• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    XCHAOS: jde o to ze N2H4 leakuje normalne v celkem malem mnozstvi ale aby mohli pres nej posadku dostat musi to zahltit jinym plynem (NO2 a NMH), takze ty lidi co se tam motali byli vystaveni hydrazinu (pod limitem), ale jak zacali purge process tak vsechny vyklidili a zustali tam jen dva s kyslikem.
    EXIS
    EXIS --- ---
    ZUULUU: jaké látky? já jsem z toho takovej překvapenej :D jsem čekal, že to naloží a hned otevřou :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Hledají klíče :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VOYTEX: Podivil jsem se tomu na twitteru s #asknasa - během pěti minut like a chlapi zmizeli se obléknout :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SUMAC: možná tam maj nějakej detektor, kterej zapípal až když z toho okapala voda... jako budou to asi stopový množství, ale problém je, že to je opravdu velký svinstvo, stejnej problém maj v Číně, když jim ty první stupně padaj do lesa a lidi k tomu pak lezou.
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    XCHAOS: az ted si vzal typek kyslikovou masku a chodi kolem lodi po te co se tam 20 lidi motalo 15 minut pred tim s rouskama. fakt nechapu tuhle sekvenci post lift...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VOYTEX: Asi se ve SpaceX rozhodli, že nebudou dělat takovou show, jako NASA :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Upřesnění: nebyl to "leak", ale prostě reziduum po běžném provozu. Přesně důvod, proč to neočumovat zblízka...
    https://twitter.com/planet4589/status/1290007474171305984
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    XCHAOS: taky ziram na techniky kolem kapsle, bez gasmasek, tricka s kratkym rukavem, pohodicka :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ZUULUU: přistání na planetě Vidlákov :-) no, v Kazachstánu jsou místní prý pohostinní, když jsou tam první (nebo tak něco jsem slyšel, že občas to někdo stihne dřív, než ty vrtulníky)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jo, a nitrogen tetroxid, okysličovadlo. Ty čumilové jsou dobrý sebevrazi...
    https://twitter.com/planet4589/status/1290006682345410560
    LEGI
    LEGI --- ---
    btw co to bylo ten skokan? to byl taky čumil?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LEGI: no, to přímo asi ne, ale přibližovat se tak blízko k motorům, které ještě před chvílí během přistání spalovaly hydrazin, je docela úlet... (jak si taky všimlu na Twitteru). K raketoplánu se nesmělo snad hodinu, nebo jak dlouho...
    LEGI
    LEGI --- ---
    sem zvědavej, kolik z těch čumilů jsou flat-earthers

    PER2
    PER2 --- ---
    dobra zoo


    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    PER2: nevim jak ostatni, ale ja bych udelal to samy :D
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    slušný obecenstvo :D
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    PER2: jo ted rikali na nasa tv ze priste uz nebudou rikat kde pristanou tak presne. na KSC ranvej by tyhle trumpisticke itioty nikdo nepustil
    PER2
    PER2 --- ---
    nejaky mistni localove videli pristat dragona do vody, tak vzali lod a jeli se podivat bliz,
    "pepo uz to leti, startuj lod vem deti a jedem"
    :)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    ale stejne.. zlaty raketoplan a Soyuz. posledni misi STS-135 kde byl Hurley pilot jsem sledoval na nasa TV a bylo to o dost vic cool nez je vytahovat jak zaby z vody.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam