• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    LA_PIOVRA: Anime Mushishi 2004

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MHO: ja to vim, vsam muj nazor na financni negramoty je ze na nyxech celkem znamy.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    LA_PIOVRA: ale jo, no, aspon se na nej muzes posadit a zabubnovat si :)
    MHO
    MHO --- ---
    VYHULENY_UFO: tahle "dědičnost" do značné míry bohužel platí. Stejně jako sklony k alkoholismu, kouření atd. Děti se prostě učí od rodičů a škola v tomhle moc nepomáhá.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LA_PIOVRA: takze si to shrneme, ja osobne si myslim, ze cilovka tohodle produktu jsou obycejni hipsteri a debilove.

    1. nosis na zadech kilo zbytecnyho dreva
    2. nosnost preklizky asi nebude nic moc

    Jeden z nejčastějších dotazů na Woodbag zní, jestli batoh ze dřeva není příliš těžký. Při potěžkání ale tyto obavy zmizí. „Bez doplňků váží přibližně 1,1 kilogramu. To se může zdát na batoh jako poměrně hodně, ale ve finále je na tom kdejaký kožený batoh hůře,“ říká mladý vynálezce s tím, že překližka na výrobu je pouze pět milimetrů široká.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MATT: ten clanek se snazi celkem uspesne dokazat, ze financni negramotnost je problem rodiny, je dedicna a kdyz jsou debilove rodice, prenesou to na deti...

    I já tak mohu v otázce finanční gramotnosti sloužit pouze jako odstrašující příklad, Morana hozená do vln kapitalismu. Odmalička utrácím každé kapesné, jako by měl zítra nastat soudný den, a mám to patrně v genech. Už moje prababička musela mít opatrovníka, aby neutratila celý synův sirotčí důchod za pěkné polštářky a sardinky.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Sako je uniforma neúspěšných, nový smoking jsou džíny z Lidlu | Heroine
    https://www.heroine.cz/styl/1765-sako-je-uniforma-neuspesnych-novy-smoking-jsou-dziny-z-lidlu

    Co víc, z uniformy úspěšných se oblek stal uniformou neúspěšných. Povinností zůstává především u spousty prekarizovaných profesí typu úředníků za přepážkami, stewardů a zmiňovaných realiťáků, kdežto i dříve naprosto kravaťácký finanční sektor přechází na uvolněnější módu a v posledních letech svým zaměstnancům umožnily „smart casual“ i známé finanční domy JP Morgan a Goldman Sachs. Kdesi vysoko nad bankéři jsou pak bossové Sillicon Valley, jako třeba šéf Twitteru Jack Dorsey ve svých černých kašmírových mikinách nebo Mark Zuckerberg v šedých teplákovkách, pro které jsou právě nevýrazné sportovní outfity sofistikovaným projevem moci a svobody.
    (...)
    Jakkoliv se normcore ve svých začátcích definovalo jako demokratizační trend, faktem zůstává i to, že v něm veškeré třídní a sociální rozdíly zůstávají pořád zjevné. Šedivý kulich může stát stovky i desetitisíce, a když si na sebe tytéž tepláky vezme zazobaný kreativec z Letné a kluk z karvinského učňáku, budou v nich vypadat dost jinak. I tak ale klade na lidi menší nároky než snahy o sofistikovanou a vymezující se módu, kterou na sebe dokáže dobře seskládat jen člověk se správnými znalostmi a kulturním kapitálem – podobně jako ten pánský oblek.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Snaha najít ideální batoh nakonec Jonáše Kůru přivedla až k vlastnímu byznysu. Když doma objevil starou lékárničku ze 60. let, rozhodl se, že z ní vytvoří originální dřevěný batoh, který bude vyhovovat jeho potřebám. A teď chce s Woodbagem uspět i ve světě.

    Ze staré lékárničky si vyrobil dřevěný batoh. Devatenáctiletý Jonáš Kůra nyní rozšiřuje Woodbag z Brna do světa - CzechCrunch
    https://www.czechcrunch.cz/...toh-devatenactilety-jonas-kura-nyni-rozsiruje-woodbag-z-brna-do-sveta/
    BARTOK
    BARTOK --- ---
    Byl jsem tam 2x a spokojenost.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PRASECI_SOIREE: Tamten oblek mi přijde docela v pohodě, on umí lepší úlety :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    Mám 102 korun na účtu a zásobu avokáda. Zachrání finanční gramotnost chudé mileniály? | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...korun-na-uctu-a-zasobu-avokada-zachrani-financni-gramotnost-chude-8112409

    od vedle
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    PRDELOID: To je jenom kvuli fotce na Instagram :D oh, wait? insta_gram?
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PRASECI_SOIREE: jak se do těch nazouváků evidentně nevejde přes nárt ale nosit je musí, páč byly drahý jak rodinný auto
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PRASECI_SOIREE: zkresluje mi mobil nebo oba vypadají, jako že už se od dubna živěj exkluzivně pránou?
    KVINKUNX
    KVINKUNX --- ---
    Tak ono ten pikčur podle všeho naráží na to, že je nezdravý děckům cpát horem dolem, jak jsou úžasný, bez ohledu na kontext.

    Pokud děcko k něčemu projeví vztah, tak je myslím zdravý ho v tý věci podporovat a dávat mu pozitivní zpětnou vazbu.

    Pokud je děcko plošně bombardovaný boostama sebevědomí i pomalu za to, že ráno vstane, tak z něj pak může vyrůst rádobynápaditej hipsta, kterej za vrchol kreativity považuje motýlek z betonu.
    MRKEVREDKEV
    MRKEVREDKEV --- ---
    ALENNAI: ok boomer
    DAHY
    DAHY --- ---
    ALENNAI: Hmm, a co se má dětem říkat? Že v nich vyroste nula a že za něco stojí jen ti nejlepší? Tohle ve skutečnosti zkurvené heslo pomatených amerických bojovníků proti tzv. libtardům.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    kredit Daniel vaněk (uloveno v Izraeli)


    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Náš burger je lepší než maso, je zdravý na srdce a chutná skvěle, změnu už nikdo nezastaví, říká Krejčík z Many | Reflex.cz
    https://www.reflex.cz/...-na-srdce-a-chutna-skvele-zmenu-uz-nikdo-nezastavi-rika-krejcik-z-many.html
    máme prej změnit náš majndset, že si máme jídlo běžně užívat. máme to brát asi jako návštěvu kina, do kterýho prej taky nechodíme 3x denně
    "a byl nějak fakap, nějaká slepá cesta?"
    čelindž byl taky zmíněn
    a mně se chce blejt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam