• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERMAIDACo práve teď čtete? Nebo co jste nedávno zajímavého četli a doporučili byste ostatním?
    Pochlubte se, co za knížku práve teď čtete :-)
    Jakou máte na nočním stolku, v kabelce či baťohu, nebo kdekoliv jinde :-) Popřípadě, kterou máte rozečtenou na Vaší čtečce?
    Jaká kniha na Vás čeká v (domácí) knihovně? K jaké knize se nemůžete probojovat, nebo naopak kterou čtete opakovaně? A kolik knih jste schopni mít rozečtené?

    Doporučte knihu, která Vás zaujala... Nesmějme se Ničemu a Nikomu, za to co čte! :-) Každý má svůj žánr! Místo i pro ženské romány!

    rozbalit záhlaví
    MALLOCH001
    MALLOCH001 --- ---
    Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/povidky/rita-hayworthova-a-vykoupeni-z-veznice-shawshank-190

    M4RC
    M4RC --- ---
    Já teď měla takové gay období s Édouardem Louisem a Markem Torčíkem, mezi kterými jsem si dala Annie Ernaux Roky. Po Torčíkovi se nyní vracím opět do Francie, tentokrát za Vernonem Subutexem.
    NALLE
    NALLE --- ---
    Young Mungo se mi libila moc, tak davam jeste jeho debut a je to mega!

    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    NALLE
    NALLE --- ---
    A jeste bych moc rad doporucil toto. Asi nejkrasnejsi knizka o lasce, co jsem kdy cet.

    NALLE
    NALLE --- ---
    Skandinavska klasika o chudem novinari, ktery vetsinu casu bloudi mestem a pocituje fyzicke i dusevni nasledky nekolikadenniho hladu. Ano, je to depresivni, ale moc krasne napsany.

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    M4RC
    M4RC --- ---
    Dočetla jsem Annie Ernaux Roky a za mě tedy rozhodně ano. Jen mě to teda uvrhlo do takové zadumanosti a bilancování, což není nutně špatně, ale kdo teď nechcete řešit otázky sebe a světa, tak si to odložte na později:)
    NALLE
    NALLE --- ---
    Tohle ma hodne Florida project vibe

    NALLE
    NALLE --- ---


    Tohle je strasne dobry a uplne me to vtahlo. Plus je to o tom, jak se da v dnesni dobe skvele manipulovat s "tematy, ktere rezunuji" (kriticke uvozovky).

    Predtim jsem dal jeste tuhle irskou novinku. Je to takova minimalisticka gangsterka (kdyby ji napsala Sally Rooney) se skvele napsanymi postavami.

    FIFI
    FIFI --- ---
    Ctu miis dior

    Silene podminky v koncentracnich taborech, moda, parfem a kvetiny. Zivotni pribeh Diorovy sestry.

    Davkuji si to. Nyni jsem u norimberskych procesu. 😞

    AYNA
    AYNA --- ---
    Nemajetní - Szilárd Borbély
    Nemajetní - Szilárd Borbély | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/nemajetni-310031
    Dost depresivni vhled ocima maleho chlapce do "fungovani" jedne vesnice na severovychode Madarska, udajne kolem 70.let 20.stoleti... no moc se mi nechce verit, ze tam tehdy opravdu byla takova bida, ale kdovi? Je to rozhodne zajimave, krome pasazi, kde se ublizuje zviratum... Celkove vsemozneho nasili je tam az az, popsane velmi detailne, diky tomu jsem jeste nedocetla... Podobnost s Nabarvenym ptacetem se nezapre.

    Nize zminena kniha "Ma sestra je seriovy vrah" rozhodne byla lepe stravitelna a bavila me vice, ale to je individualni...

    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    FORDOVA:
    MAR_TINA:
    NALLE:
    ATUARFIK:
    HANELA:
    Sper, díky, určitě si z toho něco vyberu :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    čtu Nezahrada (René Vaněk) a moc si to užívám, i když jsem možná nic šílenějšího nečetla.

    Četl to ještě někdo?

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VRATENKA: četla jsem Má sestra je sériový vrah (Oyinkan Braithwaite) a přes to, že mi to ze začátku přišlo jako nezásadní holčičí knížka, jsem ji nakonec ocenila. Nějaký vhled do jiného světa, kde holky mají nakonec stejné problémy jako my, tam byl.
    NALLE
    NALLE --- ---
    VRATENKA: Hodne me bavilo Hotline od Dimitri Nasrallah (kanadsky spisovatel libanonskeho puvodu)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    VRATENKA: Klasika, mozna uz znas - Chimamanda Adichie,, Chinua Achebe.
    HANELA
    HANELA --- ---
    VRATENKA: zkus se probrat tady

    Afrika - štítek | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/stitky/afrika-68
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam