• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEJIMADAZERO WASTE
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LEJIMADA: Myslím jako házet do toho ty bobky a hrudky. Kompostovatelná podestýlka je asi nejrozumnější řešení. My pořád jedeme bentonit, takže někde po nás zůstala už solidní jáma..
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TAMARIX: to si neumím moc představit.. A ZW verze kočky mi nějak furt nejde. Máme kompostovatelnou podestýlku, ale furt ten odpad prostě produkuje :(
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Tak jsem ty velikoce trochu zazdila a nakonec jen tri vejce obarveny narychlo z kari :D.. Ale odpad z toho byla jenom korenena voda a to je vsecko. Nepekla jsem, nevarila. Kdo nic nedela, nic nezkazi :)

    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    VOYTEX: nene, noviny s odpadem jdou do komunálního odpadu. Na kompost jdou vlhké odpady z kuchyně. neboj :)
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    LEJIMADA: noviny na kompost?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LEJIMADA: To je vtipný, to by šlo i při čištění kočičího záchodu používat. :-)
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TIMOTHY: třeba i takto.. vlhké jde většinou na kompost/zvířatům

    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    TIMOTHY: Jak vypadá tvůj odpad? Je suchej? Běžně stačí vystlat spodek koše starými novinami....
    TIMOTHY
    TIMOTHY --- ---
    jak prosím řešíte pytlíky do koše?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GILLIATT: Kurkuma mi loni vyšla krásná i na krémových vejcích. Barvila jsem tedy varem, teď to zkouším na studeno. Mám zatím v lednici kurkumu a zelí se zásadou. Zítra/pozítří ještě udělám řepu a pokusím se o zelenou barvu, takže čistě teoreticky bych měla mít 4 barvy. To jsem zvědavá, co vznikne ;)
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    no já teda nevim, jak to cuketka udělal, má tybarvy nějaký jasný. Loni jsem zkoušela řepu, kurkumu a ještě cosi a výsledek byl šedočervený flekatý.. a to jsem měla světlá vejce. Ale nevzdávám to, letos jsem koupila červené zelí a zkusím znovu řepu i kurkumu.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Ze cerna barva na kraslice se pry driv delala z kury dubu a rezavych hrebiku.. Rikala pani, co dela kraslice, vyzkousel to nekdo :D?
    "Chcete-li docílit tmavohnědého až černého odstínu, namíchejte saze s vodou a přidejte rezavé hřebíky.. "
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Jo ja mam plato bilych vajec :))
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    GRANTORINO: ja mela tu repu ruzovou a flekatou, asi to chtelo nechat to v tom odvaru dele. ono taky zalezi na barve vajicek...
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Velikonoční vejce
    https://recepty.cuketka.cz/velikonocni-vajicka-prirodni-barvy-kraslice/

    Já chci každopádně zkusit zelí s kurkumou. Zelená se mi nikdy nepovedla, špenát a spol mi vždy udělaly jen dost nehezkou khaki...
    KLARIN3TT
    KLARIN3TT --- ---
    MOLLY: jo to je on! :)) je fakt jemnej, žádnej drsňák. Vydrží nám fakt týden, když se samozřejmě šetří. Linteo neznám :'(
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    GRANTORINO: používám kombinaci kurkuma a kávová sedlina, moc se mi ta vajíčka líbí, je to takový krásný odstín :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MOLLY: to zkusim :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LALOBA:
    Aha... Vyzkouseno... Tak asi jen cibule, zeli, repa se mi libi...
    Barvení vajec přírodní cestou: Jaká metoda zvítězila? - Proženy
    https://www.prozeny.cz/clanek/barveni-vajec-prirodni-cestou-jaka-metoda-zvitezila-13711
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam