• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANDRE3000True Detective

    S02E01: The Western Book of the Dead 22.6. 3:00
    S02E02: Night Finds You 29.6. 3:00
    S02E03: Maybe Tomorrow 6.7. 3:00
    S02E04: Down Will Come 13.7. 3:00
    S02E05: Other Lives 20.7. 3:00
    S02E06: Church in Ruins 27.7. 3:00
    S02E07: Black Maps and Motel Rooms 3.8. 3:00
    S02E08: Omega Station 10.8. 3:00 :(
    <span class="spoiler">obsah spoilu</span>
    rozbalit záhlaví
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    posledni rada je bez debat nejslabsi, za ni je druha a prvni serie je naprostej kult kterej nikdo nikdy nemuze prekonat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nicmene teda pozvolny rozpad hlavniho hrdiny je moc hezky napad. Za to teda 1*

    Jinak myslim Purpurove Reky jako film, serial neznam
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak treti serka mi nakonec pripadla nejslabsi, tak nejak moc telenovela... jako ne spatny, ale za me tomu chybela atmosfera. zezacatku jsem mel dojem, ze takovym tim white trash zoufalstvim, tak by se to mohlo pohnout nekam, jako treba Purpurove Reky, proste takovy to od nikud nikam, ktery je i v Pustine.
    tady mi presne tenhle prvek chybel
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem z tech detektivek je vcelku mocne i serka “pripady 1.oddeleni”... je to uplne jinak a uplne po cesku, zajimave na tom ovsem je, ze na youtube se povaluje sada “nejvetsi kriminalni pripady”, jedny jsou za cele cssr dalsi uz pak jen slovenska.

    Kdyz jsem na to koukal poprve, bal jsem se chodit po nocich v zime Prahou.

    No, a 1.oddeleni mnoho z tech realnych pripaddu pouziva jako predlohu.
    Ony se staly teda v rozsahu skoro 100 let, a ne v Praze. Nicmene,..

    Pokud mate radi atmosferu fakt zlych udalosti, tak asi nejvetsi kriminalni pripady,.. youtube

    Vypada to nejak takhle (nahodne vybrana epizoda)

    14 NENAPRAVITELNÝ Najvacsie kriminalne pripady Slovenska
    http://www.youtube.com/watch?v=qsrI3lBt76A
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PHOBOS99: On se treba inspiroval i Rapl, a to vcetne znelky. A nejaky cas to vlastne i svojim zpusobem fungovalo.
    Vlastne jedine dobre.
    Mam rad “drsnou skolu”, a dobrych zanrovek neni nikdy dost.
    Me se u TD libila s2 mimo jine v tom, ze nezustal moc nikdo, kdo by moh vypravet.
    Ale zjistil jsem, treba jako vypravec a gamemaster, ze ty pribehy, kde neni vyrazna pounta, tak... mhh, nevydelavaji.
    Malo kdo ma rad, kdyz je zlo a silenstvi, nebo jen pribeh, roztazeny na dlouhou trat.

    Predpokladam, ze mistni osazenstvo ma za sebou MindHunter a pak Unabomber, netflixovky, ze?

    Na tech vyse zminenych je zajimave to, ze kazdy, kdo se aspon trosku v 90.letech zajimal o kriminalistiku, literaturu, nebo treba ostry protest, tak to znal. V te dobe Unabomber Manifesto vydala Votobia, podobne jako Valeriu Solanas (postrelila Warhola, a jeji Scum Manifesto je... nemalo)... tehdy se to vydavalo bez senzaci a komentaru, a nikomu moc nedochazelo, ze je to vlastne cast kazuistik.

    Dnes uz je vlastne fikce jen tak pro zabavu, a nebo mozna ne?

    Kazdopadne Mindhunter s2 jsem jeste nevidel.

    A asi pak samozrejme Truman Capote, a jeho interpretace kazuistik. Nicmene nevim, jak moc je to tu on-topic, no.
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    OVERDRIVE: jj pustina mi prislo, ze se hodne inspirovala a ani se to nesnazila zatajit
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zatim teda treti serie fakt dobry. a trosku mi to pripomelo ceskou Pustinu, ale to uz mi pripominala i prvni serka. ta druha mi docela dost trvala, nez jsem to tam taky nasel, precejen ta proslunena poust nebyly luizianske baziny. kazdopadne treti serka se mi nelibi v jedne veci. mizerne herecke vykony. uplne vidis, jak kdyz se treba hada matka s otcem ztracenych deti, tak cekaji na narazku a podobne. ale to nevadi, proste je to divadlo a na divadle taky jeden herec a jedna zidle muze znamenat moc. zatim libi
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    hurá :)

    Recenze: True Detective dospěl. Třetí řada seriálu Temný případ se zatím zdá nejlepší

    https://magazin.aktualne.cz/...ctive-hbo-serial-recenze-televize/r~7b5f7a6e181111e9aef60cc47ab5f122/
    PETINY
    PETINY --- ---
    Nevěděl jsem, že se to vůbec točí, ale už je venku zfilmovanej Galveston podle stejnojmenný knihy, kterou napsal Nic Pizzolatto.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    RUMEK: uz aby byl leden :)
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    Jako fakt?

    True Detective Season 3 (2019) Teaser Trailer | HBO
    https://www.youtube.com/watch?v=YpUznQds8p4
    PETINY
    PETINY --- ---
    PHOBOS99: hodnocení by tomu odpovídalo...
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    Dobrý vědět))
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    PHOBOS99: + záběry z prisoners... ten trailer se mi líbí, je to takový filmový kvíz :)))
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    PHOBOS99: tak i ten úvod s gylenhaalem, jak si tam zakrývá tvář a je vidět jeho snubák je z enemy na 100% (mimochodem ten film doporučuju)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    PHOBOS99: vůbec nevím.. Kdyztak smaznu
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    LYNCH: když na to tak koukám... není to fejk? ta ženská s pavoučí hlavou je imho z filmu enemy
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Muzu doporucit The Killing a taky Mindhunter na Netflixu:)
    ANDRE3000
    ANDRE3000 --- ---
    koukali jste nekdo na The Killing a Those Who Kill?
    SARF
    SARF --- ---
    KILAN2: voni elka jezdí hodně i po Praze ... já jsem ze středních Čech a mám taky elko. Tím se netrap, je jich prostě hodně ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam