• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORPolskie humory - Mamy Jajkonia i Jebomila!
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Vodka i pierogi!

    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Via FB - Kabinet kuriozit

    Opilý jezevec vypil devět piv a usnul na pláži.
    V roce 2015 našli na pláži v polském přímořském letovisku Rewal, samici jezevce po těžkém flámu. Silně páchla alkoholem a kolem ní leželo sedm prázdných lahví od piva. Další dvě byly opodál v křoví, takže je možné, že začala svou party právě tam. O nebohé zvířátko, s pořádnou kocovinou, se postarali v útulku a pojmenovali ji Wandzia. Je docela možné, že v minulosti ochutnala zbytky piva po turistech a zachutnalo jí. Následně někomu ukradla lahve a zuby strhla víčka. Nejprve panovaly obavy, že Wandzia akci nepřežije, nicméně po dvou dnech spánku se probrala a začala pít vodu a jíst kuřecí maso. Několik dní pak trvalo, než se dokázala postavit a mohla být vypuštěna do volné přírody.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ETERNITY: No jen aby.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SALVATOR: trochu vytrzene z kontextu, proti citacim nic nemam, pro me za me muzou ucit citovat Sapkowskeho po peti pivech, kdyz tu citaci nebudou uvadet jako jedinou pravdu, coz - pokud vim - nechteji. Je to jen soucast jejich kultury, v druhe pulce hodiny pridaji Zapolskou a bude.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    LONESTAR: kdyby ses podival vedle do Polonistiky, tak uz jsem ti odpovidala, vcera jsem jela dvakrat;)
    BUSH13
    BUSH13 --- ---
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Bodla by reálná zkušenost někoho, kdo byl tento týden v Polsku... (ideálně autem po dálnici z Ostravy :))
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    SALVATOR: no AFAIK omezení z polské strany není, jde spíše o naše omezení
    - prý se to týká jen pobytu nad 12 hodin ("Výjimky z povinnosti vyplnit příjezdový formulář a předložení výsledku PCR testu: • pobyt v červené zemi kratší než 12 hodin v posledních 14 dnech") - já chci jet na méně
    - kdo kontroluje (komu a jak musím prokázat), že jsem tam byl méně než 12 hodin? Stačí mi např. paragon z české benzinky, že jsem tam 8:00 ráno tankoval, když se budu 17:59 vracet?)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    LONESTAR: Tady je to případně anglicky:

    Travel - Coronavirus: information and recommendations - Gov.pl website
    https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    BUSH13: Jo, na to je lepší Malbork

    LONESTAR: Našel sem tohle, je to seznam ze včerejška, kdo může do Polska:

    Koronawirus – wjazd do Polski - Aktualności - Komenda Główna Straży Granicznej
    https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8557,Koronawirus-wjazd-do-Polski.html

    Takže zřejmě do Polska můžeš, protože je tam bod 11., kterej podle mě povoluje vjezd do Polska libovolnýmu obyvateli státu, kterej je členem EU nebo EFTA: "obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci"

    Zároveň jestli sem to dobře pochopil, tak když chceš z Polska zpátky, tak musíš mít nějakej příjezdovej formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu:

    https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/
    BUSH13
    BUSH13 --- ---
    SALVATOR: Toruń je krásný město, hrad už je ale trochu popadanej:)
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Pzreprazszam za offtopik, ale nevíte, jak je to od pondělka 9.11. s cestováním do Polska, pokud se tam budu nacházet méně než 12 hodin?

    Konkrétně - potřebuju zajet v sobotu do Zabrze (po dálnici z Ostravy) - hodina cesta tam, 2-3 hoďky na místě, hodina cesta zpátky.
    Jsou v Bohumíně na dálnici nějaké kontroly, které zaznamenají, kdy vyjíždím (a kdy se vracím)? Nebo jak (a komu) budu prokazovat, že jsem byl v Polsku méně než 15 hodin?
    Poláci AFAIK k dnešnímu dni žádná omezená na vjezd/výjezd Čechů nemají...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    No v tom Sosnowcu je aspoň jedna dobrý věc - autobus do Katowic. Tady neni ani to :D
    Ale pravda, kousek odtud je aspoň Toruń, člověk se může jít podívat na trosky křižáckýho hradu.
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    RSZ: Tam taky. Dokonce je to blíž... :)
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    SALVATOR: To ti nestačí?!
    RSZ
    RSZ --- ---
    PRAASHEK: hele ale popravdě cajk, když jedu nakoupit zakwas na žurek do biedronky v Bogatyni, vídám onačejší scenérie.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PRAASHEK: No, kurwa...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    RSZ: tos vybral blbou fotku, podívej, jak je tam krásně

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam