• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: ta Kurta nemusí jen chybět, může bejt blbě, pod špatným úhlem atd, kolega co takhle věž železný plechy z Francie, 24t, tam měl všech 16 kurt, stáhli ho Bagouni a že má kurt zbytečně moc a hlavně 8 špatně, nebyly např. vepředu a vzadu od spodu přes vrch křížem, jinak jedná chybějící Kurta 20-80€, on tehdy dostal 8×40€

    a s tou sítí máš úplnou pravdu;)
    SM3
    SM3 --- ---
    LIKUD: Pokud mas treba plny auto krabic a nejdou zkurtovat, tak mas mit sit, aspon tohle mi rekli pri plnym aute krabic, az po strechu v plachte, ale nechali me odjet, to samy rekli nemci pred lety k plechovy dodavce.
    Kdyz si me stahli mezi Ostravou a Brnem a hledali za co by mi dali pokutu, kdyz uz nevedel co zkontrolovat, tak jsem mu to otevrel vzadu a za neprikurtovany paletak jsem dostal 500kc, v cr jsem na to do te doby kaslal, ale ted uz ho kurtuji vzdy.
    Jinak nekolikrat jsem slysel, jak za kazdou chybejici kurtu co ma byt 50e pokuta.
    Ted uz, pokud to jde, davam na kazde oko jednu velkou kurtu a mam klid, tech par minut me nezabije a vim, ze kdyz me zastavi, tak mi muzou polibit...
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    BACCARA: Náklad nemusíš kurtovat, ale zabezpečit. Žádnou kurtovací síť v EU používat nemusíš.
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BACCARA: okej diky :)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: tam je to bída, nevim o ničem kloudným:/

    pokuta je za rychlost, průjezd Bochum směr Dortmund, takový to dálniční esíčko v klesání, přišlo nám to na 4 auta, dávejte si tam bacha, je tam sice ofiko 90 nebo 100 km/h, teď bych kecal, o tom radaru vím, jsem tam vždycky pálil 9 pětek, ale kamióny to teď bere nekompromisně nad 80km/h
    SM3
    SM3 --- ---
    Má někdo tip kde se dá v Birminghamu zastavit na hlídaném parkovišti na 2-3dny co nejblíže k letišti, abych se dostal bez problému na terminál odletů a pak zpět? Koukám do aplikace Truck Parking, ale tam nic použitelného nevidim :/
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: :) Za co?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jako z Německa mi přišla pokuta 15€?! to už smrdí šikanou:/
    že se jim to vyplatí...
    SM3
    SM3 --- ---
    Přišlo mi upozornění na nové pracovní nabídky v Holandsku, pokud by to někoho zajímalo, tak si na těch stránkách vyplňte registraci a oni zavolají zpět.
    1ToDrive
    https://www.1todrive.com/Vacancies
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    BACCARA: a ještě je nutnost a povinnost kurtovat náklad, pro kusové věci je v D nutnost používat třeba kurtovací síť
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    PANPOSPA: toto je pro D vyplnění se kontroluje docela často
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Nemáš za co ;) Ty CMR stojí pár korun, minulý týden jsem kupoval v Makru 30ks za 199kč a na netu je seženeš ještě o pár kč levněji a máš jistotu, že ti nikdo nic nemůže. Jestli nemáš, tak si udělej razítko a nezapomínej si je orážet, nevim jak by to bylo u takovéhle přepravy, ale nedávno někdo psal na fb, že v Itálii za chybějící razítko dopravce dostal 4 130e pokutu...

    Úmluva CMR + správně vyplněný CMR list – Kinder Kamioňáci
    http://kinderkamionaci.eu/umluva-cmr-spravne-vyplneny-cmr-list/
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    SM3: okej diky, takovejm historkam bych se prave rad vyhnul :) koncem cervna napriklad stehuju do Finska, tak bych nerad neco resil napriklad v Estonsku u trajektu
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Vypisoval bych si pro jistotu CMR, měl bys mít nějaký papír od nákladu, pokud je to nábytek tak se dá asi tvrdit, že to vezeš pro sebe no, ale nic tim nezkazíš a minimálně v Německu kontrollbuch, bez toho může být docela problém, když chytíš kreténa. Pokud třeba sebou vozíš plynový vařit tak ho nemít v kabině a určitě ne s přišroubovanym hořákem...
    Po mě před pár lety na dodávce chtěli CMR a kontrollbuch neměl jsem ani jedno, tak jsme jeli na váhu, kde zjistili že mam 800kg navíc (táhnul jsem prdel pomalu po zemi), tvrdil jsem že nemam prachy, tak mě prohledali, našli u mě snad 150e který mi vzali, musel jsem složit část zboží - než jsem sehnal ještěrku (měly vedle ve skladu), tak mi odjeli se všema dokladama jak od auta tak mýma a přijeli snad za 2h, dali mi podepsat nějaký papír a čau, to zboží jsem tam samozřejmě musel nechat a vrátit se pro něj, naštěstí ty zrcadla nikdo nezrozmlátil ani neukrad za těch xhodin co jsem byl pryč.
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    COCOBRYCE: pracovni smlouvu jakozto zivnostnik nemam, eurolicenci nastesti nepotrebuju, tak asi jenom tu koncesi - http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/eurolicence-pro-prepravu-v-ramci-eu-1356.html
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    PANPOSPA: aha tak v kazdym state je to jinak, ale treba v nemecku je povinnost nad 2.8t vyplnovat kontrollbuch http://truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=11711
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    PANPOSPA: nejspíš něco jako pracovní smlouva, eurolicence, živnosťák, prostě něco pro podnikání v dopravě po EU, papíry od nákladu, jinak nemám tucha, co kindrkamioňák musí mít
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    jezdil ste nekdo dodavkou do 3.5t po eu? uz me staveli vsude mozne a zatim po mne nikdy nic nechteli, i kdyz sem mel nalozeny auto, ale zajimalo by me, jestli se mi muze stat, ze po mne jakozto dopravci budou neco chtit? vetsinou mam v aute nabytek a osobni veci - stehuju - slysel sem o nejakym papiru v nemecku, ale nikde sem nic kloudnyho nenasel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam