• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    MATT
    MATT --- ---
    KUBIIK: Zrovna indický božstva se docela řešej, stejně jako tradiční oblečky nebo třeba dready. říkaj tomu culturejacking. mě to přijde přehnaný, ale děje se to.
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    KVINKUNX: Samozřejmě je teoreticky možný nosit Guevaru jako symbol terorismu, ale teď už to tak není, Guevara jako symbol je dneska starej, přeužívanej, vyčpělej a vlastně směšnej a neškodnej. Stejně jako retro tričko s Husákem je recese a nikdo, kdo ho oblékne, tím nedává najevo svoje osobní sympatie k ruské okupaci. Nebo třeba ty pravěký Ramones, který ta holka ani neznala. Když si vezmu tričko s nějakým dekorativním indickým božstvem, který ani neznám, dávám tím najevo svůj (neexistující) vztah k hinduismu? Musí se to posuzovat případ od případu, Stalina ani Gottwalda samozřejmě z recese nosit nelze. Předsudek je, že to něco musí znamenat vždycky.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MATT: no jo, to mas tezky, ja osobne jsem ten typ cloveka, ktery uzna, ze nevermind je super deska, ale bleach je lepsi, cistej grunge. a navic kurt se odstrelil az v 94, ne? to uz sem byl pripojenej k internetu. super doba.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATT: Já si náhodou o Nirvaně poprvý přečetl v Bravíčku, to byl ještě naživu :-P Odstřelil se až těsně po tom, co jsem si pořídil lístky na pražskej koncert ve čtyřiadevadesátým. Ještě je mám někde schovaný.
    MATT
    MATT --- ---
    VYHULENY_UFO: hehe, tou dobou jsem hejtil všechny, co se na nirvanu namotali až po té, co se kurt odstřelil ;))
    BANANZLUTY
    BANANZLUTY --- ---
    Fskutecnosti Ok, DOOMer
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KUBIIK: asi nevěděli co to bylo za kreténa.. neboKVINKUNX:
    KVINKUNX
    KVINKUNX --- ---
    KUBIIK: Takže jinejma slovama, u vás v rodině se ignorantství dědí.
    L4MA
    L4MA --- ---
    VYHULENY_UFO: ok, boomer.
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    MATT: "Vrať se do hrobu" je naprosto přesný.

    Kolem 2010 jsem nosil brašnu přes rameno s touhle velkou fotkou a celá naše antikomunistická rodina ji považovala za skvělou a prďáckou.
    GORDHART
    GORDHART --- ---
    GREW: ok, boomer.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MATT: tak ja sem taky na zacatku 90's nosil kostkovanou kosili, tricko s nirvanou a mikinu redhotchilli...
    NOIK
    NOIK --- ---
    nejlepší je prostě bejt všude a zároveň nikde!

    //ok boomer si řeknu sám:)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Takže kupovat hadry s příběhem = hipster
    Nehledat za hadrama s logem příběh = hipster

    OK, got it!
    MATT
    MATT --- ---
    VYHULENY_UFO: prostě "vrať se do hrobu".


    VYHULENY_UFO: já ti nevim, nějaká móda a trendy byly vždycky. a i když se zpětně podívám na sebe, tak ačkoli jsem měl pocit, že "módu fakuju", tak jsem si jel taky nějakou pózu, sice bez značek, log a barev (všechno černý ;), ale taky jsem měl potřebu se vymezit. v současnosti bych spíš preferoval mít možnost si koupit kousek, kterej už mam ozkoušenej, vim že vydržel několik let a byl pohodlnej.

    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATEEJ: Meh. To, že něco chápu, přece ještě neznamená, že to budu praktikovat .-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MATEEJ: ja tem lidem nezavidim, ze musi zabijet cas sledovanim modnich trendu, ktery se meni jak ponozky. co se me tyce, jsem kvuli oblekani rad, ze jsem malomestak a muzu chodit normalne jednoduse oblecenej. ostatne ani nechapu muze, ktery zabiji hodiny v barbershopech.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    DEEFHA: Sorry, on ten tvůj příspěvek vyzníval, jako že to nechápeš. :-) Což by i bylo pochopitelný, protože ty k tomu, co nosíš na tričku, zjevně přistupuješ jinak než tvoje dcera.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak ono tohle platí i mezi hipstery. Chceš mezi svými vrstevníky vypadat, že mezi ně patříš a že seš in? Oblíkej se jako oni. Ale tady je těch důvodů víc, k tomu oblékání, muzice, kultuře, kterou ta skupina lidí jede, mají její členové nějaký vztah, není to jen o té uniformě.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATEEJ: Mi to nevysvětlujte, já to chapu. Jen říkám, že s tím prostě nesouhlasím :-P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam