jednotlivých modelů, který budu fotit.

    Kdyby jste náhodou o někom věděli, nebo se sami chtěli zapojit, budu moc ráda, když mi napíšete a já vám k tomu povím něco víc mějte se moc krásně, těším se, až si tohle auditko pořádně projdu
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Dron, 10 000m

    Квадрокоптер поднялся на 10 километров. / High altitude drone flight record FPV
    https://www.youtube.com/watch?v=h7NmRVDOOfQ
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Jedna takova blbustka co na me vykoukla na fb
    https://www.facebook.com/praguemorning/videos/10155874622221893/
    HEEHY
    HEEHY --- ---
    Máte někdo zkušenosti s mikrofonama pro iphone ?
    Zoom IQ7 - Muziker CZ
    https://www.muziker.cz/...IsAH66VQIOl_UP4euWzz8srBkab5c2saITBXQ7BGm7VrZLOKZjoOisoiBm7eUaAs1NEALw_wcB
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Po posledním dílu Attack Of The Silly Mixtapes to vypadalo, že koncept celé trilogie vyeskaloval ad absurdum a nedá se dotáhnout dál. Stačilo ale změnit pravidla hry tím, že se změní zdroj samplů. Tím zdrojem jsou věci, které jsem tento rok nahrál během cest. Výsledkem je field recordings mash-up mix alias halucinační koláž vytvářející (ne)uskutečnitelná setkání v (ne)existujících prostorech trvající přesně 01:02:03



    obal od Tero

    download link 320 kbps
    Zippyshare.com - Ink Flo - Attack of the field mixtapes (Escape from the digital world).mp3
    http://www50.zippyshare.com/v/GZTpVn86/file.html

    (doporučuju 320 verzi + sluchátka)

    Mixováno v Excelu (žádné dodatečné efektování kromě pár loopů zpomalovaček a reversů)

    čas: 01:02:03

    tracklist:
    1. Let the ink flow
    2. Hello, is anybody out there?
    3. Excited frenchman in Pondichery
    4. Rewind when the crowd say bo selecta
    5. Once per year
    6. Attack of the field mixtapes is not in your library
    7. Krishna sea view hotel karaoke
    8. Teenage drumgirls rehearsal
    9. 80s reverse
    10. I transform love into hate
    11. Generator and shrine
    12. Robotic Abdul
    13. Vedic song by the road
    14. Answer is 42
    15. Mind is always distracted
    16. Flies in the treehole
    17. Throat singing at Gyuto temple
    18. Hula hoop euphoria
    19. House of horrors
    20. Birmingham street priest
    21. Psychedelic improvisation of sadhu band
    22. Hlášení obecního úřadu
    23. Hippo frog penguin lion
    24. Keep the tower flow on and on
    25. Piano and fridge
    26. Kids reading vedas
    27. Chennai coach station hall ambience
    28. Concerto under the bridge
    29. Seeing the seer
    30. Shoreditch steel guitar
    31. Mosque prayer in shower
    32. Rave reminiscence
    33. Night swimming pool
    34. Kids in the room of wonders
    35. Locust gang
    36. Herbal salesman under Arunachala
    37. Otherworld waiting room
    38. Street carneval near Ganpatipule
    39. Lecture at Gyuto temple
    40. Lottery machines
    41. Varanasi female devotional band
    42. Tak nashledanou
    43. Rainy blues
    44. Samosa veg biryani
    45. Making of dosa batter
    46. Subbas fan
    47. Evening in Himalaya
    48. Serge
    49. Kalimba and jew´s harp by the campfire
    50. Ayahuasca
    51. Army of toys
    52. Auroville advertisment
    53. Ganga puja
    54. Arcade room
    55. Beat on the street
    56. Chennai celebration
    57. Friday night chat
    58. Dharamsala jam
    59. I have got big balloons
    60. Beverly hills cop
    61. Grime youth
    62. Wish you were here
    63. Feedback
    64. Jingle bells says close that fridge
    65. Dubai metro stations
    66. Dilli hall
    67. Dont flush dreams and hopes
    68. Bagsu banjoboy
    69. Children show
    70. Alarm test
    71. Dog and sticks
    72. Goat dub
    73. Freedom of speech
    74. Wedding raga
    75. Morning by the river
    76. Oldschool robot sounds
    77. Tridvaraz razdvatri
    78. Trying to blow horn
    79. Temple chat
    80. Anthem intro
    81. Megaphone prayer
    82. Kong on the scene
    83. Mango forest playground
    84. Bajaja drumming
    85. Icaro instruments
    86. Churchmetal
    87. Dead can dance puja
    88. Car motor deep techno
    89. Chennai train station
    90. Beach lounge
    91. Harmonica in cafeteria
    92. Super beautiful
    93. Od lidovek po techno
    94. Meaning of life
    95. What are you doing?

    poslech
    Attack of the field mixtapes (Escape from the digital world)
    https://soundcloud.com/ink_flo/attack-of-the-field-mixtapes-escape-from-the-digital-world
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Budu pokracovat s testovanim, mam tu pripraveny mikrofony Rode NTG-2, Shure SM27, Shure KSM137, Beta 98, Sennheiser e906 atd.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Tak jedna rychlovka DR-40 z okna, mikrofony v AB konfiguraci.
    Cvrk
    https://soundcloud.com/kappicz/cvrk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam