• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • zobrazit sekci
    Od zrovnoprávnění Moraváků (a Slezanů) vůči Praze přes separatismus až znovudobytí území, které historicky Moravě patřilo. Moravská hymna, osídlení, Moravská osvobozenecká armáda, plány na bitevní šalinu included.
    Od prahistorie až po současné v(V)elké Moraváky.

    Kdysi když jsem byla ještě mladá a krásná, vlezla jsem se do Moravské národní strany, resp jejich mládežnické sekce, byl tam mladej překnej předseda, kterýho jsem okukovala a tak. No a mimo jiný jsem absolvovala výlet do Znojma, kde se objevil nějaký člověk, co vykládal, že ve znojemský rotundě vůbec teda nejsou vyobrazený Přemyslovci, a že teda Morava zase dostala nějak na zadek.

    A mě se nějak ta myšlenka Moravy větší, než by se mohlo zdát, zalíbíla. Sice jsem ji odložila jsem ji někam na hlubokou budoucnost, koneckonců jsem měla jiný starosti, jako se kamarádit s muzikantama a chodit na Brněnský Doors, kde byli lidi hezčí než předseda.

    Ale z akcí už mám sjetý kde co všechno, sama se muzice věnuju aktivně, a tuhle na mě vyskočila čepice "Make Moravia Great Again", a historie mě baví. Tak jsem zase Moravu vytáhla.

    Nebráním se jakýmkoliv seriozním i humorným příspěvkům na téma Velké Moravy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam