• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    SM3
    SM3 --- ---
    Zajištění železa v Německu

    SM3
    SM3 --- ---
    Praha zpřísní vjezd nákladním autům do města, musí splnit nový emisní limit - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...y/praha-prisnejsi-emisni-limit-nakladni-auta.A201123_120117_praha-zpravy_rsr
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    EXXXE: diky, to sem nevedel
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    tady neco je:
    Guretruck - Aktuality
    http://guretruck.com/ReadNews/371/cs
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    PANPOSPA: ja prave vubec nevim. slysel jsem historky o pokutach za denni odpocinek a nekdo zas tvrdi, ze to je blbost. sam nevim. fr bud prejedu, nebo spim nekde schovanej
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    jestli budou takhle buzerovat, tak jim za chvíli budou chybět další desítky tisíc řidičů...
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    EXXXE: takze resi i denni odpocinek v kabine? sem myslel ze se resi jen tydenni
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    SM3: aktualni zkusenost kolegy:
    o vikendu zatah na dodavkare. kdo nedolozil spani na hotelu 750 eur pokuta. z kamer jsou schopni zjistit dodrzeni 561 a cas straveny ve fr. takze vi, jestlis musel vykonat denni odpocinek.
    kolem f1 hotelu pry plny parkoviste dodavek.
    ja mam dojem, ze se to tyka jen spani v boude na strese a na sedackach. myslim, ze u spani ala twincab je to ok. ale tim si nejsem jistej.
    nevim kde hledat tu fr vyhlasku, ktera spani v aute zakazuje. ale jasno kazdopadne porad nemam...
    SM3
    SM3 --- ---
    RYBE: Však jo ,)
    Mě se také už párkrát povedlo zajet tam kde jsem evidentně neměl vůbec co dělat a občas jsem se u toho i pěkně zapotil. Pamatuji si takovouhle svoji první noční můru v realu, kdy jsem blbě sjel na Sicilii do přístavu směr Malta. Najednou jsme stáli v uličkách nějakýho městečka, ve výšce kabiny jsem měl balkony domečků a silnice široká tak na ten kamion a za náma samozřejmě kolona a před náma bud moře nebo pravoúhlé odbočky, myslel jsem, že pro nás bude muset přiletět vrtulník, aby nás vyzvedl :D
    Jinak poměrně často se stává, že vykládka je někde uprostřed lesů a po cestách, kam bych soukromě jel možná tak džípem nebo traktorem, ale když si firma poručila, tak jedeme :D Tahali nás zatím jen jednou dva vyprošťováci a to na sněhu, když se pod náma utrhlo kus cesty a málem si lehl naložený návěs.
    RYBE
    RYBE --- ---
    SM3: tak otočit už to neslo, nezlomil to, stihnul vystriizlivet, a nikam to nenarval, za mě dost dobrý.. Pár, takovejch sem v Rumunsku potkal :)
    SM3
    SM3 --- ---
    Kamion vjel na cyklostezku, po dvou kilometrech uvázl při cestě pod most - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ravy/kamion-cyklostezka-uviznuti-most-adamov.A201119_082112_brno-zpravy_mos1
    :))
    SM3
    SM3 --- ---
    Nebezpečný odstup v Německu přesně změří. Metodika se chystá i v Česku - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...zpecny-odstup-vzdalenost-kamera-nemecko-metodika.A201112_150225_automoto_fdv
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    SM3: idem po mana... ked to bude teda ok tak to kúpim ...dík
    SM3
    SM3 --- ---
    HUGORASTIS: Pokud nemáš v autě nainstalovanou jednotku, tak si koupíš mýto na poslední benzínce na ČR straně v automatu.
    Dej si pozor na správné zadání sjezdu, pokud by si to přejel případně dokupoval cestu zpět druhý den, tak to zadej od toho sjezdu kam jsi si to původně prve koupil (pokud nebude na sjezdu hned benzínka na dokoupení a dokupuješ někde za pár km), ať Ti to vždy napojuje!

    EXXXE: Denní odpočinek není problém, obecně nesmíš v autě dělat týdenní pauzu 45h, zkrácená týdenní (24h) opět není problém.
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    jak je to se spanim ve francii? kazdej rika neco jinyho. muzu v boude nad kabinou vykonat denni odpocinek, nebo musim na hotel (nespat :)
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    SM3: super dík za info
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    musím mat myto v de z 12t ?
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    SM3: chudák Jindra Muk, to bude mrzení
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    SM3: což ji paradoxně zachránilo život jak tak koukám na tu kabinu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam