• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STYVIPříroda a krajina
    Vlastní fotky přírody, kytek, stromů a krajiny :) Pokud je to možné, tak napište kde je to focené a podobně.
    Tahle diskuze není určená k hodnocení fotek a technické úrovně!

    rozbalit záhlaví
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: to jsou primo lany, krasny! :)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Bílá forma kukačky!

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Vstavač kukačka

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Vstavač nachový

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Pipla osmahlá

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Kamejka modronchová

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    namlouvani belaska rerichoveho

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Koniklec otevřený

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    a jeste dotaz
    Leuctra major | BioLib.cz
    https://www.biolib.cz/en/taxon/id100379/

    tohle se jmenuje leuctra major nebo leuctra major brinck?
    jinak je to nejaka posvatka (a brouci me teda vubec nezajimaji, ale... nekdy se naskytnou :)

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    ale ono to staci jen dat hledat do google jako obrazek a on vetsinou neco najde :) u toho divnokomara si ale moc neporadil :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    existuje neco jako plantnet.org ale na hmyz?

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: to ti musim napsat, zdalo se mi, ze jsi pridala tady do vlakna fotku dvou veverek, jak po sobe hazeji orechy:D asi mam moc nyxu pred spanim:D
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    HOUBA: ano, máš pravdu. Každý má něco do sebe. Já to vždycky hlavně řešila kvůli lokalitám, takže pladias je první volba.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    MULTICAT: Každý ten web je trochu jiný a oba jsou dobré. Pladias je super díky podrobné mapě lokalit a je celkově odbornější, na botany je zas vše souhrnně napsané na jedné stránce, je to srozumitelnější pro širší veřejnost a podrobněji popsané rozšíření mimo ČR. Já používám oba dva, každý je dobrý na něco.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: tak to je super, ze jsi ho videla! :) to musela byt velka radost :) me dneska moc potesil ten lucni, podle mapy na pladias.cz ani neni v te lokalite, kde sem byla v patek, nakreslenej, i kdyz na naucny ceduli tam byl, tak uz je taky mozna... pryc...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    A ještě je vlastně jeden, koniklec luční bělavý, taky taková rarita (rovněž jsme jej viděli u Bělé). Možná jsem tady s ním tady taky dřív machrovala.
    Ale ty moje fotky jsou děs :/
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: ono je fakt všechno letos dost brzy, jak byl teplý únor.

    Ten jarní je opravdu vzádný. Je jen na dvou místech, a z toho jediný je opravdu původní (u Bělé pod Bezdězem, tam jsem byla já). Druhý je prý znovuvýsadba.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: asi taky zalezi jak kde... ja vetsinou koncem brezna chodila na pareni ropusek a skokany ostronosy a kamoska rikala, ze tam byli na prochazce koncem unora a uz bylo plny jezirko jiker, tak sem se ani neobtezovala tam dneska jet... a predtim bych to neusla s tim natrzenym svalem, ted uz ty 3-4km zvladnu... ale holt si taky musim pockat na pristi rok zase :)

    divam se ten koniklec jarni je takovej svetlouckej, to sem taky nikdy jeste nevidela, ale taky podle vyskytu asi nikdy neuvidim:D
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: já vím, letos je to všechno hodně brzy. Ale v pátek jsem třeba byla v Bohnicích na skále a koniklec luční tam ještě úplně nekvetl, což mě dost překvapilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam