• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    Obecna diskuze o porodu a porodnictvi. Sdileni informaci, nazoru i zkusenosti BEZ CENZURY.
    Tento klub je urcen k diskuzi o vsem co souvisi s tematem porodu. O prubehu porodu (medikalizace, prirozeny prubeh aj), porodnictvi v CR i jinde, o ceskych porodnicich konkretne, o vlastnich zkusenostech. Vlastni porodni reporty tu tez maji misto, s tim, ze pripadna nasledna diskuze je neomezena - rozmyslete si tedy, zda jste na pripadne reakce pripravene.

    Idealne ma klub mj. pomoci tem, ktere se na porod pripravuji - tak, aby si prostrednictvim otazek, odpovedi a diskuzi o nich mohly udelat predstavu o tom, jak ke svemu porodu chteji pristoupit, jak se pripravit, co chtit ci nechtit, co ocekavat, kde pripadne chteji porodit apod. Pomoci jim mohou i vase zkusenosti - at uz pozitivni, ci negativni.

    Vstup na vlastni nebezpeci - pokud se nechcete neco s tematem souvisejiciho dovedet, neni tento klub pro vas.
    Diskutujte prosim slusne, za pouziti vecnych argumentu. Za osobni utoky bude varovani, posleze RO ci zakaz vstupu.
    rozbalit záhlaví
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    DUCATIMONSTER: Sorry dite s mobilem...
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    ANTIHERO: Co ?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Tak dnes rozluštěno, takže jsem po CS a váha 5300g 😅
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    GRANTORINO: Zmerili mi ve stejny cas 3500g. Narodila se s 4200g o dva dny pozdeji.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Dnes mi v 40+1tt naměřili odhad váhy 5000gr, primář ověřil na 4950gr.
    Stalo se vám to někomu? Takový odhad a o kolik se případně lišila potom skutečná porodní váha děcka?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    STARDAY: Díky moc.
    Povedlo se mi v mezičase spojit s kamarádkou lékařkou a už to mám posvěcené i od plicaře... ;-) takže medicínu ušetřím...
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    a jinak dekuju za tip, to presne u suchyho kasle potrebuju a netusila sem, ze neco takovyho je :D vetsinou si na to vemu antihistaminika, at mi aspon ta sliznice splaskne a neotravuje, ale pak se mi chce moc spat :D
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    NIENNA: tak je to vytah z bylinky a med a ma to pomahat tim, ze je to slizky a oslizne to sliznice, ze nejsou tolik podrazdeny a tak nedrazdi cloveka ke kasli. nejsem farmaceut, ale neprijde mi to potencialne skodlivy. kdyztak se muzes poptat v auditku MEdicina
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DZEJLA: Popravdě, na to jsem se hlavně neptala. Jde mi o ten konkrétní lék, kdy příbalový leták tvrdí, že těhotné ne a paní v lékárně tvrdí, že těhotné můžou...

    Možnost, že se jí uleví až v březnu je prostě možnost... a celkem chápu, že zkouší různé jiné věci, aby jí bylo lépe už teď. Jen prostě nechce ohrozit své těhotenství...
    DZEJLA
    DZEJLA --- ---
    NIENNA: Vím, že to není asi to, co bys ty nebo kamarádka chtěly slyšet, ale mě od ošklivého suchého kašle (oslí zvuk a rozvibrované průdušky včetně) pomohl až porod. Od 1. trimestru jsem kašlala, na prohlídkách a testech se neprokázalo nic a bylo mi řečeno, že pokud mě to výrazně neomezuje, tak neřešit...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Pěkně prosím o pomoc (dotaz pro offnyx kamarádku)

    Těhotenství první trimestr a kašel...

    V lékárně jí doporučili a prodali tussirex, že v těhotenství dobrý, ale příbalák je proti...
    Nevíte někdo něco?
    Lékařky, farmakoložky?
    MARI
    MARI --- ---
    Byl by zájem o Aniball? Používaný jen s komdomy (můžu k němu přidat, nevyužijeme), vysterilizovaný, zcela v pořádku. V originální krabici vč. metru, tužky, obalu a tabulky (v ní jsou akorát moje záznamy, ale dají se vygumovat). Cena 600 Kč + Zásilkovna nebo předání v Praze (Ládví, Ďáblice, Budějovická).
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    DUCATIMONSTER: Tak co, jaký byl předporodní kurz U Čápa?
    NUDLINEK
    NUDLINEK --- ---
    DUCATIMONSTER: jestli rodite v Podoli, tak staci procist jejich porodni prani (plan) na webu, stahnout, pripadne i doplnit a u porodu predat.. rodila jsem dvakrat (2017, 2019) a ve vsem behem porodu byli vstricni..
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    DUCATIMONSTER: Ještě mně napadá zeptat se na vyšetření miminka po porodu - jestli se automaticky píchá novorozeněti vitamín K injekčně nebo je možné zvolit variantu v kapkách ústně. Pak se dělá ještě odběr z patičky - jestli to probíhá na těle matky nebo někde jinde.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    ORIKA: v Podoli. Nejdeme do porodnice, ale do nějakého domu u čápa na Spořilove.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    DUCATIMONSTER: zeptat se zda akceptuji pravo rodicky zvolit si sama vyhovujici porodni polohu (nebyt nucena rodit na koze s nohama do praku), zda je mozno behem porodu jist a pit, jak probiha monitoring v prubehu porodu, zda provadi nastrih hraze, zda je mozno rodit prirozene bez lekarskych zasahu, bez medikace a urychlovani (zda akceptuji prirozeny prubeh porodu a nechaji zenu rodit jejim vlastnim tempem), zda pouzivaji praktiky jako "pridrzeni delozniho fundu" apod., jak je to s odnasenim miminka po porodu a separaci matky a ditete, zda umoznuji minimalne 2 hod bonding po porodu, jak je to na sestinedeli...
    Vyzadejte si domu k prostudovani "informovany souhlas".
    Kde rodite?
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Ahoj, zítra jdeme na nějaký předporodní kurz. Měl být celodenní ve skupině, ale kvůli apokalypse jsou z toho 2 hodiny jen pro nás. Rodit budeme poprvé. Máme si připravit nějaké otázky co by nás zajímalo. Napadá vás něco důležité, co bychom měli řešit? Díky Kuba
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    text k zákazu otců u porodu v souvislosti s covid19 ..
    https://duleni.cz/2020/duly-a-zakaz-otcu-u-porodu/
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Živě: Sledujte nedělní Partii s Adamem Vojtěchem a Romanem Prymulou: Ptát se můžete i vy! – Partie | Prima
    https://prima.iprima.cz/...-nedelni-partii-s-adamem-vojtechem-a-romanem-prymulou-ptat-se-muzete-i-vy

    1h 26m se řeší porody v dnešní době. Snad otce u porodu povolí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam