• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGILiberland
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    Liberland
    We have just learned from the Croatian media, that our flag was stolen. Good news is that if you help us by donating more than 200 dollars and write an e-mail to donations@liberland.org, we will send you the same flag no matter where in the world you are!
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    nechápu, že se násilím vymáhané daně neberou jako podvod/zločin :-)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    GILHAD: Nechápu, že se tohle nebere jako podvod.
    GILHAD: Mně to přijde jako taková vize divokého západu. Takto otevřená společnost je velmi náchylná pro vzrůst kriminality. On ten model vlastně už v historii i částečně fungoval, nicméně časem si lidé uvědomili, že je třeba sebrat každému trochu - kvůli kolektivní ochraně. Dále mi to přijde jako uspořádání pro zdravé, krásné, bohaté a šikovné lidi. Handicapovaní (staří lidé, matky samoživitelky) kteří potřebují pomoc od většinové společnosti, do toho konceptu nezapadají.
    Pro mně osobně je komunita založená na egoistické potřebě "mít co nejvíce pro sebe" tak trošku fail.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KEIKIN: ty penize se tu rozebiraji takhle proto, ze se na ne porad ptate. Ostatne svoboda zachazet se svym majetkem dle sve uvahy je celkem podstatna svoboda.
    Ale spousta lidi o to ma zajem i/zejmena kvuli jinym svobodam, napriklad, jak uvadis ty, tak "Kouřit marjánku, nadávat na bolševika, veřejně pouštět postahované filmy, svítit klasickou žárovkou, rušit noční klid apod." - pokud jsem si vsimnul, tak nic z toho zakony LL svym obcanum neupiraji. Ostatne jim neupiraji ani spoustu rozumnejsich svobod, jako vlastnit zbran pro svou ochranu (u nas silne omezeno), mit ji nabitou strelivem, ktere ucinne eliminuje zasazeny cil a pritom neohrozi ostatni okolo (u nas zakazano), mit ji vybavenou doplnky, ktere vyrazne zvysi sanci, ze zasahnu zamysleny cil a nikoli neco jineho (u nas zase zakazano), rozhodnout, zda, cim a kdy si preji nechat ockovat dite, a tak dal a tak dal.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KEIKIN: Jako neni problem mit sidlo firmy u firmy, ktera se zabyva poskytovanim sidel firmam a v jednom baraku jich ma (tech virtualnich sidel firem) mnohonasobne vic, nez ma ten barak mistnosti vcetne chodem a schodist. A takovych firem je uz dnes spousta. Nevidim zadny podstatny rozdil mezi tim mit sidlo firmy na takoveto adrese a adrese "kul s cedulkama firem na rohu Walk a DontWalk" (protoze sidlo firmy ma byt oznaceno ceduli). Kazdemu je jeasne, ze tam stejne zadni pracovnici tech firem nejsou a pokud tam prijde omylem nejaka posta, tak se bud zahodi, nebo obratem preposle nekam uplne jinam.
    EDEN
    EDEN --- ---
    KEIKIN: Libertarians are so selfish. They won't let me decide how their money is spent!!!
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    tak maji na dotaci na vystavbu mola.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Dobrovolne dane - dobry napad.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ROMANET: tsy kráávo, tak to jsem zvědavý na ty transparentní faktury :-))
    )
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    ROMANET: příjmy v bitcoinech jsou cca 330 tisíc korun. takže 400 tisíc od fanoušků.
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    a největším sponzorem se stává

    21.04.2015 12 000,00 Bezhotovostní příjem 0077 11 2015 Cannabis is The Cure Prosba o urgentní vydání pasu a nabídka příjmů na správu republiky Liberland http://liberland-cannabis.blogspot.cz/

    už mají 75000... bitcoiny počítat nedovedu.
    Pohyby na účtu - Reformy.cz
    https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2800402875
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KEIKIN: No eště by tam nějaké území zbylo. Viz pocket 1,2,3 na mapce. Tak jedničku by si mohl vzít Tomio, aby udělal stát, kde se bude vše řešit referendem. Dvojku by si mohl vzít třeba Jára óm nadsamec, kde by založil království odháčkovaných. No a na trojku by šel Kajínek po propuštění.
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    KEIKIN: mam zkusenost podobnou, jsou to proste kreteni :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KEIKIN: " Nakonec by sami občané LL chtěli mít policii, školku, školu, nemocnici... Zjistili by, že bez příspěvků občanů (to jsou vlastně ty daně) to prostě nejde."
    Argument usilovnym tvrzenim.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    A bude v LL zaveden nepodmíněný příjem?
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    JIMIQ:
    NAKASHI:
    Tak o no i kdyby to vyšlo, tak se tahle utopie imho časem změní v anarchii. Nakonec by sami občané LL chtěli mít policii, školku, školu, nemocnici... Zjistili by, že bez příspěvků občanů (to jsou vlastně ty daně) to prostě nejde.
    Já mám osobní zkušenost ze svobodnýma v našem městě. Defacto se na lokální problémy dívají s černobílou optikou. Nechtějí, aby město mělo nějaký majetek, aby se neplatilo x úředníků apod. Neuvědomují si, že outsourcing je nakonec vyjde daleko dráž.
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    O Liberlandu se jiz diskutuje i na hacker news, pry bude valka s Paraduin, coz je stat, ktery pry uzemi prohlasil za sve o mesic driv nez Liberland:)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    KEIKIN: to jsou jenom takové bonbónky. Peníze jsou základ, vždy byly a vždy budou
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    KEIKIN: A ono vlastně de o to, jak vyjebat s daněma, jak si víc nahrabat pro sebe, to celé se zabalí do pěkného obalu svobodných občanů.
    hele nic ve zlym, ale o tohle presne jde lidem typu svobodny odjakziva, i bez nejakyho liberlandu v bazinach :)
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    KEIKIN: škoda že jsi zapomněl na "za pěkného počasí chodit nazí i mimo vyhrazené nudistické oblasti", to by tvůj příspěvek byl naprosto dokonalý
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    GILHAD: ty jo, já nevěděl, že stačí mít ceduli zabořenou v zemi jako sídlo firmy.hehe
    JIMIQ: hm to je chytré.
    Každopádně z toho co tu píšete jsem si neudělal moc pěkný obrázek o libertiánech. Já měl v první fázi za to, že se jedná spíš o občanské svobody. Kouřit marjánku, nadávat na bolševika, veřejně pouštět postahované filmy, svítit klasickou žárovkou, rušit noční klid apod.
    A ono vlastně de o to, jak vyjebat s daněma, jak si víc nahrabat pro sebe, to celé se zabalí do pěkného obalu svobodných občanů. No nic , chce se mi blejt, český člověk zas našel skulinku jak si přijít na svoje. Budu asi fandit Chorvatským strážníkům.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    FRONEMA: Ano, jde to. Ale rozhodně je to podstatně složitější, než jak popsáno zde [ KEMAL @ Liberland ] A je nutno podotknout, že bez mezinárodní subjektivity je tato debata víc než akademická.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OMNIHASH: formální občan LL = někdo s občankou/pasem/IČem v LL
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    OMNIHASH: firma A vedená v LL dodá službu firmě B vedené v LL a dostane za to peníze. Firma C vedená v ČR vlastní firmu A v LL, ale zároveň má od ní půjčené peníze. Když firma A vyplatí zisk mateřské firmě C, tak ta na oplátku splatí část dluhu včetně úroků firmě A. Firma C nemá žádný zisk, ale majitel má peníze.

    takhle nějak to myslím funguje s daňovými ráji
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OMNIHASH: Me zatim celnici nic nezadrzovali, ale rekl bych, ze je to jako rozdil mezi tim, kdyz ti nekdo posle balicek z BongaBonga do Prahy (tak se po tom cesti celnici budou vozit), zatimco kdyz to z BongaBonga posle na slovensko (a slovensti celnici to pusti), tam to nekdo cele strci do vetsi krabice a posle ti to do Prahy, tak nasi celnici nebudou zdaleka tak horlivi ohledne balicku Bratislava Praha, jako byli ohledne balicku BongoBongo-Praha.

    (Ostatne jestli se nepletu, tak Cina ma v Evrope spoustu skladist, kam _nejak_ dopravi nejruznejsi zbozi a cinske internetove obchody pak misto aby posilali balicky z 开平市邮政局广告公司, 离开,下一站【开平】, tak posilaji balicky z Hnizda pod Lesy u Berlina, BRD a maji mnohem min problemu)

    No a u tech firem to bude podobne - pokud LL uzna slovensko (nebo nemecko, francie, belgie ...) a uzavre snim smlouvu o zamezeni dvojiho zdaneni (nebo tak neco), tak firma z prahy vytvori malou, ucelovou, firmicku v Bratislave/Berline/parizi/... (takove s.r.o. stoji par desitek tisic i s chlupama), firma bude obchodovat s s.r.o. (a v ramci EU vyuzivat vsech zakonu), s.r.o. bude obchodovat (preposilat baliky obema smery) s nekym v LL (a vyuzivat dohody slovensko-LL (nemecko-LL, ...) o zamezeni zdaneni) a naprosto v pohode, ackoli treba CR ani LL neuzna, natoz aby s nim uzavirala jakoukoli smlouvu.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KEMAL: Úplně si nejsem jistej, co je to formální občan LL.


    FRONEMA: mluví se o nich, páč státu unikaj prachy na daních. A jo, rozhodně to jde, ale ne tak, že si vyjedu seznam států podle výše daňovýho zatížení, podívám se na první příčku a prohlásím: odedneška daním v Západní Sahaře.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Proc se to resi? kdyby to neslo tak by ani nemel termin "danovy raj" zadny smysl, ne? ale vzhledem k tomu jak casto se o nich mluvi mi prijde ze to nejak jit musi.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OMNIHASH: mimo to ČR ale sídlí firma, ta se nikde nezdržuje. Firmu řídí nějaký formální občan LL. V žádné z LL firem ve skutečnosti nefiguruje žádný čech, leda jako částečný vlastník.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam