• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCIENFyx pro iOS a Android - neoficiální lehký mobilní NYX klient
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Omlouvám se za možná trochu triviální dotaz - když nejsem patron tak mám možnost buď počkat na FYX, nebo si nainstalovat NYXDROID (na google play? nebo kde to stáhnu?).
    Jak se tyto dvě aplikace liší, pro obyčejného uživatele bez velkých požadavků?
    Díky!
    PES
    PES --- ---
    Také jsem podpořil...

    K dalším dodám
    - kromě Dark Mode
    - neposune pozici na rozhraní prvního přečteného v Klubu
    ALEA
    ALEA --- ---
    PES: :-D jo no.
    To asi nejvíc.
    Všechno v telefonu mám tmavé včetně klavesnice a do toho svítí tohle :-)

    Ale třeba rozložení tlačítek na hlavní obrazovce mě překvapilo ale vlastně potěšilo :-)

    Každopádně to funguje, hodilo mi to upozornění na tuhle odpověď i do oznámení telefonu, což je věc, která mě nejvíc štve na nyxu přes prohlížeč :-) a je to hlavní důvod, proč chci podporovat tuhle aplikaci jak mi jen můj rozpočet dovolí :-D
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    PES: jj dark mode mi schazi, ale jinak prekvapive dobry :)
    PES
    PES --- ---
    ALEA: Děsný nezvyk bez Dark Mode :-(
    ALEA
    ALEA --- ---
    Ta grafická stránka je nezvyk ale mám z toho dobrý pocit :-)
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    SITH: Musíš mít na GitHubu účet. Pokud nechceš, pak použij formulář (https://forms.gle/V8Nn2WWVVotHe6DS7), který za tebe na GitHub issue zapíše - jen přes to nelze nahrávat obrázky. Ty se musí ideálně vložit jako odkaz přes nějakou img službu alá imgur.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    LUCIEN: Jo dobrý :) na druhý pokus v pohodě (psáno z Fyxu!)
    SITH
    SITH --- ---
    když si otevřu git a chci psát issue, tak nemám právo zápisu tam cokoliv psát. Je chyba ve mě?
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    XLACHTAN: Pár lidí s tím už bojovalo. Tohle je asi spíš UX fail než cokoli jiného. 🤦‍♂️

    Jakmile autorizuješ ten klíč a vrátíš se do Fyxu, tak se na posledním kroku změní to tlačítko z "Otevřít nyx" na "Přihlásit" a tím se dostaneš do Fyxu. Pokud zmáčknete nebo swajpnete zpět, tak se dostanete na login screen, kterým se ten token vyresetuje a proto ta 403.

    Pokud to stále nejde, pak bych asi doporučil kompletní reinstal Fyxu. Může být někde nějaký šotek... ale zatím nemám hlášeno, že by se někdo vyloženě nedokázal přihlásit přes tu 403.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    LUCIEN: hodím pak i třeba do Gitu, nicméně jen rychle - nelze se přihlásit s kódem 403. Autentizace na straně Nyxu provedena. Android 11, OnePlus Nord.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    🤖 🚀 Vyšla Android verze v0.7-beta

    Pokud jste patronem a přispíváte mi měsíčně alespoň na jedno kafe (cca 70,-), měli byste právě ve svém mailboxu mít pozvánku do uzavřeného testování.

    Prosím, čtěte pozorně...



    Co dělat, pokud jste mail nedostali a myslíte, že měli?

    • Napište mi do pošty

    Proč jste mail nedostali?

    • nemám z nějakého důvodu váš mail
    • nepoznám, zda je platba na účet trvalá
    • udělal jsem chybu



    Pozor, jedná se o betu a tedy:

    Nefungují

    • notifikace (brzy)
    • ankety (brzy)
    • syntax highlight (brzy)
    • stahování obrázků (snad také brzy)

    Chyby


    Feature requesty v plánu (nemusíte si o ně psát, vím o nich :))

    • odskok na nejstarší nepřečtený příspěvek
    • dark mode
    • batch delete



    Co dělat, pokud najdete chybu nebo chcete požádat o nějakou funkci?

    Je velká šance, že o chybě již vím a funkci plánuji. Projděte si GitHub Issues a Roadmap pokud to zvládnete.

    Pro hlášení chyb / nových funkcí prosím používejte formulář v aplikaci nebo zde https://forms.gle/V8Nn2WWVVotHe6DS7. Kdo zvládne, pak je preferované hlášení chyb / nových funkcí přímo GitHub. Než nahlásíte nějakou chybu, pročtěte si prosím nejdřív https://github.com/lucien144/fyx/issues zda už jí někdo nenahlásil. To samé platí o nových funkcích. Hlášení bugu ve Fyx klubu je povolené, ale je potřeba ke každé chybě nahlásit i nějaké údaje - jak se to chová, jak se to (ne)má chovat, jaký máte telefon a os. Chyby bez podobných detailů budu mazat. Zmíněný formulář hodně těchto věcí vyplní sam, tak ho prosím používejte.

    Jedná se zatím o betu, která je hlavně vzhledem připravena spíše pro iOS tak buďte prosím trpěliví. Hodně věcí je v plánu, ale chce to hlavně čas.



    A na závěr - Fyx není Nyxdroid. Tak na to pamatujte. Další věcí je, že tu nebudu trpět shitstormy a flejmy jako jsou občas v nyxdroidím klubu. To mi to za to nestojí. Takže podobné pokusy budu klidně mazat.

    Užijte si to. Já jdu na chvíli dohánět deadlajny v práci.



    https://media.giphy.com/media/QQKhpfeRQqz6M/giphy.gif

    #pre-release #release #android
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    🙏 Tak tu máme další děkovačku patronům, kteří přispěli nějakým způsobem na vývoj. Díky moc vám všem. Když jsem před 1.5 lety začínal psát Fyx, nikdy by mě nenapadlo, že vás bude tolik.

    Díky: ALEA, B3DA, BURKHAR, CERMINEK, DUNICAN, EARL, GRAETAR, JAYB, JDAG, KOMPAS, KONOPASLIK, KRUPAN, MERISCZ, MIKEKT, MOGUCAN, MOIRAIN, NEVILL, NYX, PES, PULKA, QWWERTY, RADICETA, TAP, TBC, TOMAN, TOOMIX, WOTAR

    U 3 lidí nevím ID a nemám ani email (nebo nereagují) - prosím, ozvěte se mi do pošty: J. Cizek, J. Safranek, M. Misakova.



    🤖 🎉 🚀 Android vyjde v uzavřené betě zítra pro všechny Android podporovatele, kteří mi přispěli na flat white! Zítra dopo tu k tomu zveřejním nějaké info.



    Pokud jsem vás z děkovačky vynechal nebo pokud máte pocit, že máte právo na uzavřenou betu, ale zítra dopo neobdržíte pozvánku, tak mi prosím napište do pošty.

    https://media.giphy.com/media/dkGhBWE3SyzXW/giphy.gif

    #patrons #sponsors
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    🚀 V Testflightu vyšel nový build 0.6.1 (7).

    Opraveno

    • Posta nezobrazuje odeslany prispevek #170
    • Odeslana pošta má prohozeny odesiltele #171



    Pokud chcete přístup do TestFlightu, podpořte vývoj kam mají přístup jen patroni.

    https://media.giphy.com/media/S6GmIwq0c6zSAC7OYZ/giphy-downsized.gif

    #pre-release #release
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KEJML: Mám 4.4, tož uvidíme. :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    BURKHAR: Teoreticky je minimální Flutterem (knihovnou, na který je to v základu postavený) oficiálně podporována verze Android 4.4, na "best effort basis" Android 4.1
    V praxi jak říká Lucien, bude se to muset zkusit
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    BURKHAR: Hele netuším. Budeme to muset zkusit a uvidíme.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BUCKOWSKI: Ticho tam!
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BURKHAR: nic ve zlém, ale to je jako by ses ptal u autodealera, jestli ten nový model jezdí taky na uhlí

    S takhle starým systémem buď rád za webové rozhraní.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    LUCIEN: Ještě se zeptám, rozjedu to Android 4?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam