• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    ::::: Be the modulation you wish to see in the world :::::

    Diskuze venovana vyhradne modularni synteze.
    Vlastnite modular? Stavite? Uvazujete o nem? Vsechny souvisejici dotazy a napady sem.

    www.muffwiggler.com/forum
    www.modulargrid.net

    www.doepfer.de
    www.musicfromouterspace.com
    www.cgs.synth.net/modules
    www.frequencycentral.co.uk
    www.modular.fonik.de
    www.yusynth.net/Modular/modular.html

    www.schneidersladen.de/en/
    www.thonk.co.uk
    rozbalit záhlaví
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    QYDO: co sa limiteru tyka, tak ak to ma byt iba ako ochrana, tak mne vacsinou postacilo ist cez preamp, ktory mi limituje clippovanim. co sa filtrovania tyka, tak s ultra low frekvenciami som problem nemal, tie mam pocit, ze filtruju monitory prirodzene. no pripomina mi to, ako som raz svoje focal twin (hraju do 40 KHz) odpravil velmi hlasnym ultrazvukmi, ktore som nepocul. som zvysoval a zvysoval volume, aby som dobre pocul tichy audible content, az kym tie ultrazvuky neboli tak nahlas, ze tweetre prestali hrat. som tie ultrazvuky nasiel az dodatocne v nahravke z tej skusky... a dva mesiace som potom musel robit na sluchatka :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    dalsi dotaz: predpokladam ze se vyplati pouzivat nejakou comp pro limitaci a filtr pred tim, nez to poslu do monitoru, dostat se k nejakejm ultra low frekvencim, pripadne hodne hlasitejm peakum nebu problem?
    QYDO
    QYDO --- ---
    tak jsem po par tydnech studia dospel k zakladni sestave na rozjezd

    mutable instruments cvpal
    manhattan analog vca
    doepfer a-110-2 vco
    mfb dual adsr
    doepfer a-124 wasp
    pittsburgh modular sequencer

    prvni dve polozky uz mam, ostatni se chystam objednat koncem tydne, takze si rad poslechnu vase nazory, co je blbost/za co to vymenit atd....
    porad si treba pohravam s myslenku zda nevyhodit ten seq a misto zakladniho vco, radsi rovnou neporidit neco trochu lepsiho, treba od pittsburg mod, nebo z3000 od tiptop... se sequencerem si ale rozhodne vic vyhraju a budu mit s cim experimentovat
    BURAN
    BURAN --- ---
    Aaron Funk (Venetian Snares)

    QYDO
    QYDO --- ---
    ke stavbe case - jakou by jste doporucili hloubku case, abych nebyl nekdy prekvapenej, ze nestaci, nebo naopak netahl zbytecnej vzduch
    100mm uzitecny hloubky staci?
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: pekný plán, mutant hihats mám tiež v pláne, zatiaľ na hajtky používam quantum rainbow + 2x ladik c510 synare 1.

    ale a-110-1 nie je bohvie aké vco, ladenie sa cez pár oktáv dosť rozlieza a zvuk je taký nemastný-neslaný. a-110-2 som nemal v rukách, ale v princípe by to malo byť to isté. ale verím, že wasp mu hodne pomôže, filtre doepferu rozhodne idú .]

    z diy odporúčam synthrotek EKO, perfektný modul na glitchovanie beatov.
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    QYDO: mrkni na Doepfer A-110-2, novy VCO, mam ho akorat na ceste.
    mam ozkouseno par DIY modulu od www.frequencycentral.co.uk a velka spokojenost (Ultra Wave, Envelope, Vogue VCF, Continuum Phaser, VCO)
    QYDO
    QYDO --- ---
    EGA: momentalne mi jede v poste cvpal a vca od manhattan analogu
    nekdy pristi tyden objednam doepfer vco A-110-1, adsr a-140, wasp a-124 --- to jsem vybral jako takovej zaklad na rozkoukani a vyloudeni nejakyho zvuku :)

    jako bici snad co nejdriv sezenu korunky na mutant bassdrum a mutant hihats a kdyz uz budu u toho hexinventera, tak se mi fakt hodne libi seq Orbitals... ale to uz je trochu drazsi, zatim si vystacim s cvpalem a taky podporim na kickstarteru ten midi-24gate modul co hazel BURAN

    celkove me hodne lakaji diy kity... namatkou treba taky veci od Music Thing Modular - turning machine, spring reverb
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: kul. a aké máš plány ohľadom bicích modulov a sekvenceru?
    QYDO
    QYDO --- ---
    EGA: uz mam cvpal na ceste z thonku :)
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: ja som mal so svojím modulárom podobné úmysly. moje úvahy smerovali zhruba k tomu, že keďže chcem divné melódie a polonáhodné polyrytmy generovať z moduláru, najpodstatnejšia vec bude clock sync. mal som šťastie, že kamarát bol ochotný zbaviť sa flame clockworku, ktorý má tri nezávislé clock / gate / cv generátory (s možnosťou nahrávať ich zmeny) a aj jednoduchý midi to cv prevodník. keďže je discontinued a z druhej ruky je stále dosť drahý a je možné, že vôbec nepotrebuješ jeho features, asi by som ti na začiatok odporučil niečo ultralacné, aby si hlavne mohol syncnúť DAW s modulárom. a keď časom zistíš, že napr. potrebuješ polyfóniu a 8 gatov, tak zainvestuješ do toho, čo budeš potrebovať. skús sa pozrieť na CVpal http://mutable-instruments.net/modules/cvpal
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    _ELPH_: aha, to jsem netusil
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    QYDO: ja pouzivam Doepfer MTV16, lebo potrebujem co najviac kanalov (mam vacsi system). Tento doepfer je to sice len 7bit (lebo midi) a neni to ani 1v/oct, no to som vyriesil tak, ze 12 kanalov som nechal ako su (iba k nim spravil buffre, nech su chranene) a zo zvysnych 4 kanalov som si spravil dva 14 bitove (sposobom, ze midi CC#124 mi urcuje menej podstatnych 7 bitov a midi CC#125 mi urcuje viac podstatnych 7 bitov. akurat som tam pridal aj jemny slew limiter, pretoze tie dve hodnoty sa nezmenia naraz, a pri prechode dajme tomu ze [11,127] na [12,00] to bez neho trochu poskocilo.)...tie 14 bitove su na pitch uplny luxus, lebo sa mozem pracovat s mikrointervalmi.
    inak vyrabaju nieco podobne aj na triggre alebo gate, no mne prislo, ze toto bude univerzalnejsie a gate tym spravim tiez (poslem 127 ked ma zacat gate a 0 ked ma skoncit)
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    MIKEH: s tym odporucanim Audiofire12 opatrne, lebo existuju minimalne dve verzie a minimalne ta co ma Cirrus Logic prevodniky je urcite AC coupled. (mam ju doma)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MIKEH: mas urcite pravdu, ze delat si kabely sam doma je drazsi, ale oproti lisovanym z cinsky fabriky zase vim, z ceho je ten kabel vyrobeny, a kdyby se nahodou (jakoze se to nestane) ten kabel u konektoru zlomil, jednoduse ho opravim. takze pokud se to bere jen podle ceny, nevyplati se to, ale kdyz do toho zapocitam, ze mam ten kabel prakticky nadosmrti, uz to vypada o neco jinak ;)
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    ad kabely: docela bych udelal pruzkum, ty ktere jsme se Starfem koupilli nevypadaji jako letovane, ale spis lisovane, maji jeste plastove telo. myslim, ze ve vetsim poctu kusu by se to mohlo dost vyplatit
    STARF
    STARF --- ---
    MIKEH: ty kabely byla jen docasna nabidka jednoho chlapka, co jich objednal hromadu... uz to je vyprodany
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    QYDO: Echo Audiofire 12.
    v odkazu je seznam zvukovek, ktere by mely byt kompatibilni, ale urcite ten seznam neni komplet, ta moje tam taky chybi:
    Silent Way - Device Compatibilty
    http://www.expert-sleepers.co.uk/siwacompatibility.html
    QYDO
    QYDO --- ---
    MIKEH: a co mas za zvukovku?
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    QYDO: prijde mi to neekonomicky, kdyz nejvic penez stojej konektory. na muff foru nekdo prodava balik asi 80 ruzne dlouhych kabelu za 80E, vic info ID STARF

    ad Expert Sleepers: ja pouzivam silentway pluginy pres svoji zvukovku, ktera ma DC coupled vystupy. na posilani trig/gate a V/Oct funguje naprosto paradne
    obcas pouzivam i LFO, Step LFO, tak je akorat u zvukovky omezeni tim, ze zvlada posilat napeti maximalne cca 5V, zatimco eurorack umi pracovat az s nejakyma 8-10V, takze ten signal zkratka neni tak silnej
    BURAN
    BURAN --- ---
    QYDO: ja koupil spulku tohohle http://www.tme.eu/cz/details/tas-c123/mikrofonni-kabely/tas-c123/c123#
    puvodne jsem chtel tenci (3mm) ale ten by nesedel pekne v dire konektoru uz. tech 4.5mm vnejsi prumer je akorat pro vetsinu jacku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam