• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANKSTALéčba kloubu kmenovými buňkami
    Nema nekdo zkusenosti s lebou kloubu kmenovymi bunkami? Nebyl na tom nekdo? Vsechno co se mi povedlo vygooglit jsou vicemene pr clanky - mam diru v chrupavce a to co nabizeji zni lakave ..mozna az moc Very Happy
    rozbalit záhlaví
    LAND
    LAND --- ---
    Zaměřil((a)) se někdy někdo na základní (bio)-chemický pohled na aspekt, který ovlivnit lze - čili na stravu?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CORNELA:
    aha. no v tom pripade to tu muzou zavrit :D
    Slysel jsem ze pacienti tyhle atrakce dostavaji nejaky desny smlouvy zarucujici ze nic nereknou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CORNELA: Jak se poznalo že jde o placebo ? Snažím se totiž zjistit zda jde o testování (nebo dokonce výzkum) na lidech nebo opravdu o lumpárnu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CORNELA:
    Aha; To je pro mne novinka.
    Mel jsem za to ze jde o intenzitu zareni a citlivost snimace CT cerpam z toho ze ubytek kloubni chrupavky se prave ukazuje na RTG snimcich. Ale kdyz ted googlim tak koukam na ty rtg a to vypada ze se to ukazuje jako jako dira mezi kostmi. (lama err :D)

    V tom pripade jak zjistite ze nekdo ma diru v chrupavce kdyz ji nejde zobrazit ?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    není nic snazšího než je požádat o doložení před / po RTG a nechat na to kouknout doktora.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    CORNELA: a na klouby placebo nefunguje? Když může někomu zabírat homeopatie, čakry a podobné srandy, tak proč by někomu nemohla "vyléčit" klouby tahle terapie?
    RUXAC
    RUXAC --- ---
    Stanovisko ČSOT:
    Dle našeho odborného názoru nejsou v kredibilní literatuře dostupné studie, které by prokazovaly, že tato léčba vede k regeneraci kloubní chrupavky a zlepšuje gonarthrosu. Naše stanovisko je, že na základě
    současného stupně poznání nejde o postup lege artis.
    Za Výbor České společnosti pro ortopedii a traumatologii
    MUDr. Jiří Běhounek
    vědecký sekretář
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam