• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOTRYTISTurris Omnia
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SLIWOWITZ: Super, díky.
    SLIWOWITZ
    SLIWOWITZ --- ---
    SPIKE411: ja tam mam 6,192.168.1.1, coz je primo adresa turrisu. sam jsem to tam v luci urcite nezadaval, ale neni vylouceny, ze to tam skrzeva nejakej checkbox pridal foris
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jako jo, ale trochu mě tlačil/tlačí čas, teď to nemůžu rozvrtávat, protože potřebuju fungovat. Tak až se někdy o víkendu budu nudit a budu sám no. :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ono to loadovani nahrane konfigurace z usb sticku je very very easy. trva to par sekund. tak si to klidne zalohuj, resetuj a pak natahni zpet.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Je ve výchozí konfiguraci v Turris OS potažmo OpenWrt v nastavení rozhraní LAN přidaná DHCP Option 6 pro nastavení DNS serveru přidělovaného klientům, nebo je to políčko prázdné?
    (V LuCI je to Network - Interfaces - [LAN] - DHCP Server - Advanced Settings - DHCP-Options)

    Měl jsem za to, že ta volba je ve výchozí konfiguraci prázdná (ale možná jen u OpenWrt, kde používají dnsmasq i jako DNS resolver?) a standardně snad DHCP server přidělí buď LAN adresu routeru, nebo DNS servery ISP.

    Nechce se mi kvůli tomu teď router resetovat do továrního nastavení, ale přijde mi, že mám to nastavení DNS nějak rozhašené.
    ADAM
    ADAM --- ---
    SPIKE411: Ta sg1 vypadá dobře. Kupoval jsem teď lte portable router a není to o moc levnější.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Přišly mi mailem novinky, na webu zatím nic nevidím.

    CZ.NIC very soon presents new products and features at IT Partners in Paris on the 15th and 16th of March.

    Turris Omnia Enterprise
    Open-source enterprise-grade CPE router.
    Powerful NXP LS2080 octa-core ARMv8 CPU
    Manufactured with built-in 4G and 5G options
    3x m.2 slots including NVME, Wi-Fi, and modem
    Passive cooled with rack-mounting option
    Built to serve as a CPE on multigigabit deployments

    Turris SG1
    Always updated European-made secure gateway.
    2x 1Gbps ethernet ports
    2x USB
    Two-layer firewall protection & automatic updates
    Wi-Fi 6
    4G compatibility
    USB-C power supply allowing easy portability
    Retail price starting at 130 USD

    HANZO
    HANZO --- ---
    DANYSEK: jsem primárně v dosahu na Žižkově, klidně dneska
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HANZO: klidne, Debian na tom bezi slusne :)
    HANZO
    HANZO --- ---
    Chcete někdo tu mrdku první generace, než to hodím do popelnice? Odnos Praha.
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak wireguard se mi podarilo rozchodit. je to vcelkujednoduchy a funguje to dobre.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    ADAM: ne a uz na to nemam vitaminy:D
    ADAM
    ADAM --- ---
    rozbehal jste nekdo na omnii wireguard?



    NOIZER: bitcoin node ti tam nebezi?
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    FROGY: hele s "bilou" (od hujwej) krabickou to lze, s tou novou "cernou" to do bridge proste nedas, to jsem u nich uz zjistoval, kdyz se mi snazili vnutit ten jejich novej modem.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    sorry za inzerat, ale nechcete nekdo Turris Omnia 2019 + NAS case? mel jsem to rozjety asi pul roku, ale nejsem schopnej naplno vyuzit vsechny vymozenosti a administrace je spis narocna pro me, tak to radsi poslu dal... cenu kdyztak nabidnete do PM:)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FROGY: a WAN port mas v PPPoE rezimu? Jen klasicky DHCP klient na WAN portu ti stacit nebude...
    GEBY
    GEBY --- ---
    FROGY: co mas za modem? Já s tím nemám problém, ale u O2. Nicméně oboje by měl být Cetin, takže ty parametry jsou stejné. Záludné je snad jen to, ze to leze ve VLAN 848, ale u dnešních Turrisů se to dá už nastavit přímo v Reforis.
    FROGY
    FROGY --- ---
    Ahoj, nema pls nekdo zkusenost s vdsl modemem v bridge modu a nastavenim turrisu za nim? Isp vodafone
    Nejak se mi nedari to prokopnout, takze mam vdsl modem v rezimu router, coz nechci
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    VEEHELL: tak prisel balik , cekal jsem jedno tricko ... , ale prislo toho vic : dve tricka (modre a cerne, kazde s jinym dizajnem), arsik s nalepkama, placky (3 velke a 3 male), propiska, zaslepka na notas(na kameru), snurka/klicenka ... :D
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    Tak mi prisla zprava, ze mi Turris team chce poslat nejakej merch, jakoze asi tricko, za ty moje zvasty a blaboly co produkuju na tom jejich foru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam