• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCIENFyx pro iOS a Android - neoficiální lehký mobilní NYX klient
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mate nejaky stav dokumentace toho api ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nejak se nam ty predstavy o trochu volneho casu v srpnu rozplynuly... :(

    Nejaky novy vyhled?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    v jakym je to frameworku?
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    BINARY_PARANOIC: No pozitiv to ma vice :)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Ja se toho taky ujmu, pres prazdniny je to ale takove prazdninove :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Každopádně pokud se nenajde někdo jiný schopný a především ochotný, asi teď nezbude, než počkat na Ondru_99 — avizoval [ ONDRA_99 @ Nyx pro iOS ] , že by snad mohl mít cca za měsíc pár hodin času na nahození základní kostry (za což mu patří dík!) ;)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    KOC256:
    – ácha, v tom případě viz BINARY_PARANOIC, zmiňuji to tam.
    – STJZ (safra to jsou zkratky!)
    – těžký život :) Ale tak můžeš pak do kódu přispět možností volby vlastní barvy ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BINARY_PARANOIC: +-poznamky - slide na prispevcich palecky atd
    NFI - nyx for iOS
    Tyrkysova se mi vylozene nelibi - moje antipreference
    ...
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    KOC256:
    – co myslíš tím „+ - poznámky“? :)
    – tyrkysová je průnikem stávající modré barevnosti a zelené barvy Nyxu; s ohledem na převládající modrou barevnost většiny messengerů mi naopak přijde účelné barvu odrazit; mimochodem proč by měla být tyrkysová „kýč“ nebo „retro“?
    – naprogramovat myslím napsat appku, že v prioritách nebude dark mode na prvním místě je asi jasné :) iOS 11 noční režim nemá, pouze „smart invert“;
    – kulaté avatary pomáhají vizuální přehlednosti a navíc se z nich poslední dobou stává na sociálních sítích standard (však i iOS Twitter už na ně přešel);
    – co je NFI netuším, každopádně ve stávající Nyx aplikaci je písmo opravdu dost malé, vhodné jen pro čtení v klidu domova a s mladým neunaveným zrakem ;) Pokud lze řešit velikost písma systémovým nastavením, tím lépe.

    MATESISKO: jo, také jsem původně preferoval Tab Bar — jenže po zvážení charakteru menu a množství položek v něm je side menu prostě mnohem funkčnější.

    Obecně — fakt nemám nejmenší touhu být „posunovačem“ pixelů ;) Pokud máte alternativní řešení, nahoďte a můžeme jej porovnávat a podrobit veřejné diskuzi. Jen bych tedy poprosil diskuzi odbornou, oproštěnou od subjektivních preferencí (akademické móresy, no :D).

    Btw, kdo tedy bude tu appku psát?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Co se velikosti pisma tyce, muzeme pouzit systemove nastaveni, uzivatel si pak muze pismo zmenit v Settings telefonu.
    Osobne bych radsi tabbar misto bocniho menu a celkove se co nejvic drzel design guidelines, abychom appku vydali co nejdrive, a hlavne bez chyb
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BINARY_PARANOIC: Koncept +- ok. Vsak tech funkcionalit je omezene mnozstvi...
    - jak se bude resit + - poznamky?
    - ta tyrkysova je za me zlo. Trochu se mi dere na jazyk slovo "kyc" nebo "retro". Drzel bych se neutralnich systemovych barev.
    - nevim co znamena to naprogramovat, ale nocni rezim vidim az jako nice to have. Bud existuje inverze nebo iOS 11 ma snad sam resit nocni rezim ne?
    - ikony bych nechal hranate, predce jen je uzivatel hranate nahrava a tak bych v "readeru" nebyl moc kreativni...
    - Velikostne mi vyhovuje aktualni nastaveno NFI jak na tabletu tak na iP7. Ale kdyby si to umelo brat info ze systemu, tak bonus.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Nu, ale kruciální otázka: kdo se pustí do programování? :D Jak jsem psal, jsem ochoten do začátku vývoje přispět alespoň 5000 Kč (samozřejmě kromě své práce v rámci možností).

    E2E4: poděkování patří Zděňku Homolovi — http://zhola.com/zaslo/lic.php :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Nastavení aplikace



    Zobrazení diskuze: denní vs. noční režim
    Písmo o fous zmenšeno

    E2E4
    E2E4 --- ---
    BINARY_PARANOIC: mas super texty :)

    BINARY_PARANOIC: pro mne jako majitele 5S je pismo velkym problem u nyxovo aplikace, pouzivam kvuli tomu dokonce tu starou kaplikovu.

    Velmi bych ocenil nastaveni velikosti pisma i za cenu ze to trochu rozhodi design, nebudou videt cele nazvy auditek apod.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    CLOJSTER: s velikostí písma je to složité. V první řadě — je to nyní ve velikosti iPhone 5, takže pokud se na to díváš fullscreen na iP 6+, pak to velké bude :)) Bude ale třeba najít rozumný kompromis mezi množstvím textu a jeho dobrou čitelností i v horších podmínkách (předpokládám, že mnoho uživatelů Nyx na iOS stejně jako já čte i v MHD apod.), tedy tohle ještě bude chtít testovat. Ale jak na to koukám, možná by to fakt o fous menší písmo sneslo.
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    BINARY_PARANOIC: Supr, jen mi to prijde velkym pismem. Ale to bude nejak podle systemoveho nastaveni predpokladam? :)
    Plus bych hlasoval pro nejaky landscape superdesign pro iP Plus ;) diky
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    IRUX25: také na to myslím, byť tedy spíše kvůli očím :) Mohlo by být v Nastavení aplikace > Noční režim.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    ahoj, slo by udelat ake cernou variantu? zere to mene baterie :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Tak nahazuji první pracovní screeny návrhu designu :) Velikostně zatím pro iPhone 5/5s/5c/SE. Víceméně se snažím o evoluci stávající appky, zásadní změnou je především přesun menu.

    Sledované diskuze
    Zde asi vše jasné, oproti stávající appce možnost zavinutí kategorie.




    Menu
    Side menu, zobrazí se buď gestem (z kraje obrazovky) či tapnutím na logo Nyxu.




    Zobrazení diskuze
    Po kliknutí na název by se mělo zobrazit menu (systémové UI) s dalšími položkami, jako Zobrazit záhlaví, Zobrazit nástěnku, Sledovat atp. Po tapnutí na příspěvek odpověď, palečky a upomínky pomocí slide (tedy jako nyní). Nepřečtené příspěvky označeny pruhem po straně (tuším, že to tak měl i iNyx?) — u stávajícího pouze lehce modrého podbarvení je občas problém poznat, zda jsou příspěvky vlastně podbarveny či nikoliv. Po tapnutí na hodnocení by se měl zobrazit podrobný výpis hodnocení. Negativně hodnocené příspěvky mají sníženou průhlednost.
    Bylo by fajn mít v nastavení appky možnost nezobrazovat ikony :)




    Nový příspěvek / odpověď
    Styl à la Mail.app, tedy s možností „minimalizace“ okna rozepsaného příspěvku a nahlédnutí do původní diskuze.




    Náhled reálné diskuze

    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    JINX: Idea je takova, ze vse bude public a formou pull requestu bude moct prispet kazdy: https://github.com/NyxCZ/nyx-ios
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam