• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NGANASANPlastikové modelářství - slintací obrázky z internetu
    Demotivační tvorba maniakálních třírukých Japonců
    rozbalit záhlaví
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Taky pěkná možnost jak prezentovat modely a dělat speciální efekty

    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    MATEEJ: Anebo tam rovnou zabudovat generator umeleho koure/mlhy...

    Real Game FX - Miniature Tabletop Games Fog Machine, Smoke Machine
    https://www.youtube.com/watch?v=OB1uTpS1sWI
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MATEEJ: presne - tady ta vata pusobi hrozne dobre v tech partiich okolo kol, protoze tam dela ten efekt odhazoivany zeminy - ale jakmile ma znazornovat oblaka prachu chybi tomu ta prusvitnost a fadeout - proste je to furt moc konktretni hmota
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    GANDHI: Největší problém asi je, když se podívám na fotky jedoucích motorek v prachu, tak to jsou mnohem spíš obláčky než jednotlivé proudy. A taky ta nabarvená vata je pořád příliš konkrétní a hmatatelná, měla by být průhlednější, na okrajích chomáčků víc do ztracena... Z odstupu to vypadá líp.

    Ale zakalený resin je super nápad. Diorama "hlídka wehrmachtu v mlze" by se tak dalo udělat skvěle, a člověk by se ani nemusel piplat s každým knoflíkem na mundúru. :-)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    GANDHI: ona i jen volba vhodne barevnyho pozadi pripadne pouziti nejakyho barevnyho svetla by udelalo svoje:
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MATEEJ: lip uz by to imo vypadalo jen kdyby to bylo cely umisteny v kostce lehce zakalenyho resinu:)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    LONESTAR: Na kroužku, kam jsem jako dítě chodil, se to dělalo vatou. Stejně jsme dělali i napěněnou vodu na přídi lodě... Ta vata se pak několikrát stříkala řešeným kanagonem, aby to drželo...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Když už se to tu nakouslo (jak realizovat nahodne vireni castecek hmoty ve vzdusnych proudech za pomoci staticke hmoty) - má někdo nápad, jak znázornit vodu vypouštěnou z firebomberu?

    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    NJAL: Jo, souhlasím. Je to IMO maximum, co se z toho materiálu dá vytáhnout, a ten člověk na to musel bejt hodně šikovnej. A nenapadá mě jiný materiál nebo postup, který by docílil přesvědčivější výsledek (ale já jsem v tomhle úplný laik).
    NJAL
    NJAL --- ---
    MATEEJ: Podle me na tu bidu (= chci realizovat nahodne vireni castecek hmoty ve vzdusnych proudech za pomoci staticke hmoty) je to naprosta bomba.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Jako výsledek mi to nepřijde zrovna přesvědčivé, zejména při bližším pohledu, ale zaujalo mě to jako nápad, jaká další nehmotná struktura vedle vody a kouře by se dala v dioramatu znázornit.

    1699641477919-01-sized-l

    1699740324041-01-sized-l

    1699815312127b-sized-l
    KEB
    KEB --- ---
    HARPER
    HARPER --- ---
    Není to úplně slintaci,ale myšlenka se mi líbí moc

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GANBOY: všichni prinarchové nosej power armor. I Sanguinius ho nosil, akorát jak měl křídla, tak v tom vypadal blbě :)



    GANBOY: to se budeš ještě hodně divit, až dolouskáš lore co přibylo za posledních 40 let

    Indomitus Crusade | Warhammer 40k Wiki | Fandom
    https://warhammer40k.fandom.com/wiki/Indomitus_Crusade
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MATEEJ: přidávají se postavy, ale historie jako taková jak byla napsaná na konci 80tek se nemění.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    GANBOY: Já vůbec netuším, co je ta postava zač, ale občas si pouštím k práci videa, která řeší nějakou konkrétní postavu ve WH40K lore, a odnesl jsme si z toho dva základní poznatky:

    1) Ten lore se pořád vyvíjí, neustále se v něm odvíjejí nějaké nové příběhy na větší i menší škále. (Což znamená, že těch figur je za ty roky bambilion a některé z nich jsou relativně snadno zaměnitelné.)
    2) Jak už to u podobných IP bývá, občas se v tom lore něco změní retroaktivně, takže se může stát, že postava, která nosila něco, to podle nových zdrojů nikdy nenosila a tak. (Fans v těchhle nesouladech hledají skryté příběhy a easter eggy a spřádají kolem nich konspirační teorie, ale pravděpodobně k tomu dochází omylem nebo častěji z marketingových důvodů.)

    To jen pokud jsou tvoje znalosti WH40K lore 20 let staré, tak snadno můžeš dojít k nějakému omylu. :-)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    GANBOY: až na to že Azakeallon není primarch, takže to moje vyprávění je úplně mimo, ale škoda mazat vysvětlivky Universal wh40k ;)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MATEEJ: na jednu stranu je to pěkný, na stranu druhou- primarcha Blood Angels pokud vím byl známý tím že nenosí power armour, proto ho taky Horus zabil že…
    A jet pack nepotřeboval protože měl funkční křídla.
    Teda je to sice 20let co sem za BA hrál, ale takhle nějak to bylo v popsaný v kronice Horus heresy kdy horus zabil primarcha BA a smrtělne zranil císaře kterej je tak od tý doby zavřenej v sarkofágu na věky v posledním okamžiku života a smrti, protože na jeho vědomí je založená astronavigace vesmírnejch lodí lidstva.

    Snad si to ještě pamatuju správně :D
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Maloval Arnau Lazaro, nejlepší non-metallic metal, co jsem kdy viděl. A ten drahokam. A kožené pouzdro na bolter. A glow na zádech...

    azkaellon-8-sized

    azkaellon-9-sized

    azkaellon-3-sized
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    Full Videos!!! I built a kenworth k100 Aerodyne truck out of PVC | Handmade
    https://youtu.be/PKKJmXuqaew?si=uW8jXDUI4Q20Fcve
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam