• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KULA: Pujdu se prejit po prechodu s bezhlucnymi auty, ktere jezdi 100 km / hod...
    KULA
    KULA --- ---
    GIOMIKY: běž si už konečně dát studenou sprchu ty hysterko.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JARDABEREZA: Kdyz horelo, tak uplne a fatalne pro vsechno zive v dosahu. Tak trochu elektro fireball, tyhle kary.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Švédi tvrdí, že EV aut hořelo v roce 2022 20× méně než těch na benzín nebo diesel https://thedriven.io/2023/05/16/petrol-and-diesel-cars-20-times-more-likely-to-catch-fire-than-evs/ ..snad to vydrží, až auta budou stárnout.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PES: zhori docela rychle je ti naprd ak sa nadychas vyparov a udusis, takze z toho tunelu sa musis cim skor dostat a je jedno ci tam hori beno alebo baterka
    KULA
    KULA --- ---
    Prosím ještě nalinkovat članky z Autoforum.cz ať to máme kompletní. Hromadná sebevražda později v 17 hodin na Karláku.
    PES
    PES --- ---
    KAERO: tak ona je taky otázka jak často při bouračce praskne nádrž/palivové vedení + jak často chytne (nafta asi hůř, benzín resp. jeho výpary snadněji) a hlavně shoří docela rychle.
    Prasklý elektrolyt po styku s kyslíkem s jistotou a dlouho.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PES: souhlasim ze zavcas se benzinovy hasi lip. Ted by me ale zajimala ta "realna" sance toho "zavcas", kdyz nastane bouracka v tunelu, ridic je omracen a dalsich 30 aut do tebe postupne narazi zezadu v hustem provozu v tunelu.
    Cimz chci rict, ze to je kompilkovanejsi, a treba bychom zjistili ze tech pripadu kdy by to hralo roli je zanedbatelne malo...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KAERO: Benzin uhasis. Elektrolyt ne.
    Ako horí elektromobil? Slovenskí hasiči si vyskúšali jeho hasenie - MojElektromobil.sk
    https://www.mojelektromobil.sk/hasici-testovali-horenie-elektromobilu/
    PES
    PES --- ---
    KAERO: ale to máš reálnou šanci uhasit (i obyčejným hasicím přístrojem - samo musí se včas), elektro s Li si to hoření udržuje...
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: a ono kdyz zacne horet benzinove auto v tunelu, tak je to nejak vyrazne lepsi nez u elektroauta, nebo je tunel taky plny koure, smradu a ohne?
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    XCHAOS: "Raketa fungovala výborně, jen přistála na nesprávné planetě"?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PES: baterka v tvojom mobile asi nemala tekute chladenie ako tesla a tak sofistikovany bms
    PES
    PES --- ---
    KULA: tak zrovna mně se stalo, že se baterie mobilu v kapse rozhodla zahořet a jen to, že to začalo nejdřív trochu syčet a ta chvilka, než se rozpálil/propálil obal toho obrněného telefonu mne zachránila, že jsem to stihl vytáhnout z kapsy na stehně dostatečně rychle a vyhodit to na betonovou dlažbu terasy (ale u tak mi to stihlo zakouřit kuchyň do neprůhledna a co to udělalo s dýmem ve vnitrobloku ani nemluvě).
    Asi po hodině jsem mohl sesbírat škvarky zbytků (bez šrámů vydrželo jen silikonové těsnění okolo krytu SIM a SD, ty karty přežily s mírně zdeformovaným plastem alespoň na záchranu dat a to jen proto, že ta teplota odpájela držáky karet ze základové desky a ty karty de-facto vypadly, protože v tu chvíli už se roztavily nosné sloupky a přestaly držet šrouby spojující kryty). Displej osmažený do hněda.
    KULA
    KULA --- ---
    GIOMIKY: díky mobilu v kapse se budeš škvařit jako Lauda, tak bububu ať s ním někde netrefíš roh stolu...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GIOMIKY: pozri si nejake videa ako horia LFP baterie, ano TMX a TMS maju NCA chemiu, ale tych sa predava nasobne menej
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: (c) "demo" krati - painted by unknown citizen on the wall (nechci se chlubit cizim perim)
    Chapete, ze jezdite v Tesla autech, ktere jsou neuhasitelne? Je na tom neco nepochopitelneho? Vsichni jste priznivci rozdelavani mestkych pozaru nebo co?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SEJDA: Kdysi jsem tady plakal nad predstavou elektroauty naplnenem tunelu, kde dojde k nehode a vyskytne se pozar.
    Placu dvakrat nad soucasnym stavem. Je to myslim tepre takove "demo" kracie a prumysloveho pokroku.
    PER2
    PER2 --- ---
    15 years ago today, Falcon 1 was the first privately developed liquid fuel rocket to reach Earth orbit
    video:
    https://twitter.com/i/status/1707518489584660992
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam