• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEJIMADAZERO WASTE
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    ELIZHANNAH: četlo se to dobře, návody najdeš i na webu. Ale přišlo mi dobrý si přečíst některý jeji myšlenkový postupy a neúspěchy. Ale záleží na tom, co od toho čekáš..
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Četli jste někdo Domácnost bez odpadu od Bey Johnson?
    Je tam něco navíc, než co se člověk běžně dozví o zero waste na netu?
    MASOO
    MASOO --- ---
    ELIZHANNAH: a to je zvrácený
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MASOO: dnešní svět je bohužel nastavenej tak, že je to jednodušší. Když to chceš udělat tak, aby to bylo pro planetu lepší, už musíš vynaložit úsilí navíc...
    MASOO
    MASOO --- ---
    navic se nemuzu zbavit dojmu, ze to vetsina lidi bere jako desny omezeni...
    jakoby vytvaret hromady sracek byla kdovijaka svoboda;)
    MASOO
    MASOO --- ---
    ELIZHANNAH: jasný.... ale dost se tim trápim
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ELIZHANNAH: prostě nabízet... nenutit... jít příkladem
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MASOO: asi jenom vlastním příkladem, rozhodně nepoučovat cizí dospělé lidi, pouze pokud se zeptají, tak nabídnout info
    MASOO
    MASOO --- ---
    ELIZHANNAH: ja ale nevim, jak lidi motivovat, aby to nebrali jako buzeraci nebo poukazovani na vlastni nedostatky
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MASOO: no jasný, musí nás být čím dál víc... dokud nás bude hrstka, notoričtí "obalovači" budou planetu zaskládávat obaly
    MASOO
    MASOO --- ---
    ELIZHANNAH:
    MASOO: hlavne kdyz vidim, kolik zbytecnych obalu vznikne treba po jednom dumpsteru (kdyby nekdo nevedel, tak [ freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.) ], tak pochybuju o tom, ze ma cenu, ze ja jedna se snazim veci v plastu nekupovat, davat prednost sklu... pak si pripadam jak blazen, kdyz nosim sklenice do nebalena, sama pouzivam igelitak xkrat a pak vidim v praci lidi, jak si vemou na kazdej kousek peciva extra pytlik....
    Samozrejme vidim i nadeji, hodne lidi nosi vlastni tasky, frusacky nakupujou jak divi, papirovy pytliky chtej rozhodne vic, nez mikrotenovy a uz jen malo z nich se blbe smeje, kdyz jim nabidnu kukuricnou tasku...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    ELIZHANNAH: to si rikam kazdej den
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MASOO: :-( vysvětlete mi, jak může být lidstvo tak hloupé... podřezáváme si pod sebou větev, a nejsme schopní to uvidět
    MASOO
    MASOO --- ---
    Mariánský příkop, nejhlubší místo v oceánu, se změnil v jámu plnou plastu – Modrá planeta II | Prima Zoom
    https://zoommagazin.iprima.cz/...ansky-prikop-nejhlubsi-misto-v-oceanu-se-zmenil-v-jamu-plnou-plastu
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    tohle se mi líbí :)


    LALOBA
    LALOBA --- ---
    Rychlá strava, rychlá smrt? Z obalů se do jídel dostává enormní množství jedů – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...-strava-rychla-smrt-z-obalu-se-do-jidel-dostava-enormni-mnozstvi-jedu.html
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    MOLLY: lidl i penny maj podobný typ papíru a ještě levnější. Lídlovský není bělený taktéž :)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    KLARIN3TT: Tak jsem ho (nebo podobnej eko) vyzkoušela náhodou na chatě a dobrý, ale mezitím jsem za stejnou cenu objevila Albert papír stejná role, stejná cena, nebělený a možná mi i vyhovuje líp. Ten eko na chatě byl bílej, Albert má šedivej... Tak předpokládám, že tamten byl bělený.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam