• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: domluva se mnou hrozne trva? Tak to teda pa.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasa knowledge management appel, tady je jedna cast, konkretne lession learned (public)...


    APPEL Knowledge Services
    https://appel.nasa.gov

    https://llis.nasa.gov
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: v patek v 17 jeste nevim, dnes jsem senzor obkreslil a zadal do prototypovani jednomu zakaznikovi, pac domluva s Tebou hrozne trva, za tu dobu uz he jich 12 venku na ulici, ale kazdopadne doraz, senzor si nakresli, muzes udelat nejaky navrh, vzhledem k tomu, ze nemame nic, uvidi se, kdo nakonec neco udela. zatim to slo v litem epoxidu sty improvizace, i kdyz funkcni, a v krabicich z gmka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tyvole: tahle firmicka postavila primo na jiznim polu vetrnou turbinu s vykonem 3KW, ktera ma byt ukazkou nasa technologie pro deplou na Marzu. vzhledem k tomu, ze bezne oceli jsou uz v -25*C krehke jak rampouch, a treni v loziskach bude v tech mrazech asi taky issue, tak jako jo, tuhle turbinu mi muzete dat k vanocum. funguje od 6majli/h

    Northern Power Systems - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Northern_Power_Systems

    pri zahrati jsem chtel dat slunecni pec, ktera pomoci fokusovanych zrcadelek dela teploty pres 3000*C a testuji se v ni materialy na extremni teploty, byl to moc hezkej domecek, ale zapomel jsem kde, tak to nemuzu najit, kazdopadne jsem nasel tohle

    :: OSEL.CZ :: - Němečtí vědci spustili xenonové umělé Slunce
    http://www.osel.cz/9322-nemecti-vedci-spustili-xenonove-umele-slunce.html

    v mythbusters (kery jsou mj ted j dostani na netflix) jednouz kouseli tusim aristotelivu slunecni obranu, udajne zapalil slunecnimi paprsjy snad Spartanske lodstvo... s lestenym plechem se jim to nepovedlo...

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: ok zkusim zitra 1700 na te adrese. Kdyz nebudu stihat, napisu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: ja muzu, kdyz reknes. zitra budu od 17 v labu a od 18 tam mame jednani... proste rekni a ja se podridim, kelal jsem na Tebe ;)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Tak jeste jednou...nejsem k dispozici 24/7 takze se potrebuju domluvit kdy a kde se potkame, abych si mohl udelat obrazek o designu, a pripadne pomoct s vyrobou pouzdra pro prototyp nebo co budete potrebovat.
    Micek je na tve strane hriste, navrhni cas a misto setkani ;)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Jak dneska, mas cas se potkat?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem v ostrave je jeste dobry to, ze makerspace vlastni a provozuje mesto (tedy on to provozuje nekdo jinej, ale plati to mestsky penize) a kdyz jsem jim psal o spolupraci, tak rekli, ze jako klidne, ale kdyz budou nasi clenove na jejich pude, nesmi tam mluvit o hackovani a crackivani, ze pokud bychom se chteli sloucit, nesmime si rikat hackerspace a na facebooku nesmime zverejnovat howto, ktere popisuji treba exploity nejakych chyb a podobne. to je dalsi organizacni pridana hodnota. nastesti jsem se dozvedel vcas, jake by byly podminky. obdobne to bylo s cinskym investorem, ktery zas za sve penize pozadoval to, ze bude mit neustale plny pristup k praci nasich lidi a veskerym serverum a datum na nich... takze mas nejen vnitrni problemy, ale taky musis vedet, jak si stojis vuci zbytku spolecnosti a obcas pak tve rozhodnuti “neptodat se pitomcum” nevyzniva dobre... hackerspace je sekundarne i politicky lakmusovy papirek, kteri treba technici nevnimaji, a je to dalsi zajimava zkusenost s kterou bojuju do ted
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: jj, slysel jsem, ze brmlab je ted v klesajici casti krivky... prej je problem, ze neni vule k vylucovani a trestani lidi, co nechavaj zhnit prasata kvuliva vlastni blbosti...

    me se to mmchodem stalo v Labce, a byl z toho socialni pruser, kdyz jeden clen dluzil za clenske, ale hlavne ruzne mimo Labky komunikoval jako idiot (domlouval napriklad, ze lidi nemaji chodit do Labky vyrabet neuralku, ze uz to dela on, a ze je tam tudiz nechcem, a tim jsemmel zmatene emaily od lidi, ktere ja k nam naopak lakal)... vyhodil jsem toho cloveka po dvou podminkach typu “nechej toho!” a i tak z toho byl mega shitstorm, pac jeho misskomunikace jsem nechtel zverejnovat, a byl jsem nakonec za kokota, ze vyhazuju bezduvodne cloveka... skoro se stalo to, ze jsem vyhodil bekoho, kdo mi behem mesice skoro rozbil 3 roky snazeni o funkcni hacerspace, a skoro jsem si tim rozbil hackerspace. nas je hrozne malo, navic SensoricNet je ted jedinej projekt, co se dela (ono je to roto, ze je to projekt, ktery ma spojit vsechny lidi z Labky + spojit nas s dalsimi hackerspacy, takze to bylo navrzeny pro vsechny cleny a vicemene to melo pokryt to, ze me uz nebaviovymyslettydne 3 projekty, na kterych nikdo stejne nic nedelal...ted neldo rika, ze to Labku zabiji, proste co clovek, to nazor)... kazdoadne ten pohled na hackerspace jako blesi cyrkus je mi blizky, a co tak vnimam, neni to nic nebezneho, nejen v brmlabu a labce. proste porid si skupinu ultra chytrych individualistu, pridej to, ze mas na vsechno 20 komunikacnich kanalu, nikdo se nechce starat ozbytecnosti typu ucetnictvi, vzdyckyse najde nekdo, komu bude vadit, ze se talky nahravaji na video, nekdo, kdo komunitu rozvrati tim, ze dela blbosti.... a pak mas hackerspace. dalsi bonus je pak to, ze ve meste jsou podobne instituce tri, a kazdy chce chodit do toho sveho a emaily o synchronizaci a sdileni lidi/prednasek a napadu zustavaji bez odpovedi.... vzdycky obdivuju Torvaldse, jak drzikernel svojim egem velikosti mensi planety, nebo nyxe, ktery drzi uz roky to, kam pisu (pamatujete si shitstorm, kdyz vyhodil technare, ktery backdoornuli nyx klienta, a krafli credentials? jak si pak zalozili cyberspace 2.0 a nadavali vsude, jak je nyx fasista, protoze mu vadi kreteni, kteri okradaji jine?)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE:
    to je kýč; nikdy by mne nenapadlo že k takový věci jdou použít drony :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    666 dronu vyrobilo valentinku, screenshot z Tydne, ktery jsem dostal k tabletu



    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: brmlab mailing temer umrel :D po par shitstormech.

    event:vpsf10yrs [brmlab]
    https://brmlab.cz/event/vpsf10yrs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: nevim o nil muzes dat vedet sem? jak jsem mel skoro rok sebevrazedneho utlumu, tak jsem smaznul vetsinu komunikacnich kanalu, tim padem brmlab mailinglist... jdu si jej znova zapsat
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: tomu rozumim, chapu a libi se, je to chytrej model. Prijdes na tu slavu co u nas bude mit vpsfree ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Jde o to, ze chcem jit ven s produktem, ktery chcem mit ready na out-of-the-box nasazeni, takze kdyz jich nejake mnoZstvi vyrobime a prodame, snad to zaplati to, co chceme udrzovat na zivu za svoje kacky... zaroven pujde ven gpl licencovana dokumentace, aby to moh vyrabet kazdej doma. Existuje firmicka, ktera by nam to moc rada slohla (coz uz i delaji) a pak by to zavrela pod closed source, coz by nam znemoznilo to vyblejt cely do komunity a znicilo by to cca 2 roky nasi prace... proto je zatim vyvojova dokumentace jen pro pratele. Takhle vicemene zni to NDA. Tedy principielne “dobry hospodar”, mluvit o tom muzes, spolupracovat muzes, ale nesmi se to dostat do stavu, kdy by to nekdo ukrad a celej vyvoj si prisvojil a uzavrel. Jakekoliv rady ohledne tehle casti vitany. Jakakoliv pomoc-vitana!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: Nojo, jsem kluk zvedavej :)
    cajovi jsem napsal, mel bys nekde to zneni NDA ? ja abych vedel jak mam ohledne projektu se svoji vyrecnosti nakladat. (to placeni nejak nechapu ale vohode)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Cajovi, dela hardware a s dronem ladi firmware... ja sem to jen vymyslel jako projekt, shanim na to lidi, prachy a delam tomu defku pro fsechno, ale neimplementuju to. Jinak hurra, konecne nejaky dalsi zajem z ostatnich hackerspacu!!! Ten projekt je pro tohle bastleni jak delanej (je pro nej delanej)! Budem radi, kdyz se v tom pohrabes. Jinak pamatuj, ze abychom to mohli platit v nasazeni, jeste rok je to pod gentleman agreement nda, a pak pod gpl, ok?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Layout by _zeleny caj, posta!
    Nevyvynulo se to z kanarku, vyvynulo se to z levnejsiho laboratorniho senzoru adaptovaneho pro pouziti v ulicich...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam