• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SELECTInternet of Things
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Internet of things, je o tom že je běžné mít doma malou síť plnou kravin připojenou na internet. Rádi do toho přidáváme další a další věci. Není to o automatizaci je to o tom že ty jako osoba připojená na internet používáš ty věci tam kde se nacházíš bez ohledu že jsou doma. je to takové smíchání internetu intranetu a řekněme domácího cloudu.

    Jiný pohled na totéž je ten že pokud budeš věci ovládat z jedné sítě můžeš s nimi pracovat jinak. Když budeš mít přes ip řízený i vypínače na světlo získáváš víc možností co můžeš s okolím dělat.

    představ si že bude mít ip adresu všechno, wifina, lampy, dveře, zámky, zvonky, žárovky, jističe, zabezpečovačky, kamery ale i domácí spotřebiče jako ledničky, mixéry, friťáky, budíky, monitory, vysavače, záchody, bojlery, ...

    tak pominu-li bezpečnostní aspekty věci, tak ti to dává víc možností se rozhodovat a mění to způsob uvažování. není to pouhá automatizace je to něco jako když se v domácnostech usazovala televize.

    možná se to dá chápat i jako síť věcí který vlastníš.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    nemuzu si pomoct, ale me internet of things prijde jenom jako cool nazev pro automatizaci podobne jako se ted prachobycejnym serverum rika cloudy.
    vsechno co v domacnosti sit potrebuje uz ji davno ma a tohle vsechno jsou v zbytecnosti
    The 21 Coolest Internet Of Things Gadgets
    http://www.slideshare.net/BernardMarr/the-21-coolest-internet-of-things-gadgets
    v tovarnach se pouziva ProfiNet uz davno a systemu pro automatizaci budov je jak maku.
    muze mi nekdo prosim vysvetlit co to ten internet of things jako ma byt, pokud se mu to z toho marketingoveho newspeaku podarilo rozlustit?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tma je dobrá.
    (doporučuji i den trifidů i noc trifidů což asi bylo první mocné dílko na toto téma)

    SATAI
    SATAI --- ---
    KEIKIN: Ano. Prvni verze IMO lepsi nez 2.0. A pokud si vzpominam, tak je to posledni Neffova dobra kniha.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    SATAI: Nečetl, ale může to být zajímavé. To je ono ?
    Tma - Ondřej Neff | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/tma-11756
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    PISKVOR: Já mám na internetu založenou živnost dá se říct, takže já jeho rozvoj kvituju. Jen se z toho nesmí stát berlička.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KEIKIN: Tmu jsi cetl?

    Poradnej blackout by byl problem i ted. A to neni prvni technologie, na ktere jsme zavisli. Viz 1848 v Irsku.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEIKIN: Pro internetové rejpaly obecně a pro tebe konkrétně upřesňuju: "souhlasím s tím, že tímto směrem se vývoj ubírá."

    Doplňuju (tj. v původním příspěvku to nebylo), že vývoj se hrne hlavně dopředu, a na bezpečnost se kašle, což není dobře. A mimochodem, ono už stačí dneska, aby spadla elektrika - pokud nemáš v baráku plyn a vlastní vodu, tak jsi v háji. Nebo na Hájích, doslova - minule, jak tam hořel transformátor, tak ta sídliště byla na pár hodin skoro bez civilizace - neteče voda, páč se tlačí elektrikou; přestane jít GSM, páč baterky vydrží omezenou dobu; no a pochopitelně nefunguje nic dalšího na elektriku. A je vymalováno. Přidat další vrstvu komplexnosti, která na elektrice závisí, pochopitelně ke stabilitě nepřispěje. Dodávám, že v tomto konkrétním auditku mi tento disclaimer připadal jako nošení uhlí do Karviné - ale zjevně je to třeba.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    PISKVOR: Jo, jenže pak ti spadne internet (nebo elektrika) a budem vyřízení.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEIKIN: Nebyla to Věra Pohlová? :D Ale jo, v podstatě souhlasím - kdo dneska řeší existenci mobilních sítí? "Vezmeš pádlo a voláš, hotovo."
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    myslím že v téhle otázce by se měli začít už objevovat bezpečnostní řešení ze hled apod...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    měl jsem pocit že jedním z kamenů byla implementace ipv6
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    Google I/O 2013 — Data Sensing Lab
    http://datasensinglab.com/google-io-2013/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Používáte doma nějaké chytré senzory? Plánuju stavět pár věcí na LPC810 v pouzdře DIP8, ale než se do toho pustím, tak bych rád znal zkušenosti ostatních :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam