• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISKATuristika v ČR o všem, co souvisí s chůzí po českých luzích a hájích
    Ahoj, pojďme si povídat o výletech, hradech, zámcích, přírodě. O krátkých výletech nebo akcích na víc dní. O pochodech nejen KČT, nebo trasách pro kočárky. Pojďme sdílet zkušenosti, fotky, povídání, tipy, pozvánky. Pojďme si jen tak povídat o přírodě nebo osvĕdčeném vybavení. Ráda bych založila aktivní klub, primárně pro turistiku a pěší odnož cestování v ČR, který mi tu tak nějak chybí.
    rozbalit záhlaví
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KU13AR: aha, tak nic moc. dd hammock jsou super znacka, tak at se osvedci:)
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    KRISKA: KRISKA: Nakonec vezmu tuhle, protože oni tu za tech 990 meli mensi rozměry a napsany to tam nemaj, ale v heurece jsou u produktu 300x300 Zjistil jsem to az kdyz sem tam zavolal.

    Krycí plachta DD Hammocks 3x3m Olive Green - Hammock.cz
    https://hammock.cz/obchod/kryci-plachta-dd-hammocks-3x3m-olive-green/

    ta ma lana i par koliku
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KU13AR: podle me vaha/cena je OK, velikost pro jednoho luxus. driv swm jezdila jenom s "plachtou" a ta hannah ma uz tak 12 let a porad drzi, takze to taky vydrzi docela dost. a mas tam hodne ok. jsou k ni snurky nebo to si musis poresit sam? aby te to pripadne neprekvapilo + koliky kntomu nebejvaj nikdy.
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    KRISKA: 300x300 dle heureky, která mě tam přesměrovala, jim tam údaj fakt chybí. jj na ali mají spousta celt taky a za dobrou cenu. Doporučují tam kupovat i vařiče. Koupil jsem tam super čelovku Sofirn.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KU13AR: jak je velka? nemuzu to najit... mam starou hannah celtu velkou, 350x350 i pro 2 dobra.
    jinak mam celtu a tarp lanshan z ciny
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    KU13AR: ja v cr pod sebe davam tyvek a jako nouzovku beru minitarp z aliexpressu, ktery ale vetsinou zustane sbaleny - pokud ma prset, snazim se najit nejaky pristresek.
    HANELA
    HANELA --- ---
    KU13AR: nechodím, zkušenosti nemám. Ale slyšela jsem, že používají tohle

    Tarp – postavte si střechu nad hlavou {DRUHY, RADY, TIPY 2024} | Hudy.cz
    https://www.hudy.cz/tarp-postavte-si-strechu-nad-hlavou?gad_source=1

    Třeba to inspiruje nebo aspoň pořadí velikost apod.
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    Ahoj, mám dotaz, jak nocujete při vícedenních tůrách. Tahat stan je asi nesmysl kvůli váze, celta vychází asi lépe. Máte ji? Jak velkou? Vojenskou nebo novější lehčí? Díky. Uvažuji o této:

    Celta Helikon SUPERTARP OLIV - x-Armyshop.cz
    https://www.x-armyshop.cz/helikon/pro-camping/celty-plachty-site/celta-helikon-supertarp-oliv?cid=6&id=3077&p=Product
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    stezka ceskem...
    kdo sleduje spis jen napul, jako ja, tak zacaly vychazet videa o jednotlivych etapach, zpracovany je to relativne hezky

    2/10 Krušné hory - Stezka Českem | Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/15670635477-stezka-ceskem/423235100081002/
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    Výhled z Babího lomu po ránu.

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    V letošním roce nám přeji hodně výletů, zajímavých turistických cílů a terén, který nás nikdy neodradí:) (za fotku dekuji kamaradovi petrovi).

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    památník zříceného Migu u Bukové (boskovicko) z roku 1988.
    Badatelna
    http://davar.cz/badatelna/xref/let_bukova.htm

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    THE_DARKNESS: ahaaa, tak to je dobra, ze uz to tam vsude zna:) jo, i tipy by se asi mohly hodit.
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    KRISKA: už to má obejité, spíš jestli chceš nějaké tipy apod.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    THE_DARKNESS: ta ceskomoravska se mi taky libi, vede misty, kde rada chodim a pekne zajimave je spojuje tak, jak ja bych to asi neudelala.

    jestli znama obcas bere partaky, tak rada, ale nechci dopredu nic konkrerniho slibovat. ale ve 2 je to prece jen lepsi:D
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    KRISKA: asi by se mi nejvíc líbila severní stezka, případně mě ještě zaujala Českomoravská stezka. mám známou, co postupně obcházela republiku, chceš s ní případně nějak propojit?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    stezka českem, nebo via czechia. kdybyste si měli vybrat, která je Vám sympatičtější a proč?

    a doplňující otázka - četli jste kjihybk některému projektu a doporučili byste?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    vystava orchideji v arboretu mendelU brno

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    priroda letos dlouho vyckavala v zelenem havu, ale konecne uz jsou i kolem brna patrne barvy podzimu. Nastava cas mlh a vlezleho chladu, doba, kdy je venku snad nejkrasnejsi obdovi a lidi skoro nejmene, pokud nejsou na houbach :D

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XARGH: tak to ja asi nikdy nebyla asi ani v tatrach :D tak mozna mu taky nekdy prijdu na chut. par odstavcu jednou za cas zmaknu, ale cist to naraz bych asi nedala, ale ten rozhovor bych si precetla docela s chuti, clovek to bude skromny a zcestovaly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam