• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AIM_FREEMANJai Kálí Ma! Jai mata Durgē!
    OM KRÍM KÁLIKáJÉ NAMAHá

    Prostor zasvěcený Bohyni Matce v podobě KÁLÍ, VELIKÉ OSVOBODITELKY.
     
    Neomezené, vším prostupující hrozivé i milostivé ochránkyni svých uctívatelů a
    Veliké Osvoboditelce
    (z moci nevědomosti).

    Budiž chvála, obrazy, příběhy, zpěvy, sochy. Jakkoli :) Jai Ma.
    rozbalit záhlaví
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    AGRICULTEUR: Kálí skutečně JE Velká Matka - ochranitelka. Přirozeně, jako každá matka, hhrání své děti před nebezpečím, na jejich ... naší cestě. Destruktivně působí na síly nepřátelské poznání, destruktivně se také jeví tomu, co se staví její osvobozující Síle do cesty, těm, kteří vzdorují její Lásce, či jdou proti Ní...sami sobě si tak ubližují.. a to prostě bolí.)

    Když se podíváš na příběh Mahishasura Mardhini, který je o Durze, resp. Párvatí, dojdeš k části, kdy Durga bojuje s démonem s býčí hlavou, z jehož každé kapka krve dopadnuvší na zem se on celý znovu zrozuje. Na bojišti je brzy poněkud nepřehledně a tak Durga vyzáří ze svého čela Kálí, která krev pije než dopadne na zem a celkově má větší moc v nižších sférách. Přesto je stále plně Božská..
    Ozbrojená Durga jedoucí na tygru, "děsivá" Kálí, harmonizující a hojnost poskytující Lakšmí i moudrá a vznešená Sarasvatí a další a další její aspekty jsou stále ONA, paní neomezených možností, obrácena k nám některou ze svých tváří .;)

    AGRICULTEUR: Mě Bondyho indická filosofie kdysi docela sebrala - četl jsem jen první díl, dva a půlkrát asi. Spíš to u mě vedlo k pocitu proniknutí do něčeho do čeho jsem nepronikl a osoboval jsem se hodnotit duchovní soustavy jak filmy na čsfd. Je to zajímavý, mnohé to odhaluje, ale to neznamená, že to není zavádějící. Se všemi jógami je autor hotov pomalu v jednom odstavci coby s "vínem mysticismu" (parafrázuji) a přitom i "ó tak nedokonalá a rudimentární" sankhya staví továrnu jeho intelektuálních eskapád na pravé, to jest ne nejvyšší místo a její aparát stačil Paťandžalimu k rozvrhnutí cesty k Nejvyššímu, rozvinutí sil atd.

    Chápej mě dobře, mě to fakt bavilo a potřeboval jsem to projít..pak mě brala fenomenologie, obrat k Bytí a odklon od metafyziky...ale dnes si myslím, že dobrá metafyzika je jako pyramida se stupni.:)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    tojo tojo ja myslel konkretne , ono to stejne nejni dulezite ale dik za odkaz. sem se pustil do studia tedka a aktualne sem nekde v patym stoleti n.l. ale po budhismu a jeho rozmachu a konci dostanu se jiste k tantre. kdybyste nekdo doporucil nejake studijni materialy budu rad.
    este si dovolim mozna predcasnou otazku... Tyto kategorizace a deleni. velka kosmicka mocnost casu atd. je v tantre nejaky rozdil od njaji-vaisesiky? tam se taky rozebiral,tridil a kategorizoval svet az do posledka. zase, klidne odkazujte k pracem studiim atp.
    a nakonec pardon za spam: nemate nekdo indickou filosofii od Bondyho? sv.2?3?4?5?

    ano neni to jen o studiu, ale take o praxi a rozjimani... ale kazdej sme nejakej a me to fakt dela dobre i kdyz je to vlastne divny... mozna se to prehoupne... mozna jen potrebuju preklenout urcity diry... mozna bych jen nemel bastit tolik cukru abych tolik nemyslel a mozna by stacilo vice meditovat... kdovi kosovi to povi a on mi to vypipa az se zas budu hrabat v hline. Kdyby nekdo z pritomnych mel chut na nejakej jarni retreat muzu nabidnout maringotku na louce na krasnym miste na sumave. vymenou za povidani o tantre, prostor pro cviceni... venku neomezene vevnitr omezene.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Kálí - velká kosmická mocnost času
    http://www.jogin.cz/kali-velka-kosmicka-mocnost-casu/

    AGRICULTEUR: podle tygří kůže, aureoly a uctívání Božstva posvátným zvukem bych řekl, že to je nějaký siddha, pokročilý praktikující..
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    víte někdo kdo by mohl byt ten pan vlevo dole?
    KALIPH
    KALIPH --- ---


    Vadžravárahí
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    moc se mi líbí ta opona..
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    AGRICULTEUR: lol, přeložit to neumím, ale pobavilo mě to.
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    https://www.youtube.com/watch?v=PWlo0EI2GoI neni to uplne tematika velke matky, ale mohli byste ocenit. at zije bollywood. Jo a ten film jinak nestoji za nic dobra je jen tadle scena. kdybyste nekdo umel prelozit podte do me
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Kali Ma festival in Calcutta
    https://www.youtube.com/watch?v=wW9E7SCzx0I
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    KALI Hindu Mythology : Top 10 Facts
    https://www.youtube.com/watch?v=BUtgJARRY-w
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    tohle mě třeba neuráží..
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---

    netušil jsem, že má Máti i komix.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Jai MA!
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    KAILASH: lístky takhle na vizualizaci dost náročný, bílý tečky nechápu, ale ta černočervená je opravdu sexy:)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---

    Kali, Goddess of Darkness, Lights Up Empire State Building (PHOTOS)
    http://yogadork.com/2015/08/10/kali-goddess-of-darkness-lights-up-empire-state-building-photos/
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    AIM_FREEMAN: mně to nepřipadá špatné
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam