• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLINIKAKLIniKA
    BRETONEC
    BRETONEC --- ---
    ADAMIRA: Klinika není úplně undergroundovej nebo anarchistickej projekt. Je to hodně post-autonomní záležitost, takže člověk, který si ještě trochu pamatuje dřevní doby, občas čumí... V tomhle tě trochu chápu. Z Kliniky mám občas podobný pocity, jako jsem měl z posledních fází život Ladronky smíchaný s pocitama z Medáků ve Střešovičkách. Projekt si podporu zaslouží, ale není to úplně můj šálek čaje...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MASOO: na tebe nereaguju, ššš šššššš ;)
    MASOO
    MASOO --- ---
    ADAMIRA: preposilala sem sem nazor od meho otce, kteremu je pres 60
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    KVIIIK: Je skvělý poslouchat od bandy xenofobních haterů něco o "omezenym maloměšťáctví" Já jsem asi moc starej, z dob Milady si pamatuju super lidi který fakt nebyli omezený xenofobní kreténi ale bud se vyměnila "garda" nebo maj na klinice nízký futra a moc se mlátili do hlavy.

    Pak si ještě pobrečet jak Vás nikdo nemá rád, opravdu neuvěřitelný, to je jak poslouchat Vandase celýho rozčarovanýho z toho, že pro něj nehlasujou romové a homosexuálové.

    Si ale vyberte, co vůbec chcete.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KVIIIK: ta debata o tom dumpster divingu byla složitější to jsi špatně pochopila...
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Lidi bohužel nechtějí vidět žádný přesah. Že "squater z Kliniky" je někdo, kdo dělá spoustu věcí zadarmo ve svým volným čase pro jiné. Vidí a slyší jenom "má barák a neplatí nájem. Slyšíš, Máňo? Má to ZADARMO!" Je to stejný jak když lidi nadávaj na dumpster diving: nevadí jim, že někdo jí vyhozený jídlo z koše, ale vadí jim, že oni za to svý jídlo musej platit a lidi, co ho tahaj z konťáku, ne. Omezený maloměšťáctví.
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO:
    Lze se pak divit negativistickému a nasranému postoji "člověka z ulice"? Nikdo mu nic nedaruje, má pocit, že ho každý chce oškubat a on furt cáluje, zatímco se kolem něj furt uplácí a krade. A v tomhle rozpoložení si čte o partičce, který se snaží fungovat nekomerčně a dokonce jí v tom někdo i trochu vyšel vstříc (bezplatné užívání).
    MASOO
    MASOO --- ---
    můj otec v reakci na

    Četl jsem: http://praha.idnes.cz/...odnuti-pro-kliniku-f15-/praha-zpravy.aspx?c=A160309_114547_praha-zpravy_nub

    I nové dilema:
    Přestěhujte se do jeslí, navrhuje squaterům z Kliniky pražský náměstek - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/...iniky-jinou-budovu-f41-/praha-zpravy.aspx?c=A160310_103757_praha-zpravy_nub

    Nad reakcemi v maistreamových diskusích si říkám, proč vlastně máme tolik policajtů, takovou kriminalitu a tolik nákladů na její potírání a prevenci, když je to tady samý zákonůdbalý vzorňák. Neboli plná prdel pokryteckých svatoušků.
    KROBAS
    KROBAS --- ---
    MASOO: peknej clanek!
    MASOO
    MASOO --- ---
    Klinika momentálně reprezentuje tramvajáky, zdravotní sestry, lidi v drobných živnostech a všechny neprivilegované lidi nejen v Praze víc, než se na první pohled zdá. Stalo se z ní politikum. Politikum, které v současném tržním a politickém zmatku může posloužit jako pevný bod a symbolický počátek změny.

    Jan Šícha: Klinika musí být zničena. Důvody jsou jasné - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/22519-klinika-musi-byt-znicena-duvody-jsou-jasne
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    MASOO: ale pouze o "sociálním autonomním centru", nikoli už "kulturním", se mluví už dlouho.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MASOO: a pritom se zda, ze kulturne a socialne je to ted nabitejsi nez kdykoli predtim...:)
    PRASOPSICE
    PRASOPSICE --- ---
    To mám hrozně daleko, leda jako detašované pracoviště :-)
    MASOO
    MASOO --- ---
    TWORBO: tak je to opet squat posledni tyden


    HOLUB161: . „Za mě předběžně neříkám ne, ale dozvídám se to od vás. Nevím, proč by se měla debata přesouvat k jinému objektu,“ prohlásil Arnošt Novák z iniciativy Klinika.

    Zdroj: http://praha.idnes.cz/...iniky-jinou-budovu-f41-/praha-zpravy.aspx?c=A160310_103757_praha-zpravy_nub
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    vsiml jsem si ze ze zacatku se o klinice mluvilo jako o socialnim a kulturnim centru, zatimco v posledni dobe se v diskursu objevuje spis oznaceni svoteri z kliniky apod....coz je trochu skoda. / z hlediska "komunikace smerem ven"
    HOLUB161
    HOLUB161 --- ---
    tento barák nabízi pražský náměstek





    MASOO
    MASOO --- ---
    Dnešní program
    MASOO
    MASOO --- ---
    Kauza Klinika: Kolaudační rozhodnutí neexistuje | A2larm
    http://a2larm.cz/2016/03/kauza-klinika-kolaudacni-rozhodnuti-neexistuje/
    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    JAKUBV: Já to s těma tanečkama kolem kolaudačního rozhodnutí stále nechápu. To tam jako původně GIBS plánovalo užívat stavbu v souvislosti s kolaudačním rozhodnutím jako zdravotnické zařízení? Ať se s tím jdou vycpat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam