• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ORISKOVANUTELADopisy:-) aneb poznávání nových lidí přes papír a bombičkový pero :D
    Zdravím všechny příchozí:-) Mám ráda psaní dopisů, ale nemám komu. Kamarádi, se kterými jsme si dřív psali, nemají čas, mají rodiny, děti... Já sice taky občas s časem válčím, ale psaní dopisů mě neopustilo, Není nad ten pocit těšení se, jestli už bude dopis po příchodu z práce vše schránce nebo nebude... Pokud by měl někdo zájem, můžeme zkusit psaní povídek nebo příběhu přes dopisy Jinak se snažím psát i básničky... Ale o nich třeba v dopise:-)
    rozbalit záhlaví
    M4RC
    M4RC --- ---
    ORISKOVANUTELA: Dík, také jsem jim nakonec psala.
    HOUBOVAPASTIKA
    HOUBOVAPASTIKA --- ---
    ORISKOVANUTELA: asi jsem to spatne napsala... Mysleno jestli ma zavreny kamarad kolem sebe "normalni" lidi se kterymi se da dopisovat a kteri o to stoji... Abysme nepsaly dopis nejakym ultra silencum to bych asi nestala o to, aby meli mou adresu :) :D
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    HOUBOVAPASTIKA: Pošli adresu, jen nevím jestli jsem ta pravá "slušná" osoba, barevný vlasy, kérky, piercy a pod v dost lidech vzbuzuje opak...:D


    M4RC: Psala jsem jim, a nešla jsem do toho, projít školením, psát min. 1x měsíčně v jejich prostorech/klubovně a myslím si nechat archivovat dopisy...ne, díky. Můžu zkusit někde dohledat ten email...
    HOUBOVAPASTIKA
    HOUBOVAPASTIKA --- ---
    ORISKOVANUTELA: sice az ted, ale preci... Odeslan jeden dopis, jeden navratilec uz prisel, a dopis o tom, zda muj kamarad nema kolem sebe nejake slusne lidi, co by si chteli dopisovat odeslan. Prvni odpoved prisla do 3 dnu zpet tak ocekavam do patka odpoved. :)

    M4RC: na web jsem se divala. Ale zkusenosti nemam, prolezla jsem to a nezbyva nez napsat autorum webu jak to probiha...
    M4RC
    M4RC --- ---
    HOUBOVAPASTIKA: Pokud je tvůj dotaz stále aktuální, našla jsem i toto: https://www.diakonie.cz/sluzby/vsechny-sluzby/dopisovani-s-vezni/
    Možná by mě to také zajímalo. Máš s tím už nějaké zkušenosti?
    S0DA
    S0DA --- ---
    a nezapomente na krasny obalky;)

    How two sisters uncovered heartbreak in their grandfather’s envelope designs | Life and style | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...g/05/sisters-heartbreak-grandfather-envelope-frederick-edith-tolhurst

    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    HOUBOVAPASTIKA: měla bych zájem, půjdu teď nejspíš do špitálu tak budu mít na psaní víc času
    HOUBOVAPASTIKA
    HOUBOVAPASTIKA --- ---
    HOUBOVAPASTIKA:
    Neni to uplne to co me zajimalo, ale mozna nekoho zaujme.
    DOPISOVÁNÍ S VĚZNI | ANTIFÉNIX
    https://antifenix.noblogs.org/post/2015/06/23/dopisovani-s-vezni/

    Na fcb nejsem :/ Kazdopadne zkusim poguglit. Budu ted posilat dopis kamaradovi do vezeni, vubec me nenapadlo poprosit ho o adresy na lidi, co by si radi dopisovali. No jeste mu to tam pripisu :)
    Timto se ptam, pokud by poslal nejake adresy mel by nekdo zajem o dopisovani? Adresy bych poslala pripadne postou.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    HOUBOVAPASTIKA: to by me taky zajimalo.... zkus na fb diskusi cz postcrossing nebo tak nejak
    HOUBOVAPASTIKA
    HOUBOVAPASTIKA --- ---
    Mate nekdo zkusenost s psanim dopisu do vezeni? Existuje u nas nejaky web, projekt kde se daji sehnat adresy na lidi, co by si radi psali? Dekuji za info.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PONCIK: byl to postcrossing to a byl preklep. neni to pyramida ale retez.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Za mně by byl první dopis neznámý osobě samej ? :). Takže na pyramidu postcroasing mně neužije ).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PONCIK: jenze kdyz nenapises nedostanes dalsi.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    RAINBOF: A ty adresy na losování jsou shromážděný jak ?

    Takže dostaneš jméno, příjmení a adresu kohosi a správnej FBookář si danýho jedince proklepne online .).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    postcroasing funguje tak ze si vylosujes adresu na tu napises. pokud prijemce prijeti potvrdi pribude ti v systemu rekneme bod. a za ten bod dostanes novou adresu takze ty nikdy nedostanes vzkaz pd toho komu posilas a nevis (pokud nenapise zpatecni) kdo ti pise.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    PONCIK: Ne, je to normálně česká stránka o Postrcossingu, s českýma lidma :o)


    DA_NIELA: To mi přijde přehnaně paranoidní. Adresa není žádný extra privátní údaj - stačí se projít kolem schránek...
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    TALANKA: Takže předpokládám vylosovaná je odněkud z ciziny ?.).

    DA_NIELA: Ber to jako formu seznamky, můžeš dát adresu do práce nebo k někomu kdo Ti psaní předá pro začátek a pak bohužel může přijít i stalking, riziko podnikání.

    Jinak Franta Bůček se svým Messíkem celý ruční psaní dodělal, načli to mobily s MSMSkama a E-maily ((.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Položím takový začátečnický dotaz .... když sdílíš své údaje do systému, jak zajistíš, že se na tebe nenabalí nějaký náhodný úchylák, otrapa, obtížňák, cokoli?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    PONCIK: Skoro :oD
    Ne, na FB je stránka Postcrossing, a tam kdysi rozjížděli nějakou akci "Postcrossing diary", tak jsem se přihlásila, holčinu mi vylosovali a píšeme si už asi dva roky :oD
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    TALANKA: A adresu tý holky co jsi nikdy neviděla, jsi získala zabodnutím nože do Zlatých stránek ? :) ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam