• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  MEATranskulturní komunikace UHK - taková moderní (kulturní) antropologie
  O čem a k čemu?

  Komunikace mezi společnostmi a jejich kulturami.
  Moderní součást kulturní antropologie (dle Soukupa).
  Společensko-vědní obor.
  Obor Univerzity Hradce Králové.
  Komunikace o sociální a kulturní antropologii, etice, filosofii i teologii, psychologii, psychoterapii, ekologii, médiích.
  Komunikace o respektu a akceptaci ostatních kulturních společenství, porozumění menšinám i většinám včetně sebe sama, schopnost rozumět si vzájemně, akceptace jiných názorů a pohledů na svět...
  Přesahy.

  Vždyť svět má tolik úhlů pohledu, kolik na něm žije kulturních bytostí.

  http://www.transkulturnikomunikace.cz/
  rozbalit záhlaví
  SHEALA
  SHEALA --- ---
  MEA: Co se týče postižených, tak tam potřebuju se naučit pár věcí, abychom nestáli a nepořvývali na sebe, jak se bohužel děje. Nějáká možnost dialogu je pořád ještě obtížná, a strašně to pochopitelně komplikuje diskrepance moci. (A to že my co jsme se s tou diskrepanci moci naučili pracovat, to přepalujeme na druhou stranu. Stylem A BUDE TADY BEZBARIÉROVÝ NÁDRAŽÍ ať to stojí co to stojí)

  Nechci se omezit jen na to. Zajímá mě víc věcí, třeba komunikace s přistěhovalci a potomky přistěhovalců, a taky mezi seniory z vesnic, kteří mají jakýsi kulturní kapitál, co postupně mizí, a náma městskýma povalečama.
  MEA
  MEA --- ---
  BAKASSASIN: děkujeme :)

  SHEALA: hlavně je důležitý dialog, otázky, rady, odpovědi, no prostě cokoliv, co se transkulturní komunikace týče..

  o jaký subkomunity se jedná?
  pamatuju si, žes dělala aktivně s vozíčkáři, jestli se dobře pamatuju teda? :)

  btw. na tomhle oboru se zabýváme i psychologií a psychoterapií, psychosociálnem ve zkratce, proto jsem na ten obor šla :), že je zde antropologie, psychologie, ale i náboženství a filosofie, což to náboženství není zrovna můj šálek kávy, jelikož jsme zaměřeni prokřesťansky a já nejsem křesťan, tak mi nezbývá, než toto zaměření akceptovat a vybírat si předměty, které mne aspoň trochu zajímají, takže biblistika ani náhodou, ale kostely a architekturu bych už snesla :))

  teda ale výběr předmětů je tu dost rozmanitej :), na antropologii to ale stojí, což jsem ani netušila, když jsem se sem hlásila, protože předměty se jmenují jinak
  SHEALA
  SHEALA --- ---
  MEA: já jen že nedělám do antropologie, a už vůbec ne kulturní, jen se snažím nějaký subkomunity rozkomunikovat, takže se chci spíš od vás učit :) Je to pro mě věc, která se bude hodit strašně moc do budoucna, obávám se že takový ti různí konvičkové a tak by potřebovali navštívit nikoliv psychologa ale kulturního antropologa :)
  BAKASSASIN
  BAKASSASIN --- ---
  zdraví plzeňská antropologie
  MEA
  MEA --- ---
  jen si myslim, že se to tu rozjede asi hodně pomalu
  MEA
  MEA --- ---
  SHEALA: klidně i přímo.. :)
  SHEALA
  SHEALA --- ---
  Dobrý auditko, budu (zpovzdálí) sledovat :)