• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    MAESTRO_007: tak tento by mohl byt klidne ze syrie! vi o nem okamura?
    FOO
    FOO --- ---
    MAESTRO_007: to se pleteš, Pražák je kdokoli na západ od Zábřeha.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    pro ulehceni: cokoliv od brna na zapad = PRAZAK.... a uz to tady hlavne tim vasim "kejháním" nevysvetlujte nebo puknu smichy :D



    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    Hele a nechtěli byste se všichni obejmout okolo ramen a poslat ten zasranej off topic do hajzlu? Klidně můžete jeden pražským přízvukem a jeden po moravsku, nebo třeba rusky. Diskuze o ne/pražácích se, mám ten pocit, jmenuje "klub prazskejch swini - pragocentrismus rullleeezzz!", tady slintáme nad hipsterama, jo?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    DOKKTOR: a ty jsi odkavad?
    FOO
    FOO --- ---
    DOKKTOR: neumdlévej a pokračuj, to by bylo, abys tu klíčenku dneska nedostal.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VYHULENY_UFO: celý svět mimo prahu a její aglomerace (od plzně až do brna) je tak strašně lingvisticky v prdeli, že umí skloňovat, časovat správně slovesa, a tak vůbec povšechně se vyjadřovat spisovně česky. Tak hlavně, že v praze maj heskí holki a pívo si votvíraj jenom votvírákem. Nějak mě sice míjí paralela s hipsterstvím, protože jak čuráci mluví 3/4 republiky, ale den, kdy si debilové na internetu nedokazují svou výjimečnost, považuju za ztracený. Takže děkuju, pánové :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: a pivo vubec komentovat nebudu.
    FOO
    FOO --- ---
    VYHULENY_UFO: přesně. a sodovce se tam říká výrazem, který se v civilizaci říká v železářství.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: ona vubec ta morava je lingvisticky pekne v prdeli, normalni svet ma tramvaje, brno musi mit saliny.
    FOO
    FOO --- ---
    UNTOY:
    VYHULENY_UFO:
    MOTTE:

    jinými slovy mluvíte jako civilizovaní lidé a nikoli jako folklórní soubor z venkova.

    Jinak esli teda pražáci "zpívaj", pak by mě fakt zajímalo, co dělaj Brňané se svym "tož děěěckaaaa, valiimeee, neeeee?
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    Can confirm. Jsem z jiznich Cech (Tabor-ish), a taky mam udajne skvely prazsky prizvuk.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ja ziju v praze od 94, sem z vychodnich cech od pernikovych pardubic a vzdy kdyz prijedu na moravu nebo aspon do brna, dozvim se, jakej mam paradni prazskej prizvuk.
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    FOO: Ani ne, ja se tenkrat ptal manzelky matky a prej zpivame. Schodlo se na tom vic pribuznejch. Ale ted nevim jestli je to kvakani? Ja jsem z Prahe bych tipnul na Moravaka a ne Prazaka.
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    KEPASO: jaky kvakani? Myslis to zpivani jak rikaj Moravaci?
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PNXNTDD: zatouzil jsem po trose sebeposkozovani a jal se zjistit nejake podrobnosti o tomto cestujicim sutru, ale k memu prekvapeni jsem na nic moc nenarazil.. jen, ze to je nejakej sutr asi profesora z vut, kterymu se tato slecna snazi podkurovat nebo tak... na hipstera ma slecna nejaky slaby marketing :)
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: no já jsem v Praze narozenej a celej život tu žiju (přesněji řečeno žiju tam, kde se říká, že Praha je naše chudší předměstí) a "pražskej" přízvuk je podle mne moravská urban legend :)). Jinak jasně, jsou lidé, kteří mluví jako čuráci, ale to, jak říkáš, s prahou nesouvisí.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOO: jestli to jako "asiat" z vychodu muzu zhodnotit, tak jsem po mnohaletem badani prisel na to, ze "prazskej" kvakavej prizvuk nesouvisi s tim, odkud kdo je, ale primo umerne souvisi s mirou curacstvi danyho jedince.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    nerika se spis, heletyvole?
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    PNXNTDD: hmhm...a doufám, že si pak dá organickou kávu z recyklovatelného kelímku a zamíchá to dřevěnou lžičkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam