LALINA: Já vím, že EU je vnímaná jako samotná Komise a opravdu často dělá prokorporátního mopslíka a vůbec zaslouží kritiku za plno věcí. Ale rozpadu bych se strašně bála, proti korporacím by státy samotný, kor třeba jako naše montovna, byly úplně v háji. Logická by pak jen byla vláda pevný ruky, která by zajistila, aby lidi, kterým bude pod tlakem korporací demontováno to nej (pod hesly co známe už dnes - nemotivvující sociální systém, privilegia zaměstnanců, byrokacie pro podnikatele omezující třeba pod hesly ochrany přírody nebo spotřebitelských požadavků, plýtvající zdravotnictví, neufinancovatelné vysoké školství atd.) vůbec nezkoušeli protestovat.
Ale EU je i volený parlament, ve který docela věřím ohledně TTIP a snad i (nyní důležitejší!) CETA a plno vektorů, který na celoevropský úrovni působí pro veřejný zájmy (eko, spotřebitelský). A proti tlaku korporací prostě není možnost bojovat bez týhle platformy. A občas se něco povede a EU pak vystoupí ve prospěch těchle hráčů, neboli těch 99% (začíná řešit daňové úniky korporací, dobrá je chemická politika, spotřebitelský práva a mnoho dalšího).
Takže podle mě EU proměnit, ne rušit. To by byla úplná katastrofa. Stačí jen vidět, jak naše vláda poklonkuje velkým firmám, kolik arbitráží projela, TTIP, USA - vždycky papežstější než EU.