• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALMADDocker a kontejnery
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    Našel jsem takový super jednoduchý stack který funguje. https://github.com/mikechernev/dockerised-php

    A můj cíl je místo php:fpm (latest) použít php 5.5.9 abych měl stejnou verzi jako na produkci.
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    Používám

    networks:
    code-network:
    driver: bridge

    Problém který nemůžu najít bude v tom že se snažím použít pro php vlastní image na ubuntu:14.04.5

    Pokud místo ní použiju oficiální php:fpm tak se nginx spojí.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    SKUTEKKUTEKK: zalezi jaky pouzivas networking.

    mrkni sem https://docs.docker.com/v1.10/engine/userguide/networking/dockernetworks/

    mozna chces nastavit host networking, nebo neco zajimavejsiho.
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    Ahoj, trochu si hraju s Dockerem. Chtěl bych mít jeden kontejner s php a druhý s nginx. PHP instaluju nad

    FROM ubuntu:14.04.5

    ENV DEBIAN_FRONTEND noninteractive

    RUN apt-get -qq update
    RUN apt-get install php5-fpm -y php5-cli php5-intl php5-mcrypt php5-apcu php5-gd php5-curl

    RUN echo "/etc/init.d/php5-fpm start" >> /etc/bash.bashrc

    EXPOSE 9000


    =======================================================
    nginx z

    FROM nginx:1.10

    ADD vhosts/nette.dev.conf /etc/nginx/conf.d/nette.dev.conf

    ENV TZ=Europe/Prague
    RUN echo $TZ > /etc/timezone

    =======================================================

    ale nginx se nemůže dobouchat na kontejner s php:

    nette-nginx | 2016/09/09 20:22:32 [error] 6#6: *1 connect() failed (111: Connection refused) while connecting to upstream, client: 172.18.0.1, server: nette.dev, request: "GET / HTTP/1.1", upstream: "fastcgi://172.18.0.2:9000", host: "nette.dev"
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Je fakt ze 2 roky je v oblasti kontejneru neuveritelne dlouha doba. Verim, ze spoustu chyb uz se od te doby povedlo vyladit.
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    GHORMOON: Pokud crashly procesy uvnitr, obcas se nam stalo, ze to neslo shodit. Po hardkillu zustavaly namountovane overlaye a nesly odmountovat, device or resource busy. Uvnitr jsme provozovali v podstate Xvfb, FF + selenium. Porad to vyzadovalo rucni zasahy. Detaily si bohuzel uz nepamatuju.

    Donutilo nas to prejit k obycejnemu chrootu i za cenu bezpecnostnich kompromisu, ted se zkousime vratit k puvodni urovni izolace prave pomoci dockeru.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    HVJ3R: co na tom padalo? mi se nic podobneho nedeje, mam to ocekavat?
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    HVJ3R: Rekneme ze s tim spis chci experimentovat, protoze Docker s jeho nedoresenym sitovanim na nektery veci neni uplne vhodnej (IPv6), a instalovat kvuli nejakym drobnostem cely novy KVM se mi nechce, resp. zbytecne by to alokovalo prostredky hosta.
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    NIXIMOR: Mas k tomu nejaky zasadni duvod? LXC jsme pouzivali produkcne cca dva roky zpatky a bla to bida s nouzi, padalo to, sralo se to, opustili jsme to.

    Na image bootstrap, startup a monitoring jsme meli cmdline skripty, GUI nikdy neresili, protoze nam to bezelo remote v serverovnach stejne.
    ADM
    ADM --- ---
    URPUTNIK: tak to je nejspis nejaky synchronizacni problem
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    NIXIMOR: pouzivam LXC hodne sporadicky a jako GUI k nemu virt-manager.
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Zkusim trochu odbocit od Dockeru... pouzivate nekdo LXC jako takove? Jakoze ve forme virtualniho stroje? Zajimalo by me, jestli je k tomu nejake rozumne GUI, kde by se dala naklikat nova VM, jeji konfigurace, limity, nejak to monitorovat co vsechno vlastne na zeleze bezi a tak... Nebo se to musi resit vsechno pres cmdline?
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: zakon schvalnosti, chtel jsem to nasimulovat kvuli logum pro naseho teamleadera .. prvni 2 nastartovany spadly patrne z tehoz duvodu, ale ukoncoval jsem je ze startovaciho docker-compose, kde nejsou videt ty logy z vypinani s deadlocky z dtb .. a dalsich 13 uz nastartovalo dobre .. asi zalezi na poloze slunce :)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: teda moje googlefu ma dneska slabsi chvilku, az ted jsem mimochodem nasel ofiko dokumentaci k tematu .. tak treba to nekomu zacinajicimu pomuze :) pro nas to minimalne znamena upgradovat docker-compose, ten nas neumi ver2 ..
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: kdo se moc pta, malo googli :) docker-compose to neumi, ale da se to doplnit rucne
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: ovsem po restartu uz vsechno beha jak ma, hezky se to vypina a zapina a ustoji to i zatezovy testy .. tak ja to nechapu :[ mam se na takovyhle chovani pripravit? je to s dockerem normalni?

    vlastne jediny pri cem to pada (mi ted doslo) je vzdycky prvni spusteni docker-compose, pac je tam nejakej skript, co jeste updatuje strukturu databaze, je dost mozny ze se to nejak protne se startem ty db .. co jsem googlil, tak lidi reportovali stejny problemy, podle vseho zpusobeny adaptive hash indexem v mariadb pokud nekdo meni strukturu databaze .. coz ten update skript urcite dela :)

    da se nejak urcit, v jakym poradi budou kontejnery startovat, umi na sebe navzajem cekat? pac ve vystupu z docker-compose jsou ty logy z jednotlivych kontejneru pomichany ..
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    DANIELSOFT: well, muzes mit jak systemd unit, tak init.d skript. vola se to, co mas, takze pokud to unitu nema, ale jen init.d skript, tak je to skoro jedno.
    ono vlastne service je taky jen backward compatibility, mel bys pouzivat systemctl :)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    URPUTNIK: na jessie uz je systemd, tak je s podivem, ze to pres /etc/init.d jde... mozna to udrzujou pro kompatibilitu... ja bych pouzival service
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: a poustite kdyz ovladate docker demona, delate to pres /etc/init.d nebo pres service? asi bych mel pouzivat service, se zda ..
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: a navic je od te doby celej system podivne nakopnutej, patrne operace se souborym systemem, pac napriklad zamrzava ten filewatcher pro ideu a blokuje jeji spusteni

    nakonec jsem to musel cely vypnout natrvdo a pritom jsem se jeste dostal k necemu, co jsem predtim v lozich nenasel, to je podle mne z toho padu toho mysql ..

    pritom je divny, ze na zacatku minuleho tydne mi ten docker normalne behal, vcetne databaze .. a samozrejme si nejsem vedom niceho, co by se od te doby zmenilo :( nejake obvykle issues na debianu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam