• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)

    rádi se podíváme na fotky již zmíněných hipsterů a hipsterek, zajisté to bude dobré pokoukání :)
    rozbalit záhlaví
    MATT
    MATT --- ---
    VYHULENY_UFO: dubstep ani ne, ten uz se chouli nekde v koutku a ceka na znovuzrodeni od dalsich generaci.. ;) oni jedou takovy divny lo-fi vsechno, at elektroniku nebo kytary, divny retro VHS kazet a wapourvawe.. a trochu se asi uz zacli prelejvat do toho EDM a trapu, viz vedle v pomlouvame scenu addict a podobny akce. (si domejslim jen samozrejme ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LOPIK: ja sem teda puvodne myslel, ze hipsteri poslouchaj dub step nebo jak se ta sracka pomala a neposlouchatelna menuje.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Hispterskej RAVE, to jsou takový ty akce, co tam hrajou lidi, co si říkaj nějak jako Vsôşfwgestalt zpomalenej techhouse na 110 BPM + live act zahranej na okurky a cuketu, od oldschoolera, co už je znuděnej normálníma tuckama, protože už to hraje půl roku. Akce začne v sedm v obecním kulturáku, kam někdo donesl rouru od komína a čtyři palety, takže je to z toho industriální prostor. Na baru se podává sedm druhů studenýho kafe bez cukru, redefinovaná domácí limonáda (tzn. malinový Jupí přelitý do flašky od okurek + sodovka), 30 letej rum za 170 kč panák (z akce v Edeka, ale to nikdo nemusí vědět) a pivo typu jihlavský Ježek.. Parket plnej, protože si není kam sednou, v jedenáct - tzn. půl hodiny před koncem party začne ta nejopilejší buchta i tancovat.
    Zároveň probíhá vernisáž koláží obrázků z abíčka, takže přijde i patnáct kamarádů umělce (rozuměj kreativcům, co by od něj chtělo nějakej štěk v reklamce kde dělá, kde domalovává bubliny "sleva" k salámům) - tzn. počet návštěvníků se zdvojnásobí.
    Druhej den si všichni povídaj jakej to byl hustej rave, jen že hrál na piču ten poslední DJ, protože byl moc ordinérní - tzn. ten jedinej, co už i někdy na party hrál a pustil něco co, má kromě kopáku i nějakou basovou linku..
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    VYHULENY_UFO: S byznysem by jim pomohlo misto holky to, aby typ napravo nevypadal jako nekdo, kdo te v barber shopu poboda ...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZUZKAOU: olol :D
    //sice nechapu k cemu je v gay holicstvi dobra divka, ale treba kvuli lesbam...


    KINGS BARBERS

    Naší další zastávkou je holičství, kam se Petr chodí pravidelně stříhat. Majitelé Adam a Tadeáš působili už na první pohled jako dvojice, jejichž naprostá nesourodost stojí za tak uvolněnou atmosférou.
    ...
    Kolik je v Liberci barber shopů?
    Adam: Teď už čtyři, my jsme byli první.
    Tadeáš: Asi by bylo dobrý, kdybychom měli nějaký holky, určitě by nám to pomohlo i s byznysem, to tam klidně můžete napsat.

    Tak nám o sobě něco povězte. Jaký máte požadavky? VŠ, nekuřačka, čistý trestní rejstřík?
    Tadeáš: I když to málokterej chlap přizná, jsem skrytej romantik.
    Adam: Čistý trestní rejstřík mít nemusí, já ho taky nemám. Možná bude lepší, když bude trochu divočejší.


    CDR
    CDR --- ---
    ZUZKAOU: co mě trochu rozčiluje, je hipsterská redefinice RAVE.
    VICE Guide zmínila Výzkumák. I já tam chodím, za málo peněz jde o velký prostor, který se hodí nejen na skate, ale třeba i na žonglování - a lepší prostor v Liberci není.
    Co tam ale rozhodně není, to je RAVE.
    Tohle prostě není RAVE .)

    N_I
    N_I --- ---
    CDR: dobrej hipster-stan, treba Kolin je myslim hipsterem nepoliben...dira v trhu? :]

    Cestou na Mint Market jsme chteli zkusit pop up Ramen, ale tolik hipsteru ve fronte sem jeste nevidel. Hot dog za sto tricet me z Food trucku nenadchl ale ocenil sem imitaci novin do ktere mi to dali. Pak v kavarne stal lahvac tricet ale dali ti k tomu kelimek na kafe, to doupe se jmenuje City a vedle v dilne probihal work shop na tvorbu kabelek z banneroviny, presovac byl na ponku a jedlo se u skolniho nabytku z roku 85 a vedle byla vystava Turner included....Mint Market sem nepochopil a priste asi vynecham uz uplne vsechno..:]
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CDR: Liberec pravis?
    VICE Guide to Liberec - VICE
    https://www.vice.com/cs/article/7xwx4e/vice-guide-to-liberec
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TSOH: pokud to neni hipsta mlade-zacatecnik... knir ma
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    EZOP: bez tech kecu by to bylo maximalne zapolovic:)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CDR: silně nezvyklý výjev, kde má někdo vyhrnutý rukávy a ruce bez kérek... to jako zase smekám - to se fakt nevídá často...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CDR: nevim proč, ale představoval jsem si dřevěnou krabičku od "virdžinek" s přidělanym provazkem přes rameno... ale tohle je jako dost sexy ! :) ... škoda, že na fotce neni i majitel tohoto zvrhlého doplňku...
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    CDR: takže se nic nemění, buď můžeš chodit do azylu a nebo smažit se zbytkem Liberce
    CDR
    CDR --- ---
    BU2R, Kmeny a pomalé techno, co mě nebaví included
    CDR
    CDR --- ---
    CDR
    CDR --- ---
    Liberec jako takový má když ne početnou, tak výraznou hipsterskou základnu.
    Jsou tu tři barber eh, shopy?
    Bar Stereo, který je hipsteřinou jen načuchlý, ale je. Sponzored by B2R.
    Vedle je Phočko, hipsterská kavárna, takový ty domácí dortíčky a drahá káva. O kousek vedle je bistro Bistro.
    Sedí se a jí na umakartových stolech, u stolu sedává zasněný křehký intelektuální bývalý dj a promotér P. Vondřich se svým macbookem, opět dortíky, různé dražší speciality, tiramisu naruby - eh, dekonstruované?
    O 200 metrů dál je bistro Omam - svět na talíři.
    Ceny vyšší, ale ne závratné, koneckonců Liberec není Praha. Takové ty prsa na pomerančích, curry polévky, cuketové koláče, cheescake naruby (je to ve skleničce).
    Nevýrazná káva Nord Beans..
    Já nevím, jsem velký piják kávy - espressa a nemám rád kávu, která je málo pražená.
    Káva má být pražená, ne kysele ovocná!!! (asi jsem konzervativní pixla).
    Ale nesedí se zde na paletách.
    Ještě k Petrovi, křehkému snílkovi s prokvetlými skráněmi. Je editorem webu Jizerské ticho
    Jo, a taky se v Liberci vyrábí (úspěšně) dřevěné hodinky a motýlky. Kluci mají iphony v dřevěných pouzdrech, sáčka s černými nášivkami na loktech a našponované kalhoty :)
    Toť můj stručný popis živočišstva hipsterského v Liberci.

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZUULLUU: ona to furt rika jenom kvuli tomu, ze jinak na sebe nema jak upozornit.
    MATT
    MATT --- ---
    AMANT
    AMANT --- ---
    ZUULLUU: tak kdyz to vsude pise a rika, tak uz to beztak kazdej vi:)))
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PLOMBDENTIST: by me zajimalo, co na to chodi za lidi....
    BANANZLUTY
    BANANZLUTY --- ---
    CDR: Akorát by to chtělo fair trade jutový pytel přes hlavu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam