• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    ::::: Be the modulation you wish to see in the world :::::

    Diskuze venovana vyhradne modularni synteze.
    Vlastnite modular? Stavite? Uvazujete o nem? Vsechny souvisejici dotazy a napady sem.

    www.muffwiggler.com/forum
    www.modulargrid.net

    www.doepfer.de
    www.musicfromouterspace.com
    www.cgs.synth.net/modules
    www.frequencycentral.co.uk
    www.modular.fonik.de
    www.yusynth.net/Modular/modular.html

    www.schneidersladen.de/en/
    www.thonk.co.uk
    rozbalit záhlaví
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    BURAN: neni to "jedina moznost". ja to v mojom sequenceri riesim tak, ze reset posielam uz pri STOP a nie az pri nasledujucom PLAY...(co ma aj svoje nevyhody - moze byt problem pri uplne prvom PLAY (ktoremu nepredchadza stop) a tiez ak sa medzi STOP a PLAY nieco udeje... no pri mojom workflow sa mi take nedeje...
    BURAN
    BURAN --- ---
    QYDO: no a jses si jistej, ze ty analogovy pulsy z hexinvertera jdou vzdy ve stejnym poradi? Jakoze vzdy to jde reset-clock-clock-clock... a ne treba nekdy clock-reset-clock-clock? to se muze stat jestlize ten clock i reset jsou v sekvenceru na stejnym timecode... to je takovy nesvar MIDI ze kdyz mas dva eventy ve stejnej tick, tak se neda spolehnout na to, kterej pujde prvni - jednou jde prvni event A, podruhy event B, je to vicemene nahodny. jedina moznost jak to osetrit je skutecne posilat ty eventy po sobe ve spravnym poradi (ten co ma jit jako druhy napr. zpozdeny jen o jeden tick).
    QYDO
    QYDO --- ---
    STARF: spi to vidim na problem u knit rideru :) pisu bastlakum
    STARF
    STARF --- ---
    QYDO: master scale u OT mas nastavenou na 16 kroku? jako je to default, ale radsi se ptam... moc me nenapada, proc se ti to tak blbe resetuje... ja ale midi-to-cv nemam, takze nemam jak to vyzkouset, vsechen sync resim pres Analog Four CV outy
    QYDO
    QYDO --- ---
    _ELPH_: no na tom octatracku behem toho videa nekolikrat davam play/stop... po midi leze sync porad, takze modular dostava triggery porad a nezastavuje se, ale chapu to tak, ze pokud dam play, z vystupu reset mi vyleze trigger, ktery zresetuje modularni sekvencer a vse pojede tak jak ma... to se ale nedeje... obcas se to trefi, obcas ten knit rider pul doby pocka, jindy se to zas rozjede uplne jinak

    v octatracku mam jednoduchou 4*4 pattern a posila reset jen kdyz zmacknu play
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    STARF: Jj, triggre sa daju cez sample vacsinou (akurat niekedy niesu dost nahlas, a treba ich zosilit aby boli chapane ako triggre). A na jamovanie to vacsinou staci aj bez resetu, no komponovanie je trochu opruz ak externy sequencer neposiela reset - vzdy pred stlacenim play musi clovek zresetovat vsetko manualne.

    QYDO: Ja asi nechapem co je na tom videu - ved uz ten octatrack samotny (kopak) hra nejako divne. Ci to tak ma byt? No je to cele divne. Nemas tam mozno nejaky non4/4 (alebo teda non2^n) pattern a neposiela mozno octatrack reset vzdy na konci patternu?
    STARF
    STARF --- ---
    MIKEH: nema, ale napada me, ze by melo byt mozny nahrat si trigger z modularu a pak ho z Octy poslat treba pres cue out zpatky
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    QYDO: a nema ta octa taky normalni CV vystupy, ze bys posilal rovnou trigger?
    A3D747
    A3D747 --- ---
    QYDO: Tak to je jeste horsi nez u me s tou airou
    QYDO
    QYDO --- ---
    Oba s tím máme problém.

    Já mám midi z octatracku do hexinventer midi2cv modulu. Z něj běží sync do clock in na knit rideru a reset do resetu.. Z octa hraje kick/hh a z modularu snare na každou dobu

    No a jak vidíte, resetuje se to nějak divně, dělá si to co chce
    QYDO
    QYDO --- ---
    Knit Rider sync/reset fail
    http://www.youtube.com/watch?v=tmapGjRcyK4
    A3D747
    A3D747 --- ---
    _ELPH_: no mam tr 8 jako master...
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    A3D747: A co presne je ten externy gear? Nemoze byt pripadne problem na tej strane? (napr ak ide o PC, tak zvukovky myslim posielaju midi data s rovnakou latenciou, aka je nastavena pre audio...
    A3D747
    A3D747 --- ---
    Zdar, mam nejakej problem se synchronizaci modularu k externimu gearu pres midi. Nemate nejaky rady, jak to mate vyreseny?Mam doepfracky midi/cv, a porad tam mam nejaky docela velky zpozdeni...
    A3D747
    A3D747 --- ---
    Bastl predstavil na Nammu 4 novy moduly. Docela zajimavy, hlavne teda sekvencer

    NAMM 2016: Bastl Instruments 4 New Modules
    https://www.youtube.com/watch?v=Z6wNFt4FYR8
    QYDO
    QYDO --- ---
    Tak konečně mám v racku quantizer, nechápu jak jsem bez toho do teď mohl žít :)
    Postavil jsem ten Penrose, rychlovka a je s tím fakt sranda
    STARF
    STARF --- ---
    koukam, ze Rings dokaze docela obstojne nahradit piano (patch notes v popisu videa)

    The Fossils of Intention | Eurorack Ambient
    https://www.youtube.com/watch?v=V0TTWcGhOzg
    BURAN
    BURAN --- ---
    QYDO: pisu PM :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    omylem sem to nahodil do vedlejsiho auditka, ale zitra/pozitri budu brat z thonku, tak kdyby nekdo neco chtěl...
    STARF
    STARF --- ---
    Kyteman - Root Canal Therapy
    https://vimeo.com/152630853
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam