• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEILA_KDigitální demence - kde vítězí analogová řešení
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    LEILA_K: postrach nejen hasicu, vono se bez toho čipu neda ani dostat ven, (kdyz jsou dvere navic z prosklenyho rastru ocelovych profilu, tak se neda ani vymlatit sklo).... z cehoz taky nemam klidny spani
    LEILA_K
    LEILA_K --- ---
    Z jednoho SVJ: čipové karty místo klíčů do vchodu domu.
    Na bouřlivé schůzi odhlasovány, převážily výhody:
    - při ztrátě se nemusí měnit zámek, ale karta se deaktivuje na dálku
    - (trochu bizar argument) nemusí se strkat klíč do zámku, ale jen se ležérně přiloží karta

    Nevýhody:
    - řešení v řádu statisíců (300 tis ca v tomto případě pro větší panelák) oproti tisícům
    - postrach hasičů apod. záchr.složek - při požáru mají u těchto systémů problém se dostat do domů
    - přehled vedení SVJ (a není jisté, koho dalšího) o pohybu každého držitele karty (v mikroprostředí mnoha domů dost opravdu granát v ruce)

    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ATTILAH: klasika ... prachy je treba utracet
    osobne sem velkej zastance elektronizace statni spravy (viz nize prispevek o estonskym modelu), misto aby si clovek vyridil vsecko z domova a nemusel se tam vubec tahnout, bude s placackou v ruce behat po ourade.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Správná IT demence
    - i kdyby bylo jen vedle a ne místo normálních šipek:
    https://www.lupa.cz/...e-dostat-ke-spravne-prepazce-prazsky-magistrat-testuje-interierovou-navigaci/
    komenty pod článkem mluví za vše (a z duše)
    LEILA_K
    LEILA_K --- ---
    F_VINOGRADOV: jasný, dík za avizo i tak
    F_VINOGRADOV
    F_VINOGRADOV --- ---
    ATTILAH: já to bohužel nestihl, takže poreferovat nemůžu... :-(
    LEILA_K
    LEILA_K --- ---
    MAWERICK: a problém tu je, ze je dost blbe dokazatelny pro toho uzivatele, ze apka nefunguje díky chybě na straně provozovatele apky.
    LEILA_K
    LEILA_K --- ---
    F_VINOGRADOV: Přesně takový posty mi sem přijdou užitečný, dík.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    WOODMAKER: Já myslím, že jsme ve fázi, kdy nejsou ty pojmy ustálený. Asi to digitál vs analog není přesný, ale víc obecně srozumitelný. Třeba se říká "analog" i papírovému lejstru (spisové služby). A digitální může být rozuměno jako i "technologický" ve smyslu ICT apod.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    F_VINOGRADOV:
    To mi úplně uniklo, díky za info. Shodou okolností jsem ji četla ten víkend předtím, dlouho se mi do ní moc nechtělo, skrz nedobrou recenci na Finmagu (teď po přečtění myslím, že kniha je dobrá a recenze moc ne).
    Nemáš nějaké osobní postřehy z přednášky?
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Řeším kamerový systém k nám do divadla...NDI kamery jsou snadno distribuovatelné, celý systém je v pohodě škálovatelný, akorát jelikož je dražší a na obsluhu složitější, nakonec u nás zvítězily analogové kamery po coaxovejch drátech, protože jsou levnější a "stačí jenom vypnout a zapnout"....takže sundaváme ostění ve všech patrech, taháme dráty a splitery do rohů. Osobně se těším na ty komentáře mých nástupců za pár let ve stylu "Hergot, když tahaly nový kamery, nemohli to udělat rovnou už v NDI, abychom jenom dokoupili switche a vyměnili kamery na zdi!?"..
    F_VINOGRADOV
    F_VINOGRADOV --- ---
    V pondělí 19/3 bude mít na FSV UK v Praze přednášku Manfred Spitzer, autor knihy Digitální demence :-)
    http://aktuality.fsv.cuni.cz/upload/prednaska_Spitzer.pdf?file=prednaska_Spitzer.pdf
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    WOODMAKER: možná je to slovo "elektronický"
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Já nechci být zlej, možná jsem jen zmatenej, ale není to tu spíš fyzický vs virtuální? Internetový? Počítačový? Aka můj nový telefon už má jen digitální (číslicový) výstup USB, chybí na něm analogový jack, a tak je zvuk ze sluchátek na něj připojených pomocí USB->Jack konektoru má slyšitelně horší kvalitu.

    Stejně tak se o Bitcoinu nemluví jako o digitální měně, ale o internetové kryptoměně. Bankovky a mince jsou fyzická platidla, ale jejich hodnoty se vyjadřují pouze digitálně (=číslicově). #nevím
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Echo & Alexa - Amazon Devices - Amazon Official Site
    https://www.amazon.com/Amazon-Echo-And-Alexa-Devices/b?ie=UTF8&node=9818047011
    F_VINOGRADOV
    F_VINOGRADOV --- ---
    Tohle je spíš o digitální roztěkanosti než o zranitelnosti IT infrastruktury, nicméně mezi negativní efekty digitalizace to rozhodně spadá - zásadní článek z Guardianu o tom, jak vlastně většina webových a mobilních aplikací (sociální sítě zejména) vedou k závislosti na dopaminu, nepozornosti a dost možná i hloupnutí. A že přímo v Silicon Valley - mezi lidmi, kteří tihle aplikace tvoří - je hodně z těch, kteří se digitálních médií štítí jak čert kříže.

    'Our minds can be hijacked': the tech insiders who fear a smartphone dystopia | Technology | The Guardian
    https://www.theguardian.com/technology/2017/oct/05/smartphone-addiction-silicon-valley-dystopia
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    kdyz vono to parkovani je vseobecne tezky ve meste kde neni patricna infrastruktura (baraky nemaj vlastni garaze, P+R taky nic moc, atp), kdyz za poslednich 20 let se pocet aut vic jak zdvojnasobil, tudiz tahle sikana, spolu s tema ostatnima, maj tak trochu svuj ucel :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ale zas to bude dobra vymluva :) "Vite pane fizl/mestapak ja jsem vazne moc chtel zaplatit vypalne z auta a le ono vase zledjska appka nejak jaksi nefunguje" :))
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LEILA_K: i tak je to dmnce... navic vsichni vime jak fungujou statni/mestske/verejne IT systemy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam