• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BETTER: jako žejo - mladý pan jurista Kessler evidentně před tím zrcadlem ráno taky strávil dost času, aby si oholil zbytek, upravil knír a napomádoval vlasy...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    náhodou, já jsem za ty zatočené kníry vlastně ráda.

    Jeden můj prastrýc nosil na přelomu 19. a 20. století opravdu majetátní knír. No a tak před 15 lety jsem vcelku usilovně přemlouvala své kamarády, aby si to někdo zkusil nechat narůst, že chci vidět, jak to vypadá naživo.

    vzhledem k tomu, že tou dobou byla většina mých kamarádů buď programátoři, nebo outdoráci (popřípadě průnik obou skupin), tak jsem neuspěla.

    No a společnost mi má přání nakonec splnila ;-)

    Nutno naznat, že mi přijde že strýci to furt sluší líp, jak hipsterům.


    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ENKATT: pořád jsou ještě v záloze futurustické sny o přiléhavých, lesklých overalech. K vidění v každé, nyní už retro, scifi.
    JAYME
    JAYME --- ---
    BETTER: v prirode je to tak, ze napr. ti samci ptaku, ktery maj hrozne pestry zbarveni nebo dokonce ruzny bizarni vyrustky na hlave apod., vlastne rikaj samicim svyho druhu "podivej, jsem naprosto smesnej a nepraktickej, a PRESTO dokazu prezit, sehnat potravu a unikat pred predatorama" - coz je priznejme si docela masirka. ja sam nechapu, jak treba takovej pav mohl v prirode prezivat. stejne tak clovek s plnovousem a flashema v usich muze rikat "podivej, jsem naprosto smesnej a nepraktickej, ale presto mam status a hafo penez, protoze mam vlastni firmu a/nebo tak super kvalifikaci, ze si muzu vypadat jak chci", ale zaroven muze rikat "podivej, jsem naprosto smesnej a nepraktickej, takze mi nikdo nikdy nesveri poradnou praci, ohledne vizaze jsem se sam strelil do nohy, protoze jsem curak a ted se budu do smrti zivit jako barista".
    ja si dokonce pamatuju pasaz z bhavagadgity, jednoduchou ale vystiznou, je tam neco jako "necht jsou tve muzne ozdoby pychou bojovnika a ne marnotratnosti floutka". samozrejme marnotratnost floutka neni tak expresivni jako "mimikry bojacnejch a dusevne nedomrdlejch pussynek, co se schovavaji sami pred sebou", ale mozna se neco ztratilo v prekladu ze sanskrtu :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BETTER: spíš by po sondě poslali sklizen v dřevěné bedýnce, fairtrade kávu a fotky z polaroidu a film z praktiky. možná vizitky barbershopu taky :)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    BETTER: ocekavam probuzeni z tehle diskoteky nasledovany kultem neposkvrnene kuze a oholenych tvari.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    ZUZKAOU: hlavně, ať to co přijde, nemá plnovousy a kníry. jsem ochotná zvládat i mikádo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BETTER: jen si počkej co přijde po hipstrech...

    (a vzpomeň si na boybands a metrosexualy z 90.)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ale s burkou by prcat sla ne? :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    OVERFLOATER: ty vole to co ma na krku sen delal ja!

    na stole v praci mam papir na kterym jsem rozepisoval propisku a to je presne ono!

    kur.a!
    NOIK
    NOIK --- ---
    POZITRON: přesně tak
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NOIK: aha, takze kdyby igelitku nalepenou na ctvrtce nebo kyblik od barvy prezentoval jako umeni nejakej radovej hipster s plnovousem a ponozkama v sandalech, tak to sem patri, ale protoze to je predni cesky soudoby "umelec", tak to umeni je a nepatri sem? tyvole, tak to jo. :)
    NOIK
    NOIK --- ---
    POZITRON: jo, asi tomu jenom nerozumíš a ani to sem nepatří pokud teda nevyblejskneš na výstavě nějakýho pěknýho hipstu
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VON_GILOTINE: znala jsem ten pomnicek cyklistum akorat

    jinak teda nevim, nevim, ale ty jeho dila jsou podle me strasnej shit, asi tomu teda jen nerozumim a je fakt skoda, ze jsem jeho dalsi dila neznala, jsou to totiz opravdovy skvosty...

    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    POZITRON: obavam se ze neznat kinteru je trochu skoda..
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    FRK_R23: jj, ses. ale nejsi v tom sam.

    v tejdnu se chci jit podivat na tuhle vystavu, protoze zatim jedina reakce, na kterou jsem se zmohla, je "do prdele, co to sakra je?" a vstup je zadarmo.
    Krištof Kintera: Nervous Trees | Galerie Rudolfinum
    http://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/kristof-kintera-nervous-trees
    ukazka exponatu:
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ale jako nezávidím jim to....puberťácká emo rozervanost tu byla, je a bude, akorát dnes díky tetování a sociálním sítím se to s vámi potáhne celej život jako smrad, a navíc o tom budou vědět všichni....
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    POZITRON: Zrejme jsem out jak svine :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam