• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLINIKAKLIniKA
    DZON_SON
    DZON_SON --- ---
    FRK_R23: Jasně, že je lepší že tam něco bude a nespadne to. Ano, neni to chátrající barák. Ale je to teda fakt znouzectnost největšího kalibru. Pro mě ale jakýkoli oceňování týhle (honemrychle exemplární) rekonstrukce smrdí až za roh, protože:

    Byl bych bych opatrnej s tim "že to mělo smysl." Pro mě, aby to mělo smysl, by tam teď právě mělo fungovat autonomní centrum, tak jak bylo plánovaný v jeho projektu. Že stát zadupal do země a uškrtil místo, ke kterýmu měly možná až tisíce obyvatel Prahy vybudovanej vztah a cejtilo se tam dobře. Že nedokázal tolerovat, nebo aspoň hledat cesty jak přijmout existenci něčeho takovýhodle a jedinou odezvou byla represe - JE velkej smutek.
    Dobrovolnický úsilí stovek lidí bylo zmařeno, jen aby se ukázalo, že takhle to tu prostě fungovat nebude a basta. Nějaký radikálně autonomní věci si tu prostě dělat nebudete. Všichni hezky do lajny, platit nájem, psát granty který musí boss v kravatě milostivě schválit dle svý oblíbený politický ideologie a momentálních vrtkavejch smypatií.
    Je potřeba si uvědomit, že do tý doby, než do Kliniky vlezli squatteři, po tom baráku neštěk pes a byl redy na spadnutí nebo k tichému prodání developerovi, kterej by tam postavil pokračování lajny novostaveb co už v Jeseniový vyrostla, neboli podstavců pro ultradrahý byty s výhledem v posledním patře - hurá vstříc gentrifikaci žižkova.

    Berlín má Køpi, Vídeň má EKH, Praha má hovno, a super nový kancly pro geodety a nový betonový mrdky od Penty, Metrostavu a jim podobnejch. Je to smutný a není to hodný jakýhokoli ocenění. SŽDC má baráků hromady a zrekonstruovat pro ně jeden je jako když plivne. Další normál barák pro znormalizovaný normály.

    Nejde jenom o Kliniku, ale i o Miladu a Cibulku a Albertov.

    Budou tam kancly geodetů SŽDC, na zahradě, která je moc příjemná na posezení a sousedský setkávání, budou parkovat jejich auta a ve spodním patře bude jako "držhubný" prej pár místností pro nějaký kroužky a snad nějakej jeden něco-jako doktor.
    AKUKA
    AKUKA --- ---
    FRK_R23: Tak určitě tam bude domov pro seniory, mateřská školka a na zahradě hřbitov domácích zvířátek...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    DZON_SON: Upřímně řečeno jsem radší, že se tam něco děje. Jestli výsledkem celý kauzy bude opravení a znovuoživení domu, tak to mělo celý smysl. Spíš jsem se ale obával, že to nechaj spadnout...

    Teď ještě počkámě, co tam vlastně bude :)
    DZON_SON
    DZON_SON --- ---
    FRK_R23: Já to bohužel čekal, holt to nebyl subkulturní squat jako Milada, ale fakt exponovaná kauza, to by musely bejt už hodně velký mamvpičisti kdyby to nechali zas roky chátrat.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Aktuálni stav. Něcekal jsem, že se začne opravdu stavět:)

    MASOO
    MASOO --- ---
    KLINIKA
    KLINIKA --- ---
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    BELZEBUB1936
    BELZEBUB1936 --- ---
    Článek o squattingu a radikálním aktivismu v Praze v Journal of Urban Affairs. https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/07352166.2019.1565820
    DATELON
    DATELON --- ---
    Hledáme legální Kliniku, ale nevylučujeme, že zase něco zabereme, říkají klinikáři
    https://zpravy.aktualne.cz/...e&fbclid=IwAR2_neMBxsMaRoKnVgpXyyo7t0UGO9xK5O3dRj2E6vDUvqUv5ZjBBoZAKLw
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    Neni tu nekdo, kdo bydlel na baraku a je student, kterej/ktera ted zije v najmu na Zizkove?Shanim nekoho do radiodokumentu o promenach Zizkova.. Kdyztak posta.. Diky!
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    Do objektu bývalé plicní kliniky se zakously bagry – A2larm
    https://a2larm.cz/2019/12/do-objektu-byvale-plicni-kliniky-se-zakously-bagry/
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Uplatny zavistivi sebestredny vypatlany matláci . .
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SMYSLOV: Alexander Bellu promluvil i na pohrbu Jana Kocky. To je frajer!
    KOVOUN
    KOVOUN --- ---
    Přijde Karlín o Kasárna? Unikátnímu pražskému prostoru hrozí konec – A2larm
    https://a2larm.cz/2019/12/prijde-karlin-o-kasarna-unikatnimu-prazskemu-prostoru-hrozi-konec/
    BOREC
    BOREC --- ---
    SMYSLOV: ten je zralej na trikoloru. Zmrd
    KAPITAN_STIKA
    KAPITAN_STIKA --- ---
    Krása. To se zapíše zlatým písmem do dějin hoven.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam