• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: soudi se, ze dojde k degradaci vaziva, regeneraci hepatocytu a obnoveni normalni architektoniky jaterniho lalucku. kazdopadne vysledky hodne studii prokazuji regresi prokazanou jak neinvazivne tak i hostologicky.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: zrovna cirhoza pri C muze regredovat. vidime to dost casto, pacienty v prubehu terapie i po ni pravidelne vysetruju. tahle oblast hepatologie je dost revolucni
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    nechci, aby to pusobilo tak, ze C je nejaka sranda. to vubec ne. ale behem poslednich nekolika let prodelala jeho lecba zasadni zmeny. dulezity je myslet na diagnostiku, protoze prijit s karcinomem jater uz byva obvykle fakt pozde.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BALAENA:
    ZUZKAOU: jo, to staci, diky, koupim si radsi fotak :)
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: po vyleceni vetsine pacientu fibroza i cirhoza regreduje.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: pravda, ze se davaj se od vysiho stupne fibrozy jater, pri kryoglobulinemii a renal. insuficuenci... ale da se ocekavat, ze to bude kopirovat cestu jakou prosla napr lecba HIV. vzhledem k chronicky povaze infekce a pomalymu progresu se vetsine lidi ani rezim s IFN nenabizi, protoze se tusi ze za par let se dockaji primych antivirotik. navic probehlo/probiha tolik klinic. studii novych rezimu, ze se z C fakt stala dobre lecitelna a vylecitelna nemoc
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON:

    Rodiče ukládají pupečníkovou krev dítěte za tisíce. Použití? Mizivé | Domov | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...ky-tisic-pouziti-mizive-15a-/zpravy-domov.aspx?c=A140614_095203_ln_domov_hm

    Za hodně peněz málo muziky. Dotace do tkáňové banky končí bez výsledků — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...za-hodne-penez-malo-muziky-dotace-do-tkanove-banky-konci-bez-vysledku

    Pupečníková krev zachránila před 20 lety poprvé život. Odborníci varují před komercí - Zdravotnický deník
    http://www.zdravotnickydenik.cz/...chranila-pred-20-lety-poprve-zivot-odbornici-varuji-pred-komerci/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosim, vysvetlete mi nekdo, proc jsou odber a nasledny zamrazeni pupecnikovy krve vyhozeny penize, aby me to nelakalo, diky.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    1. hepatitida C se diagnostikuje temer výhradně jako chronicka nakaza.
    2. lecit se v dnesni dobe da C velmi dobre. je cela rada rezimu bez interferonu, ktery ma spoustu nezadoucich ucinku. ty nove lecebne rezimy jsou drahe, ale v indikovanych pripadech dostupne vsem. da se ocekavat, ze casem pojistovny uvolni leky pro vsechny infikovane...
    3. ucinnost novych primych antivirotik je temer 100%. pocita se, ze hepatitida C bude za par (desitek) let minulosti...
    CDR
    CDR --- ---
    CORNELA: je to deset let a je zde stálý pokrok .)
    CDR
    CDR --- ---
    CORNELA: léčil jsem se až v chronické fázi po pěti letech od nakažení. Musel jsem kvůli tomu dojiždět z jbc do vojenské nemocnice v praze, bylo to únavné.
    Samozřejmě, musel jsem podstoupit test na drogy. Preventivně jsem kvůli tomu půl roku nekouřil konopné produkty a vyhýbal se všem věcem.
    Štěstí v neštěstí bylo, že jsem měl vzácnější podkmen (který má jen 20 % nakažených), který měl 80% naději na vyléčení.
    Léčba je dost nepříjemná, interferon dělá hroznej bordel v hlavě a narušuje emocinální stabilitu.
    CDR
    CDR --- ---
    Diagnostika. V jablonecké nemocnici mi před deseti lety dělali test na hepatitidu c (myslím že PCR, nevím jestli si to pamatuji správně) a spleti se o šest nul. Doktor želízko ve vojenské nemocnici se na to podíval, řekl že je to nesmysl a posla mě na další odběr. A měl pravdu.
    Btw jsem vyleceny, léčba byla nepříjemná a občas mám chuť dat do zubů kamarádovi, který všechno zná a ví, že cecko je nelecitelne.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XBAHNO: jasně sorry
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PALEONTOLOG: 754Kc o par radek nize...
    JON
    JON --- ---
    CORNELA:
    PALEONTOLOG:
    Dekuju, neni to nejlevnejsi, ale je dobre vedet ze ta moznost tady je.
    JON
    JON --- ---
    PALEONTOLOG: a na kolik by to tak prislo, kdybys si to platil sam? Jen me to zajima.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CORNELA: levnějc vyjdou atb mezi dveřma, ale není to moc košer
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CORNELA: mě to neříkej, já vím, že je v diagnostice na hovno, nicméně je dostupná a i tu se zdráhají často dělat (jak tak pozoruju v diskuzích i mezi lidma); mě vyšla pozitivní a tak jsem dostal doxycyklin. po přeléčení byla zase negativní. když přetravávaly potíže, chtěl jsem si říct o WB s tím, že si ho zaplatím. ale pak se to umoudřilo. bohužel každej takový štěstí nemá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam