• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: môže byť zrkadlo miesto skla? a aké veľké má byť sklo, niečo máme v sklepe.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OVERDRIVE: sitotisk za me rozhodne jo, rad bych se zucastnil, sklo mam par kusu priblizne 50na50cm takze muzu donest. Kdybys to udelal pristi tyden, mohl bych vyrobit asi i nejake ramecky, staci rict rozmery.
    PETERBAY
    PETERBAY --- ---

    Který den v týdnu ti vyhovuje na schůzku v Labce?

    7 hlasy od 3 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      PETERBAY: petre, prosimte, jeste muzes zmenit anketu, at je tam povolenych vic hlasu [idealne at pokryji vsechny dny?] chtel jsem zatrhnout ze muzu ut/st
      vybere se pak den, kdy obecne muze nejvic lidi... ale pokud se nedohodnem, nechame ut.


      jinak kalendar v praci mi rika, ze ty cally jsou prave ve ctvrtek, takze ok
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      jinak vcelku bych chtel udelat ten sitotiskovej workshop... znamena to pro me koupit barvicku, co jsem zapomel, a ktera je zrovna hodne potreba...
      udelat ramecky jako na obrazek [coz je asi na navstevu u petra na baraku, pripadne by stacilo, kdyz by dovezl jednu z lati, co jsou z nich spevneni noh od stolu]...

      pokud by nekdo mel sklenenou tabuli, pripadne rozeberu to okno, co jsem si tam uloupil prave kvuliva sklu...


      kdyztak dejte vedet, kdo by se pridal na sitotiskani...
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      DAVE_PAGE: kde? ja jinak kdyz bych na neco takoveho sel, tak bych asi chtel vzit ssebou Julii, takze stejne nevim... ake kdyztak posta... Budes vecer, i kdyz nemas cas na nic? Docela bych s tebou chtel uz konecne doresit toho sefa.


      ZELENY_CAJ: tak to je pak ok, ze jsem knizku zapomel doma. posledni 2 dny fakt dost extrem nestiham, dnes jsemn byl vzhuru celou noc, ze jako dobastlim to RaspBY, ale ani BYCU, tak jsem zatim rezignovl... kazodpadne nejak chci zase zacit chodit do labky i jindy nez v UT.

      Dalsi bastelnei, co bych tenhle mesic chtel poresit, tak je ten navyjak pro chrta, aby mel za cim behat.
      Zapomel jsem dat vedet PeterBay, aby zkusil vzit stare vrtacky, ktere chci pouzivat jako motor.
      DAVE_PAGE
      DAVE_PAGE --- ---
      Ve stredu poradam mensi degustaci Veltlinskych zelenych (sekty a i starsi rocniky), tak jedno misto by se asi naslo... cena cca 200kc...
      DAVE_PAGE
      DAVE_PAGE --- ---
      PETERBAY: me to je uplne jedno, ale ted tak jako tak nemam cas a jeste to cca mesic az dva potrva :/
      ZELENY_CAJ
      ZELENY_CAJ --- ---
      OVERDRIVE: cau, s autoskolou bohuzel nemam tip. Ohledne pythonu-diky, uz sem si ji pujcil od Petra takze zatim asi dobre. Skoda ze uz ji tam nemeli.. a dnesek taky nevim, jak sem psal jdu na to promitani.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      ZELENY_CAJ: jinak pokud dorazis, beru ssebou knizku Python 3, kdyztak ji tam necham lezet, muzes si ji vyzvednout jind a sam... muze se taky stat, ze doraim pozde nebo vubec, mam dojem, ze mam dneska svuj prvni call v roli "architect" coz znamena, ze bych tam mel asi byt, vehledem k tomu, ze mam obhajovat vlastni navrh. dam vedet z prace.

      jinak kdyz by to tak bylo, asi to tak budu mit pravidelne bez moznosti zmeny... porad je tu navrh, posunem uterek na juny den?

      nemam premiovku, nemuzu vyrobit anketu, ale asi by stalo za to, definovat tedy ten univerzalni den, kdy muzem vetsinou vsichni, pokud uz teda v Ut nebudu moct Ja, Ivan, nekolik kolegu odeme z prace resilo, ze ut je taky killing, kvuli vyuce cisca, kterou vedou...

      navrh je pak ST, CT... ale sam musim zkontrolovat kalendar, kdy budou ty architect cally, tusim jsou 2x tydne, ale kdy nevim, zjistim v praci

      jdu si jeste tak na 2-3h lehnout, GPIO jsem nerozchodil, a uz me to ani nesere ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      jinak soooorrry, nestihla jsem LAUTR nic, mam problem, potrebuju okamzite ridicak. cim driv tim lip. otec si zlomil nohu a mama neridi, takze kdyz bude problem, potrebuju je oba prepravovat.
      nejake doporuceni na autoskolu v Ove? Mam na to nekolik podminek/potreb
      - jezdit dopoledne [do 12]
      - teorie dopoledne
      - rychlost
      - cena - idealne na splatky, idealne do 7500,-, obe neni nutne, ale byl by to bonus

      [ridit jakestakes umim, jen to potrebuju znova zkusit asi po 2 letech, a udelat testy/jizdy]
      Dik za doporuceni, specha to hodne.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      04:33:04 <@Over23> tak uz jsem asi prisel na to proc nefunguji ty SPI konektory
      04:33:21 <@Over23> je to kvuli device-tree=on, ale kdyz dam off prestane to bootovat
      04:33:38 <@Over23> stahnu novy rasppi-config z gitu, treba uz tam tahle konfiguracni moznost bude
      04:33:48 <@Over23> v konfiguraku se mi to zatim nepovedlo
      04:33:55 <@Over23> je to vymrd novych kernelu
      04:34:06 <@Over23> mmchodem zalozil jsem dalsi podprojekt GPIO
      04:34:35 <@Over23> pac tam rozhodne je co resit a kupodivu na Pickach neni rozchozeni GPIO tak trivka jak jsem
      cekal, kdyz uz to podle me hodne lidi porizuje prave kvuli tomuhle
      04:35:20 <@Over23> genialni je tool gpio z balicku WiringPi... viz https://labka.cz/wiki/doku.php?id=projects:gpio
      04:35:20 <@Secretary> Over23: LINK TITLE: projects:gpio [Labka Hackerspace Ostrava]
      ZELENY_CAJ
      ZELENY_CAJ --- ---
      Čau borci, moje účast zítra ohrožena, protože moja pořádá v 7 na hlubine promítání

      https://m.facebook.com/profile.php?id=100733383682721

      filmu disobedience, který je k tomu docela dobrý, takže tam půjdu. Rád bych do labky dorazil potom, na chvíli, jestli to nebude moc vyhrocené..

      Zároveň nabízím teoretické svezení do labky lidem kteří by chtěli tak jako já stihnout oboje. konec hlaseni
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      prostudovat, s novim patchem Picek by mely prijit compatibility issues s nejakyma driverama, ma to byt popsane tady:

      Raspberry Pi • View topic - Linux kernel is now 4.4
      https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=29&t=144087

      odkladam
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      DAVE_PAGE: hele, muzes nenapadne sefovi zminit, ze jsem zaridil to UPC pro celej barak, odeme to nevi, ale kazdopadne uz neni asi potreba platit premrstene sumy za nefunkcni internet, budou tam 2 rozvody, jeden je pro cely barak, druhy je labk only. ten pro cely barak nemam nijak pod kontrolou, labka bude mit vlastni modem od UPC a to snad pod kontrolou mit budem i kdyz Unzeitik je sieny jak viktorka a tahat z neho, co vlastne dohodnul je tristni. kazdopadne co muzete udelat jako firma, je pouzit ten obecny nebo nas rozvod k tomu, aby si primo cela firma natahla vlastni vetev rozvodu, takze to nebudete muset sdilet s nikym.. ale ja nic nerekl jo. Jinak pokud by, ale to, ze jsem vasi firme domluvil konecne poradny internet mohlo nejak pomoct pri diskuzich na tema: support Labky, tak jsem nic nerekl, ale rad bych aby jmeno Petru nebo Labka v rozhovoru padlo ;]]]]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      kdyztak tady je link na spi-bcm2708, ktery by snad funhovat mel https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/spi/README.md
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE: related, ale jsete jsem nedocet, co jsem zkusil, nepomohlo: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=97314

      temer zacinam verit, ze mam blbe pinout, jenze ten blbe byt nemuze, pokud novy spi-bcm2835 neprepinoval vyvody.... otazka je, jestly ten bmc2835 je pro PI1b vubec relevantni, co jsem se zatim nikde nedozvedel
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Poznamka.... jsem nasranej, uz nevim v cem je chyba, zadny navod nerika, ze bych delal neco blbe, zkompiloval jsem si i posledni verzi spi-bmc2835 a proste NE, NE nE... tedy nechavam to tady lezet, uvidime v zitra, dnes uz na to nemam naladu

      [root@picka_malina ~]# lsmod | grep spi
      spi_bcm2835 8032 0
      [root@picka_malina ~]# dmesg | grep -i spi
      [root@picka_malina ~]# grep -v "#" /boot/config.txt
      dtparam=i2c_arm=on
      dtparam=i2s=on
      dtoverlay=lirc-rpi
      dtparam=audio=on
      device_tree_param=spi=on
      dtoverlay=spi-bcm2835

      [root@picka_malina ~]# ll /dev/spidev0.*
      crw-rw---- 1 root spi 153, 0 Jun 9 23:44 /dev/spidev0.0
      crw-rw---- 1 root spi 153, 1 Jun 9 23:44 /dev/spidev0.1
      [root@picka_malina MFRC522-python]# python ./Read.py
      Welcome to the MFRC522 data read example
      Press Ctrl-C to stop.
      ^CCtrl+C captured, ending read.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      v labce je internet, zatim docasne, musim jej jit zkonfigurovat... pristi tyden bude pak UPC, jeste doladuju detaily...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam