• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOO: neznam, divam, vsude vidim maso nakrajeny na platky s necim.
    FOO: mozna jsem mel misto upravy napsat dochuceny. proste je to uplne to samo, syrovy maso i syrovy tofu je hmota bez chuti.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: vegetarianska logika
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: chapu spravne, se syrovy maso s upravou neni syrovy maso, ale syrovy tofu s upravou je furt syovy tofu?
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: oukej. Carpaccio taky nic?
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOO, VYHULENY_UFO: ale to uz neni syrovy maso, ale syrovy maso s upravou. syrovy tofu s upravou je proste o necem jinym. kdysi jsem si tofu koupil, naprosto jsem nechapal, jak to muze nekdo jist. ted mam uplne opacnej nazor, protoze vim, jak se da pripravit chutne i za studena.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KEPASO: syrovy maso je skvely, kdyz je z dobryho zdroje. tusim tatarak se da treba rikat syrovymu masu, nebo susi se tusim dela ze syrovych ryb... ale syrovy a studeny tofu? fuj
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: syrový maso může chutnat dobře, když se dobře připraví. U tofu si nejsem jist.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    VYHULENY_UFO: tofu je asi tak hnusny, jako maso, kdyz ho neumis udelat a ochutit. nebo si bezne pochutnavas na syrovym mase bez upravy, smakuje? ;)
    FOO
    FOO --- ---
    VYHULENY_UFO: chlap, co maka celej den v lese, predne nevypada jako hipstr :) a jídlo má k jídlu, né k focení.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: yes, tlacenka, to prave hipsterske jidlo pro drevorubce nebo rybare. videl nekdy nekdo chlapa, kterej maka celej den v lesa, aby zral nejakou posranou vegesracku?
    M0R
    M0R --- ---
    SITH: nahodou maj dobry veci. A nedavno jsem si delal vegan segedin a byl by super, kdyby mi trochu nezhorkla paprika

    V zasade tyhlety veci na zpusob "tradicnich" masovych jidel vyhledavaji lidi, kteri prestali jist zivocisny produkty z jinyho duvodu, nez ze by jim nechutnaly
    NOIK
    NOIK --- ---
    FOO: to by byla slušná hipsteřina!:)
    FOO
    FOO --- ---
    SKRU: dobrý to neni. Ale jako klidně si to dělej, vo tom žádná. ALe jak řikám, přijde mi to stejné, jako dělat si hummus z prejtu.


    MAESTRO_007: vzhledem k technologickému postupu, kdy je třeba nejprve zprudka orestovat maso a přípečky pak "rozpustit" v cibuli (jinak to nemá barvu a chuť), nedává tvoje sdělení úplně smysl :).
    CROME
    CROME --- ---
    Vole to zase rozdavali pozvanky na mimibazaru....tyhle malomestacky kydy si nechte od cesty
    AZA_
    AZA_ --- ---
    SKRU: můžeš, ale nebude to už guláš, jen něco na způsob guláše.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    FOO: souhlasim, taky mi prijde vtipne jak si nekdo cpe na chleba ruzne vege salamy a prikusuje ktomu vege parek vyrobeny kdovi z ceho.....

    ale na gulas mi to proste nefunguje :) ....me chutna nejvic bez masa nebo soji nebo cehokoliv :) ....jenom knedliky a omacka :)
    SKRU
    SKRU --- ---
    protoze je to dobry:) kdyz nejim maso, nesmim si udelat gulas?:))
    FOO
    FOO --- ---
    MAESTRO_007: hele a kolik Vietnamců ve Vietnamu se z tofu pokouší upatlat vepřo-knedlo, prejt nebo párky?

    Ano, lze uvařit hromadu skvělých jídel bez masa, proto mi hlava nebere, proč má někdo potřebu patlat vege guláš.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    VYHULENY_UFO: pica to je hodne "kvalitni" nazor :D ...taky nejsem priznivcem nejakeho przneni typicky masovych jidel ale:

    1) nazev gulas pochazi z madarstiny kde oznacuje "hovezi stado"..... takze jak bys navrhoval nazvat gulas z veproveho masa, ktery podle tvoji teorie (nazvoslovi) uz vlastne neni gulas? neni to v principu stejne jako kdyz misto veproveho das sojove?

    2) vznik tofu je stary 200let pred nasim letopoctem, v japonsku, vietnamu atd je to tradicni narodni pokrm.... moc se mi nezda, ze by to nezrali....

    3) jsem masozravec, ale ne dement co nedokaze pochopit ze i jidlo bez masa muze byt dobre jidlo :) ..nebo ty mas ve vsem kus nejakeho masa co doma zeres?
    FOO
    FOO --- ---
    VYHULENY_UFO: přemýšlím jít na to obráceně: mix trhaných salátů ze pršutu a uheráku, hummus z vepřových vnitřností, mrkvová polévka z kachní krve.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam