• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: V archivu labu pohledej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec: uz jste se nekdo zkouseli connectnout na Space Train? Melo by to uz poskytovat konektivitu. Ale v pravde vubec netusim za jakych podminek a jak. Nejake hints & tips? Googlil jsem to asi pred mesicem a zadny moc navody jsem nenasel, ale dik c19 jsem na to nemel cas. Chtel bych rx-tx natenhle set satelitu.
    Project?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, zaznamenali jste, ze Dish se soudi se Space Train (musk) o 12Ghz... trochu se modlim, aby to nedopadlo jako 800Mhz u Vodafonu, kterej v CZ normalne maka, a ano, fungovalo na nem nase NB-IoT, ale uz na hranicich s nemeckem je v pici. Konecne, tenhle spor uz 10 let vyuziva Chaos Computer Club, a proto n CCC-Conf muzes dostat 800Mhz simku, na ktere je gsm v Hamburku zdarma, zejo.

    Killnout takhleSoace Train by byl od sovetu a cinanu(bojicich se free netu) peknej DDoS. Pice.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A kdyz uz jsme u tematu: nejaky ready made fm scaner s odskoky bud konfigurovatelnymi, nepo po evropskem odskoku frekvenci, by jako doporuceni nebyl? Jako Baifengy dobry, ake ne dobry. To neni scaner.
    Mel jsem od Betika puceny US a furt to byla zabava, jen oni to maj posunuty o nejaky pi-pul vlny, coz je pruda, pac tim chytis jen ty, co serou na normu.
    Rozhodne to byla zabava na fabriky, sekuritaky v supermarketech a podobne, ale dobre nakonfigurovany analogy pro eu trh timnechytis, jen levnou cinu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: neni nekdejendova prednaska o GnuRadio? Ja jsem po asi 14 minutacgh workshopu/prednasky ztratil schopnost rozumet rovnicim, co pouzival ve scriptech jednotlivych “filtru” a tim je receno mnoho.

    Treba ja to mam tak, ze dokazu poslouchat, dokud to nekdo napsal, ale bezpar set stran teorie uz nedokazu ani smysluplne upravovat promenne ve zdrojaku. Ale ja jsem ECHT lama.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    JINX: Tak prijemnou zabavu, s antenama se da vyblbnout fakt fest -a obcas je desna pruda kdyz se s necim piplas, ono to nechce fungovat a nemas po ruce merak ktery by ti napovedel co je spatne, nebo sice cosi mas ale neznas teorii dost dobre na to aby ti vystup z meraku k necemu byl.
    Nevim jak moc dopodrobna se linkovana kniha antenam venuje, pokud bys to po nejake dobe shledal nedostacujici, muzu doporucit dvojici knih

    Antény - encyklopedická příručka
    http://shop.ben.cz/cz/121022-anteny-encyklopedicka-prirucka.aspx

    Antény prakticky
    http://shop.ben.cz/cz/121126-anteny-prakticky.aspx
    JINX
    JINX --- ---
    SPECZ: uz ho nemam, je to davno co jsem ho mel a protoze se nedarilo rozchodit tak jsem vydedukoval ze je to bud fake nebo vadny kus. Bylo to tusim neco s R820T ale po pripojeni k pc to vubec nefungovalo.

    Prave jsem objevil https://pragprog.com/titles/wdradio/explore-software-defined-radio/ asi prostuduju a budu mit na nejaky cas o zabavu postarano :-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    JINX: A co máš za to čínský zařízení ?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    JINX:
    Aha, takže jinak - co od toho čekáš (pokud už to víš) ?

    Jen poslech, nebo i vysílání ?

    Jaká pásma/typy služeb chceš poslouchat ?
    letadla na ADS-B, hlasový provoz letadel, zabezpečovačky/zvonky/meteostanice/dálkové ovladače aut, ostrahu obchoďáků, TETRA a DMR sítě, radioamatéry na VKV, nebo chceš spíš dálkovější poslech na krátých vlnách - tedy rádia z celého světa, meteofax, SSTV, letadla nad atlantikem, radioamatéry a CB, nebo zase z jiného soudku - hrátky se satelity, odposlech satelitního internetu, nebo máš nějakou extra specialitu na kterou se chceš zaměřit ?

    Pokud zatím sám nevíš co vlastně chceš s SDR dělat, je asi fajn začít s poslechem s něčím za pár korun. Příčetnej výchozí bod je RTL-SDR (na alze kolem 500,- z ali a podobných zdrojů méně). Je to původně DVB-T dongle, ale varianta s vhodným čipsetem nabízí docela dost legrace. Seznam obchodních názvů donglů s vhodným čipsetem najdeš mmj. tady:

    Rtl-sdr - rtl-sdr - Open Source Mobile Communications
    https://osmocom.org/projects/rtl-sdr/wiki/Rtl-sdr

    docela dost informací o různých sw i hw vychytávkách najdeš tady: https://www.rtl-sdr.com/

    Mají i vlastní variantu přijímače, který má odstraněný některý největší neduhy (ale osobně jsem ho zatím nezkoušel): https://www.rtl-sdr.com/buy-rtl-sdr-dvb-t-dongles/
    JINX
    JINX --- ---
    SPECZ: Chci cokoliv co bude fungovat, pokud možno něco univerzálního. Ideálně něco mimo aliexpres. Kdysi jsem si objednal jeden device z činy ale buď to byl fake nebo byl rozbity. S teď když je ten lockdown tak moc nemám do čeho píchnout :-(
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    JINX: Co konkrétně tě zajímá ?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Bonzáku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: Hack-rf, ale bacha na rx/tx potrebujes 2 kusy.
    Kdyztak id Secz je vysilackovej az tak, ze ho to i zivi.
    JINX
    JINX --- ---
    Zabyvate se nekdo RTL-SDR? Rad bych poridil nejaky device - idealne neco co funguje a neni z ciny :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pisu to sem, pac s lidma okolo psytrance sceny se neznam. Ale vim, ze nekdo tady jo. V Labce je dluh jen jeden, v cene kvalitniho notebooku + uroky a tam uz informace prosla, takze to je v klidu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, pokud vam neco dluzi Mimino, da se najit podle rejstriku zivnosti, jeho otec se jmenuje stejne jako syn a syn tam udajne i pobyva. Cimz nekolika veritelum mozna prave pomaham, pac Celostatni Patrani PCR uz probehlo a tohle je jeho vysledek.
    Ne, ze by clovek, co dluzi uhnem 8 mega na pravomocnych exekucich, nejak neco vratil, ale...

    Mmchodem az u vas nekdo bude bydlet, bacha na to, spoustu firem typu “rychly prachy” vubec nezajima trvale buydliste dluznika a se pak dozvite, ze dluznik vlastni vas dum, ma v nem atelier a podobne.

    Nastesti se vsemi jde komunikovat a vec jim vcas vysvetlit. V tomto pripade vcas je 128 tisic u 3 firem.

    Tzn. bacha i na podnajemniky.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    On Brave asi snad nikdo moc nepouziva, ale kdyz by nahodou

    Brave Leaked Users’ Dark Web Searches
    https://www.youtube.com/watch?v=OxNCoylnO-Q
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak tak uvazuju nad formami stavky, napad me jeden zajimavy protest, ktery by mozna sel i zorganizovat a hlavne medializovat.

    Na tiskovou konferenci vlady by proste neprisel zadny novinar.

    At poslou psany plan reseni pandemie, ze na vyhlasovani blbosti & kazdy tyden jinak, tak jim sere bilej tesak.

    Kdyz to mohl udelat Snih, proc by nemohla vlada? Driv treba existovaly i programy stran a tak, to si jeste pamatuju. Cet jsem to, podobne jako treba Warrant Agreement a EULA a License,...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak dejte si Hel-a, dnes jsem si s nim pul vecera psal. Naprosto uzasny pan. Uvazoval jsem, ze bych s nim taky podnikl stream, akorat chci kouknout, co vsechno s nim maj tihle dva, a co uz k tematu maji, at to neduplikuju. Psal jsem to jinam, ze uplne chapu, jak jsou uplne nadseni z toho, ze se nechal pozvat, a jak mu furt dekuji. Ja jako chapu, ze je to proste “jen normalni odbornik”, ale jak tam treba vysvetluje, ze jak dela na reseni AIDS, tak se musi bavit s diktatory, kteri strili lidi na ulici, a neznamena to, ze s nima musi souhlasit, a ze proti tomu nase vlada je zlata, ze je treba zachovavat objektivitu, a nezahazovat reseni jen proto, ze jej navrhuje clovek/skupina, kterou nemusim... to je proste tak inspirativni clovek!

    O koronaviru a opatřeních se Zdeňkem Helem - Zpátky mimo téma
    http://www.youtube.com/watch?v=UYjVqsKyagk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: toz jsem na signalu, cislo je verejne na mem labka profilu id overdrive.

    Mmchodem, mam tam stary gpg klic, novy... tady (a tam ho opravim)... chystam se zas na irc a neco delat, byl to divny rok, zatim jsem byl rad, ze jsem mel moznost delat si sve a krafat na webu.

    -----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----

    mQINBGAtEFcBEADnsAwUF5wuxtrn5um2sc6QVrvELZt8XNmGE5cIDa7aeVOjsruI
    J5/fjR1CFhcCaXy5Ti0lmNjWo1zLx1h6PHQzWZRXT/4N4lHTU9Yh5wTe42BhkvAJ
    fEBmFE2SV2J6DvBCSXYTtEX1qY0Tdub5VyNoe5xs4yn49CkseHN09kxxdvX44bqD
    xNIOrmQfGIstAd+KhMHqJnHMHFzl7JZMAt1EJhIa3iy03PFYwTJl3CeYG+wXzy78
    AjyfmJXsuIa/q4iXKy6X4UGj+Em5FKeUva/boOryvJ3IAleolWAb4tbbd/dkSUcD
    uF3mfBSFeL74HCuAgKU0M3t0ckAP0qcwMwHpcFlJtnXU2+T3GmF304hJqKGDjTEc
    IRNkd9YcD9+2GSEyeQYBvrpb2gnHdCbeQndY6InvebPZ88ho4FhaCqV2mcvnIQdj
    vD4RW+flra9Z8JV+MTxVyjKepffNwikNONumK9oZKRV4eUiVzlqyr6wvST1RRVgF
    1C+4qFEIR8XXdQ675DUTDTFNTmMBEDyTqv1i3f+R6eg+48VgsNdSHREHfls43ILh
    TmF1pfT3UzSCsVCCTj1aoxswMtJTJ0FBLlHLO5NFnfcyti6JJl6jiVQtvzsIW6Jx
    g7dRQIf/3T7e1MH2/V3Zf5V2OdfoRnKobNl+awMU6AWEveuDaS1WadUNTwARAQAB
    tC9Ub21hcyAtT3ZlcmRyaXZlLSBQZXRydSA6IExhYmthIDxvdmVyQGxhYmthLmN6
    PokCVAQTAQgAPhYhBMsD3FshWiyfsgrBmaB+oX9Ar6iOBQJgLRCTAhsDBQkHhh9C
    BQsJCAcCBhUKCQgLAgQWAgMBAh4BAheAAAoJEKB+oX9Ar6iObaYP/j1Zp+0I4b0l
    x/BcQH2KsGOsjKEjscQ2N5DNEBcWHHuwGtCmrBU8xDmT+yxlgR9kzfF7eYd97WEa
    I4qnR9y2Yxh0SOFRosEW0hNZNitC66vc3FkvIzUR4kbAB+/Hw7qSTo+sFsawHXpC
    h9TvsIQwZQsWuul/yQv0EHgT3dOlkPu/QaZ68IZi2L11axvcFOqNLLzrUG6hrUuO
    KxaMUgQUmfNy4hVBY/5dxrmHgUxgfEkURN7wH+xhX8VZOol5pLOWOkVLw7v6CxmZ
    J3NuCTFIkMc+iexNkiBdmHv7XpHUXJdjunu8P5WwWyrTmr4U1LZ8kRtMI4f9gzxN
    p5MQ0gYdJOx+u1stu1vXYAWi152vOCrbNEzjVVnLCWBiaSY6618mwWC+hOhjmXCh
    KoHv4WNNfvVe6uCyJBONIeonZWJ6K81olOouhCN8PFF1GPqxciE+B/zNCHY58N+b
    eF/JxAYRT9QrKl/ccTkvfdfrRqhsSonQUiSmqAMkiqpEEzOIl2HKo5IFqp09DZ7R
    uvha7ufLSTHyTG1hggD9V1d14urG3RGzlfNk9YvDVoQs6tB5aL9Ue7R4O4bin74j
    ICUnWTtIOhCw3KrW+JfDn+49HVHQCM/OD4PjdtwqCq5ppr5Jy3z60oZkKAa8AQQ8
    ZBcVjl2wgi5Nliv7MXcT4M3Gm+Is3IJOtE5Ub21hcyAtT3ZlcmRyaXZlIFNwaWRl
    ci0gUGV0cnUgKExhYmthIDogSGFja2Vyc3BhY2UgT3N0cmF2YSkgPHRwZXRydUBs
    YWJrYS5jej6JAlcEEwEIAEECGwMFCQeGH0IFCwkIBwIGFQoJCAsCBBYCAwECHgEC
    F4AWIQTLA9xbIVosn7IKwZmgfqF/QK+ojgUCYC0QkwIZAQAKCRCgfqF/QK+ojuS2
    D/4n3P98LEJHBX7D1xYc6IN0vHsQKBoh3fe5yXY2eWC9Z7y89PeHpxf8j9lMvsMG
    jEWshz/p5MTR/yFy0Fnf113xt7DM1mtdaU0tWuEpPBtzvCbjNLdBBTUNEamR23n0
    P/zOwGvr5QQRj9uWOLzk3N4BRP3rEAyxnPeUPtQqkADJw8upgl5cgXm+Z6UU7kFF
    6Qrv0JfLqRCRMTzWD2YLiNw5ZBqYVMoNVCYtpUmLVUcZd0kVarQpa6r3Je9onEqS
    BqFZPfG1fAkrP+FGnvHUrVFCbxMhHL0pklf2u2Uaxsr236o4uJJkGsnHWb8Stojw
    Wz6iPZuKtjqPaE1sYtjURRGxsKTUHTOUg+FvqVHKAKXmxBTyCkvl4ucYQDtlHMTu
    LoMQXmlf38AZKasJHVo/zIBM4WPS3xf4OgJKraMPF+UhYh4+V559rhMejj9IyM2Y
    cH+eMlE5k0kYkXk8cuOtcoEPpOk34RmB+baRK2BTOIro+RdzCw+wKXbJSubIBfSu
    BHXSDN8e2ewRMXhbhNAQfo6gOmPG8WGIZcB9ZcDcnx/ztqY+CmMMeJLjN+4be0CO
    Jv+isUq4NqreFS8bu6zJYpvQ2KtwK0Y+OSrP+sFi3AT/k3I/bmVCGfoST02CRmga
    ShBLlF5SK5tfDd3nJVv6uAkpdRvOrQwh+ipIkqcyRghea7kCDQRgLRBXARAAwYCC
    XWG4/pLaTYhhUfHKEQkMbato9CryHPW78L/W10347ALjPDxkfckoRTRWwiN30pvM
    njL4v5NZ+KVSe3L3Nw2FA2Ktq/9WQav3eygWcH5mCo6yDntD4by6n3JAcCy95okO
    NlMi4KoHbXtfQQonp4vvIdcq++QgAS6UNdeJCOrvOn9xPe+bYMB/TVo7cZ9ZgYNw
    Z6Ud216P27KKa0KI82BTo+dW1twckybWDuB5gZrYXw5smkU29PecoTWwLH8Z7Mvb
    vYmrte1j2GERUM36GxUQHz4zlZZ74zrNUcP5xQmeDrQ5q0T9HxJW9/n+IHrMsBeH
    724Il71Qt+4irL0Xo8qFoATd9yQ3CHGPRyfll+YXJGWvlLjjdGe+GM5uwJ9tOxXV
    zLwj8rjq2b4L7dYRPYgMegeKAe/lpDOB6vrf1VHXKGKcLvHcS+cGubLr4TRSjMNT
    hJpWK1tsm/uYy1NIttafnsllG1qCHVLUKi5ZJTjWlS6+Iprdhh2/7WecnBtry1uE
    iRKmgct0XJgYaPxi6LSmH4B8z2jADmkZ5cxl5X1g05WXtH3Lw1gG7df+NB1N6Mpr
    9cvWxPxuOJEGhkgCOabQTaoIFQw96fLK81BMM4a+diBabG/k7tXqwaD3SyALUOHS
    VGtVxpA6CLb6dwI5uGgJLxPqfws3SqVlA6Lb5uMAEQEAAYkCPAQYAQgAJhYhBMsD
    3FshWiyfsgrBmaB+oX9Ar6iOBQJgLRBXAhsMBQkHhh9CAAoJEKB+oX9Ar6iOm4gP
    /ibjEORe2fpjPXUAyrHVisoU1d2TD1ij2TY+QQNm1UxziKtO2HPKQxeod9gFHTpA
    o/iNRUmr9HeklpXZHdoIcWT+yO7jQNv1TakJmH2ngKNq383/vkpk4gMu7ACCN2h9
    ZgwtxLc0Kj4RdKhpUa5RlpM5xDeBpY3VW41E37bbowjkm6RPot+4v85BOzoV7bml
    HjMM4kyxiVR9GlaFNDg9zgeY3wTr0PQc+nelNuhLta0q1iMnw4aPBDaacQILnlVm
    BW6Vc/ZePp7tOV6mG3kFJx3eh36NupqcOUefxkfqUOsmbUPQHB1xLWldbo/LBVlk
    CEDYQeieUf7lZi85mNc80j7wkkoA0LFXj8/63d9qgPVwIIRIsPiXLi6p8dsAPAKk
    Bb6vfW/6W1dsk/yojZrt7DuuS746B88CZlCDlov60VvzWVvzk+VKxdem7h1T6eUj
    hV6mi+xy07Gjsdn7hsK7heX/vpCuDUhQVaJe3GtlstGo7ORdl5nF0U90LSJ6L1+4
    7XFM97k9zHH2PtfUIUm0RgGhlkqBt2311sydRjeyML0lqfi04EPy5qfuleluADin
    buXGE23Rbf0X5uzhryEDDaQeH/qlAP6EfHF8qYg3N8D/2rI1YfAp05KtRgo/Aaqm
    G7gkzeqW6V0wqtcXqp7Z5tzPGrUwyy5Y7WLM1bHqrx8g
    =rbBo
    -----END PGP PUBLIC KEY BLOCK-----


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam