• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARALINISKCON - Mezinárodní společnost pro vědomí Kršny
    ARALIN
    ARALIN --- ---
    Tak konečně se dostávám k tomu, abych aspoň trochu objasnila, proč jsem to tu vlastně zakládala (měla jsem teď trochu frmol). Psala jsem diplomku na téma Výchova a vzdělání v hnutí Haré Kršna (dostupné zde: http://www.academia.edu/..._hnut%C3%AD_Har%C3%A9_Kr%C5%A1na_Education_in_the_Hare_Krishna_movement_). Snažím se především popsat historii gurukul ve světě (a že byla značně pohnutá) a také pokus českých oddaných založit gurukulu na farmě u Benešova. Momentálně se chystám do Indie, abych pro svou disertaci ve Vrindávanské gurukule sbírala materiály a zkušenosti s tím, jak funguje gurukula dnes, zda a jaký je rozdíl mezi gurukulou v Indii a gurukulami jinde ve světě (tedy doufám, že se ještě podívám i do jiných gurukul, abych to jednou mohla porovnat). Snažím se také zjistit, jaká je "původní" představa o gurukule, kterou měl Prabhupáda v úmyslu přenést do ISKCON. K čemu a jakými prostředky vychovává gurukula "původní" versus gurukula ISKCON. Máte někdo zkušenosti, rady, tipy na nějakou literaturu a lidi, kteří se zabývají něčím podobným (v Čechách, pokud vím, jsem jediná, ale bylo by fajn zjistit, že tomu tak není)?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ARALIN: Do začátku příští kalpy!
    ARALIN
    ARALIN --- ---
    Tak jak dlouho to tu asi bude mrtvé?
    POWEROFSTYLE
    POWEROFSTYLE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam